Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

Негласне слідство, звільнення чиновників від декларування майна і тарифи. Плани Ради на день

2 червня 2015, 08:05

Віра Холмогорова

У депутатів починається черговий пленарний тиждень

Рада займеться армією і тарифами. Фото:

Рада займеться армією і тарифами. Фото:

У народних обранців починається черговий пленарний тиждень. Втім, у перший день роботи "під куполом" парламентарії вирішили не обтяжувати себе гострополітичними ініціативами – на порядку є і питання про санаторії та профілакторії, і про пенсійне забезпечення, і навіть про премію за внесок молоді у розвиток парламентаризму.

СЛІДСТВО . У свою чергу, лідер Блоку Петра Порошенка Юрій Луценко пропонує внести зміни до закону, який регулює правила проведення негласних слідчих дій.

За нинішнім законодавством, як зазначає автор у пояснювальній записці, рішення про такі дії – а це і перлюстрація листування, і прослуховування мобільного, і читання смс – "слідчим суддею апеляційного суду області, міста Києва, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування" . Територіальна приналежність, на думку глави пропрезидентської більшості, може призвести до того, що в справу про прийняття рішення можуть втрутитися особисті зв'язки судді, тому і пропонує зробити це право екстериторіальним.

"З метою запобігання можливих випадків винесення неправосудних рішень або незаконному витоку інформації про сам факт винесення такої постанови з боку слідчих суддів апеляційних судів, які можуть мати побутові, дружні або інші соціальні зв'язки з суддями, працівниками суду або співробітниками правоохоронних органів, що обумовлено саме територіальною ознакою, необхідно створити законодавчі механізми, які б передбачили можливість розгляду клопотань про дозвіл на проведення негласної слідчої (розшукової) дії за межами територіальної юрисдикції органу досудового розслідування, який здійснює досудове розслідування", – йдеться в пояснювальній записці.

Зміни Юрій Луценко пропонує внести в 242-ту статтю Кримінально-процесуального кодексу.

ДЕКЛАРАЦІЇ . Нардеп Андрій Левус пропонує поміняти діючу практику декларування доходів чиновниками, які вирушили в зону військової операції на Донбасі.

"В умовах особливого періоду, для осіб, які за місцем роботи уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і які були мобілізовані відповідно до указів Президента України з метою підтримки бойової та мобілізаційної готовності Збройних сил України та інших військових формувань України, виконання такого обов'язки в більшості випадків утруднений або взагалі неможливий", – йдеться в пояснювальній записці.

Те ж правило Левус пропонує поширити і на членів сімей таких держслужбовців.

"Порошенківець" Олег Барна теж перейнявся питаннями мобілізації – але його законопроект передбачає звільнення від неї викладачів вузів.

АРМІЯ . З другої спроби депутати мають намір розглянути законопроект Сергія Пашинського, який передбачає створення системи органів досудового розслідування і законодавчого врегулювання питань у ЗСУ.

Раніше, в середині травня, Рада його завернула.

Як зазначають автори, "законопроект пропонує створити систему органів досудового розслідування, законодавче врегулювання питань підслідності злочинів і вдосконалення правової бази для їх досудового розслідування у Збройних силах України шляхом внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України, законів України "Про оперативно-розшукову діяльність" та "Про Військову службу правопорядку у збройних силах України".

Також депутати мають намір прийняти в другому читанні урядовий законопроект, що регулює оборонне планування і розглянути документ про регулювання тарифів – з пропозиціями президента.

Реклама

В тренді
Чому Путін не дивився "Слугу народу" та інші головні висловлювання тижня

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...