Британський полісмен розповів, яким має бути справжній коп

21 грудня 2016, 05:19

Віталій Андронік Віталій Андронік

Колишній поліцейський Кул Махей 32 роки прослужив в Британській поліції, пройшовши шлях від рядового патрульного до керівника. Останні 10 років він займається навчання правоохоронців по всьому світу. На майстер-класі для українських колег, він розповів про британських правоохоронців і про те, яким повинен бути поліцейський.

У Британії поліцейські не мають права на носіння зброї, а єдині засоби захисту - електрошокер і кийок. Фото: Oli Scarff/Getty Images

У Британії поліцейські не мають права на носіння зброї, а єдині засоби захисту - електрошокер і кийок. Фото: Oli Scarff/Getty Images

Кул Махей вже кілька років не працює в поліції, він пішов, щоб навчати своїх колег по всьому світу. В Україні британець вперше, але відразу зазначає, що в очах українських полісменів бачить відданість своїй справі. Це для поліцейського головне, каже він.

У поліції Кул Махей з 16 років, починав з низів і за 32 роки працював патрульним, слідчим, відповідав за громадську безпеку і займався розвідкою, поки не досяг піку кар'єри. А з поліції він пішов, щоб передавати свій досвід колегам.

Чим відрізняється британська поліція від української

Поліція туманного Альбіону одна з найстаріших у світі, вважається, що вона як правоохоронна структура сформувалася в 1837 році, до цього поліція була неформальною і складалася з добровольців. Зараз Великобританська поліція не ділитися на місцеву та національну, а юрисдикція поліцейського поширюється на всю країну. "У нас немає окремої дорожньої поліції або кримінальної. У нас в кожному підрозділі є група фахівців, яка займається цими питаннями. Мені пощастило свого часу мати досвід роботи патрульним, слідчим, працювати на державному рівні і під прикриттям, займався питаннями національної безпеки і в розвідці", – говорить Кул Махей.

Реклама

800px-very_friendly_mps_officers_in_london

Фото: wikipedia.org

А щоб отримати підвищення британський коп повинен пройти два іспити – державний і місцевий, після чого пройти співбесіду. У Британії поліцейські не мають права на носіння зброї, а єдині засоби захисту – електрошокер і кийок. Зброя є в окремому підрозділі поліцейських, яких викликають при особливо складних ситуаціях. Українських колег Кул Махей закликає замість зброї використовувати розум і вміння говорити, і переконувати.

"На початку моєї служби єдиною зброєю була дерев'яна палиця, якою я ні разу не використовував, бо найбільше засіб захисту – це розум і вміння говорити. Потрібно говорити на рівні тієї людини, з якою ви спілкуєтеся. Суспільство завжди буде критикувати поліцію, але бачитиме лідера, якщо ви будете йому служити", – говорить британець.

Поліція Сполученого королівства абсолютно підзвітна і відповідальна перед народом. Кул Махей зазначає, копи в Британії незалежні від уряду і підкоряються Королеві. Таким чином уряд не призначає правоохоронців, а поліцейські в свою чергу можуть притягнути до відповідальності будь-якого політика.

Реклама

За роботою поліцейських у Великобританії стежать комісари – вони не є офіцерами поліції або структурою над поліцією. Комісар – виборна посада, він стежить за правомірністю дій поліції і має право притягнути до відповідальності або зняти з посади навіть начальника.

Яким повинен бути поліцейський

Для того, щоб зменшити рівень злочинності поліцейський повинен працювати спільно з соцпрацівниками, громадськими організаціями та працівниками охорони здоров'я, вважає Кул Махей. "Все, що робить поліцейський, побічно ставитися і до діяльності соцслужб, працівників охорони здоров'я, громадських організацій. Поліцейському важливо підтримувати контакт з усіма, працювати в партнерстві", – говорить він.

"Мета, впевненість і пристрасть до своєї роботи – це основоположні якості, якими повинні володіти поліцейський"

Але головне якість поліцейського – відданість службі. "Мета, впевненість і пристрасть до своєї роботи – це основоположні якості, якими повинні володіти поліцейський", – зазначає британець.

У будь-якій ситуації поліцейський повинен бути лідером і контролювати ситуацію, вважає Махей. Це важливо при роботі з людьми на місці події, оскільки поліцейський – людина, якій довіряє населення. "Якщо ви виїжджаєте на місце події, ви повинні демонструвати сильні навички лідера. Я знав, що я робив, я навчився собою керувати і вести людей за собою. Цьому потрібно навчитися кожному", – говорить він. За його словами, лідерство для поліцейського важливе і для того, щоб змінювати саму правоохоронну систему і боротися зі злочинністю.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти