Головна Сьогодні

Зубні імплантати: необхідність чи розкіш

Зубні імплантати – це не штучні зуби

Фото: depositphotos
Фото: depositphotos

Що робити, якщо відсутність навіть одного зуба не дозволяє добре виглядати, в задоволення жувати тверді яблука, м'ясо і таранку? Відсутність зубів – це результат неправильного догляду за зубами і яснами.

У всьому світі люди втрачають зуби з двох причин: перша – це карієс (дірки в зубах), а друга – це пародонтит (запалення ясен). І якби люди двічі на день чистили зуби самостійно, а двічі на рік робили професійну гігієну у стоматолога – чистили зуби там, де без допомоги фахівця це зробити неможливо – то їхні зуби були б на місці. Але що робити тим, у кого зубів вже немає?

На щастя, стоматологи вирішили цю проблему – це зубна імплантація. Практикуючий доктор-стоматолог, професор, автор монографії з зубної імплантації, засновник мережі стоматологічних клінік Ярослав Заблоцький розповів, що таке імплантати і в чому особливості їх установки.

Кому потрібна імплантація

Імплантація показана у випадках відсутності одного або декількох зубів – тим, у кого немає крайніх зубів в ряду або при відсутності декількох зубів підряд.

Імплантація показана при відсутності жувальних зубів, де альтернативою, можуть бути знімні протези, які кріпляться до передніх зубів за допомогою спеціальних гачків – кламерів.

І, звичайно ж, це повністю беззубі пацієнти зі знімними протезами, які не можуть не те що їсти, а навіть – розмовляти. Саме таким беззубим людям зубна імплантація може вже за одну хірургічну операцію істотно змінити якість життя. Буквально через кілька днів після операції вони можуть самостійно їсти все – навіть тверді яблука!

Природно, перед установкою імплантатів потрібно привести в порядок стан порожнини рота: пролікувати зуби, а також позбутися запалення ясен.

1541609362.4034
Ярослав Заблоцький

Це не штучні зуби

Сьогодні імплантація є досконалим методом відновлення відсутніх зубів.

Але зубні імплантати – це не штучні зуби, а всього лише штучні титанові коріння, на яких кріпляться зубні протези – коронки або мости, що імітують справжній зуб. У зв'язку з тим, що імплантати імплантуються в кістку щелепи, вони називаються внутрішньокістковими.

Метод відновлення відсутнього зуба за допомогою імплантації сьогодні є гуманнішим порівняно з "мостами" – конструкціями, заради яких необхідно було обточувати здорові зуби по обидві сторони від відсутнього зуба. Треба усвідомлювати, що на обточених зубах емаль знову не виросте і зуби псуватимуться. Плюс до цього, важливо пам'ятати, що мостоподібні протези потрібно міняти кожні п'ять-десять років.

Як встановлюються імплантати

Установка зубних імплантатів – це хірургічна процедура, яку можна робити як під місцевою анестезією, так і під наркозом ("медичним сном"). Таке знеболювання необхідно при великих операціях (установка декількох імплантатів), пацієнтам старше 50-ти років і людям, що страждають іншими супутніми захворюваннями.

Встановлені в кістку титанові імплантати "зростаються" з кісткою за три місяці (на нижній щелепі) і за шість місяців (на верхній).

Через цей час проводиться другий етап імплантації – хірургічне розкриття встановлених імплантатів і формування ясна. Це робиться для того, щоб ясна навколо імплантату набули обрис "комірця". Дуже часто під час цієї процедури проводиться пластика ясна – збільшення товщини "комірця" за рахунок ясна, яку беруть (позичають) в області неба верхньої щелепи. Це дуже делікатна процедура, що вимагає часу, тому її також бажано проводити під наркозом.

Через два тижні формувач ясен замінюють на стандартний титановий або, іншими словами, фабричний абатмен, на який встановлюється штучна коронка – спочатку тимчасова, а потім постійна. Нові технології передбачають заміну стандартних титанових імплантатів на індивідуальні, які виготовляються з циркону, який краще "дружить" з яснами. І вже потім на цей білий абатмен встановлюється керамічна коронка.

Керамічна коронка – це як шапка-вушанка з хутром. І якщо раніше ця шапка мала чорний низ (колір металу) і білий верх (кераміка) – металокерамічна коронка, то тепер її виготовляють з колишною основою і білим "хутром", тобто – керамікою.

Зубні імплантати – це на все життя?

Зубні імплантати можуть служити довго, навіть все життя, якщо за ними добре доглядати – двічі на день чистити самостійно і двічі на рік приходити до лікаря-гігієніста. Догляд за зубами і імплантами дуже важливий, причому, у людей з пародонтитом в 5-7% випадків виникає перімплантіт – запалення ясен навколо імплантату, що призводить до його втрати. Ризики не приживлення імплантатів у здорових людей дуже малі, приблизно 1-2%. Ризики не приживлення імплантатів дуже великі у пацієнтів, що палять (20-30%) і у людей, які страждають на цукровий діабет (50%).

Скільки коштує імплантація

Імплантація досить дорога процедура.

Насамперед, ціна залежить від самого імплантату – його якості і виробника. Тільки в Європі близько 900 виробників. Дуже важливим фактором, що впливає на ціну імплантації, є інфекційний контроль в самій клініці, наявність операційної та дотримання стандартів стерильності. Відомо, що 56% людей в світі, які заразилися гепатитом, підхопили його саме у стоматолога.

На ціну також впливає наявність в клініці анестезіолога, анестезиста, а також – якість і вартість апаратури та медичних препаратів, необхідних для наркозу.

Як вибрати лікаря

Такої спеціальності, як імплантолог, немає. Імплантати вам встановлюють, зазвичай, два фахівці – хірург і протезист (ортопед).

На жаль, самостійно пацієнт не може вибрати хорошого стоматолога. Рекомендації з соціальних мереж або реклами не гарантують високу компетенцію доктора. Навіть мені, доктору медичних наук, професору, вибрати хорошого стоматолога дуже важко.

Я впевнений, що в майбутньому на вибір пацієнтом лікаря впливатиме довіра до бренду клініки. Сьогодні в наших клініках я підбираю своїм пацієнтам саме тих фахівців, які їм потрібні залежно від існуючої проблеми.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися
Джерело: Сьогодні

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів

Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти