фото і текст: ігор Рець
SEGODNYA.UA
Суд над Стерненком крізь полум'я і дим: як в Києві підтримали одеського активіста
15 червня в Шевченківському райсуді Києва протягом дванадцяти годин обирали запобіжний захід одеському активісту Сергію Стерненко. Сайт "Сьогодні" публікує фоторепортаж про те, що відбувалося під будівлею суду в цей час
Два роки тому, 24 травня 2018, у ході конфлікту Сергій Стерненко завдав смертельне ножове поранення Івану Кузнєцову. Тоді ж він заявляв, що на нього вчинено замах.

11 червня цього року Служба безпеки України оголосила Сергію Стерненко підозру в умисному вбивстві.

12 червня Шевченківський райсуд почав обирати Сергію Стерненко запобіжний захід.

15 червня о 10 ранку засідання продовжилося. Суд обирав запобіжний захід понад дванадцять годин, але все закінчилося тим, що Сергій порвав рішення суду.

Наш репортаж - історія про те, що бачила наша камера протягом цього дня.
1
Як все починалося
Шевченківський районний суд знаходиться недалеко від Київського зоопарку, практично на однаковій відстані від ст.м. Дорогожичі і Шулявська, на вул. Дегтярівська 31А.

Сергій Стерненко прибув до суду за 40 хвилин до початку засідання. У цей момент біля воріт райсуду вже зібралася поліція.
Охорону було посилено у будівлі суду, біля воріт на в'їзді і за територією.

З самого ранку було ясно, що протест може затягнутися, тож на території створили життєво-важливу "інфраструктуру" - біотуалети, пункт медичної допомоги, кулер з питною водою і одноразовими стаканчиками. Тут вишикували і автомобілі, на яких приїхали силовики.

Під входом до суду чергували силовики в спеціальному екіпіруванні, серед мітингувальників було багато представників "поліції діалогу".
2
Підтримка
Для 40 осіб, які написали заяву про взяття Стерненка на поруки, виділили окрему залу. Серед тих, хто прийшов підтримати активіста, ми помітили багато відомих людей:
Перед присутніми виступив народний депутат фракції "Голос" Ярослав Юрчишин. Він висловив готовність взяти Стерненка на поруки. Крім Юрчишина під судом були присутні і інші депутати. Депутат "Голосу" Роман Лозинський заявив, що постраждав від дій поліції і має намір звернутися до правоохоронних органів із заявою про перешкоджання депутатській діяльності.
Серед присутніх була Юляна Супрун і її чоловік Марко. Марко Супрун прийшов підтримати Стерненка в футболці продакшн-студії Babylon13.
Під райсуд прийшов і звільнений з російського полону режисер Олег Сенцов. На фото він разом з Уляною Супрун і представником "Нацкорпуса" Сергієм Філімоновим.
Засновниця і директриса "Дикого театру" Ярослава Кравченко прийшла до суду ближче до вечора.
3
Форми протесту
Крім "традиційних" форм протесту у вигляді демонстрації плакатів і вигукування гасел були і незвичайні. Киянин Валентин Десятник замість плаката тримав в руках свій паспорт.
На акції був помічений і криваво-червоний гібрид пам'ятника "Батьківщина-мати" і давньогрецької богині правосуддя Феміди.
Від "Батьківщини-матері" зображуваний образ успадкував фігуру, позу і атрибути у вигляді меча зі щитом. Від Феміди - зав'язані очі і важельні ваги.
Періодично між протестуючими і поліцією відбувалися конфлікти, результатом яких навіть став арешт кількох активістів. Пізніше затриманих відпустили.
4
Блокування вулиці
Акція, яку помітили багато киян - блокування вулиці Дегтярівської поруч з судом. Протестуючі колами ходили по пішохідному переходу, блокуючи таким чином проїзд автомобілів.
Протестувальники пропускали лише машини швидкої допомоги, автобуси і трамваї.
Пізніше дорогу повністю розблокували і протестувальники знову перемістилися під суд.
Увечері фаєри горіли як на підтримку Сергія Стерненка, так і в якості засудження дій суддів, які винесли, на думку присутніх, упереджене рішення.

Зокрема, в рішенні суду зазначалося, що Стерненко повинен відбувати домашній арешт у військовій частині в Одесі, де він прописаний. Сам же він бажає перебувати в Києві.
Тієї ж ночі Стерненко закликав активістів відправитися до будинку генерального прокурора Ірини Венедиктової, а потім і до дому президента Володимира Зеленського за роз'ясненнями по справі

Наступного дня, 16 червня Шевченківський районний суд Києва задовольнив клопотання прокурора: місце відбування ним цілодобового домашнього арешту змінили з військової частини в Одесі на Київ.

Більше про це читайте на сайті Segodnya.ua