Горбулін: "Велика війна", до якої все наполегливіше готується Росія, може стати реальністю

3 липня 2016, 07:00

Директор Національного інституту стратегічних досліджень вважає, що перспектива масштабних бойових зіткнень України з Росією "проявляється на горизонті все виразніше"

Володимир Горбулін. Фото: islam.in.ua

Володимир Горбулін. Фото: islam.in.ua

Росіяготуєтьсядоможливої"великої війни",заявивдиректорНаціональногоінститутустратегічнихдослідженьВолодимирГорбуліну статті"Ціннісніресурсивійниімиру:українськийформат",опублікованій "Дзеркалом тижня". На думкуексперта,помилковосприйматиконфліктнаДонбасіяк"затишшя"."Перспективамасштабнихбойовихзіткненьпроявляєтьсянагоризонтівсевиразніше",-вважаєГорбулін.

Вінзазначив,вданийчасУкраїна має"чи неостанняможливістьсерйознозановооцінитипоточнийстратегічнийконтекстрозгортаннявійськово-політичноїситуації"вкраїні."Великавійна",доякоївсенаполегливішеготуєтьсяіякупровокуєРосія,цілкомможестатиреальністю.АРосіядійсноготується.Длянасособливотривожноюєситуаціянанашихкордонах",-уточнивексперт.

Зайогословами,про цесвідчатьдіїРФ."УБілгородськійобластіРосіябудуєоднунову(всьогов25кмвідукраїнського кордону)івідновлюєстарурадянськувійськовубазу.УРостовськійобластірозгорнутоновумотострілковудивізіючисельністюблизько10 тисячосіб.УБрянськуобластьперекинута28-яокремамотострілецькабригадаразомзтехнікоюіозброєнням(підпотребиновихпідрозділівтількивцій галузівжевідводятьприблизно142гектара)",-пояснивГорбулін.

Вінтакождодав,щоРФвціломустворюєтриновихдивізії(дві-вЗахідномувійськовомуокрузііодну-вПівденному),кожназякихскладаєтьсяприблизноз10тис.осіб.Крімтого,росіянипосилюютьвійськове угрупуваннявКриму."Росіяпояснюєценеобхідністю"адекватновідповістинапосиленняНАТО",алеєобґрунтованіпобоювання,щоробитьсяцеззовсім іншою метою.Наврядчиможнасерйознопоставитисядо припущень,щоскупченнятакоїмасивійськовослужбовцівівійськовоїтехніки-всьоголише "гра м'язами",-впевненийексперт.

На його думку,Українабудепершою"нашляхувсієїцієївійськовоїмашини,яку очолюєагресивниміцинічнимросійськимкерівником",ішансикраїнивистоятивборотьбімінімальні."Наше завдання-максимум(виходячизсьогоднішньогореальногостануЗбройнихсилУкраїни)-нанестипротивникумаксимальної шкоди,уповільнитийого(щобдочекатисядопомогиз бокунашихсоюзників-якщовонизахочутьїїнадати)ізробитидляпротивникаподальшепросування(утриманнятериторії)дужедорогим"задоволенням",-вважаєГорбулін.

Резюмуючи,експертпідкреслив,щодляУкраїни"військовазагрозаз бокуРосії непіденіколи".

РанішесекретарРадинаціональноїбезпекиіоборони(РНБО)УкраїниОлександрТурчиновзаявив,щодоказиросійськоївійськовоїагресіїпротиУкраїни"можназнайтинаофіційномусайтіадміністраціїпрезидентаРосії".

Збройний конфліктнасходіУкраїнипочавсявквітні2014 року.БойовідіїведутьсяміжЗбройнимисиламиУкраїниіпроросійськимибойовиками.УберезніцьогорокувОБСЄповідомили,щочисложертввійнинаДонбасізросладо 10тисяч осіб.

Україна,СШАірядіншихдержавзвинувачуютьРосійськуФедераціюу втручаннівконфлікт:використаннярегулярнихвійськвбойовихдіяхнабоці бойовиків,постачаннязброїіфінансову підтримку.Російськекерівництвовідкидаєцізвинуваченняістверджує,щоРФне єстороноюпротистояння.

За останнімиданимиШтабупо керівництвувійськовою операцією,наДонбасізнаходиться6,5 тисячіросійськихвійськовослужбовціву складідев'ятибатальйоннихішестиротнихтактичнихгруп,іщебільше 28тис.солдатівзосередженобіля кордонуУкраїни.

Українськасторонанеодноразовозаявлялапро затриманняізагибельросійськихсолдатіввзонібойовихдій.

В тренді
Мер-"бандит" Бондаренко проти президента Зеленського: всі подробиці конфлікту

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти