Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

Чи можна оформити право власності на підвал у багатоповерхівці

23 листопада 2016, 05:48

Ряполов Костянтин

Чи можна обмежити доступ до приміщень загального користування в будинку

Підвал. Його використання можливе тільки за згодою всіх співвласників-власників квартир цього будинку.

Підвал. Його використання можливе тільки за згодою всіх співвласників-власників квартир цього будинку.

"У нашому будинку немає ОСББ, але ініціативна група мешканців вирішила за свої гроші переобладнати частину одного з підвалів, в якому раніше жили бомжі, в місце для безоплатного зберігання велосипедів та ін. безпечного майна, наприклад, будматеріалів. Ми за свої гроші встановили броньовані двері, врізали замок. Один ключ дали представникам жЕКу, так як там проходять комунікації – холодна і гаряча вода. Чи можемо ми оформити право власності або безкоштовної безстрокової оренди на цей підвал, і куди нам звертатися?" – Олексій Л., м. Київ.

Відповідає Оксана Мардак, помічник адвоката АК "Чевгуз і партнери":

Реклама

"Вичерпну відповідь на ваше запитання дає рішення Конституційного суду України №4 від 02.03.2004 р, в якому зазначено: "допоміжні приміщення (підвали, сараї, кладовки, горища, колясочні і т. п.) передаються безоплатно у спільну власність громадян одночасно з приватизацією ними квартир (кімнат у квартирах) багатоквартирних будинків. Підтвердження права власності на допоміжні приміщення не потребує здійснення додаткових дій, зокрема створення ОСББ, вступу до нього. Власник (власники) неприватизованих квартир багатоквартирного будинку є співвласником (співвласниками) допоміжних приміщень нарівні з власниками приватизованих квартир".

В тренді
Рада спробує звільнити Ємця та Уманського і призначити нових міністрів

Крім цього, згідно зі ст. 382 ГК України всі власники квартир і нежилих приміщень в багатоквартирному будинку є співвласниками на праві спільної сумісної власності спільного майна багатоквартирного будинку. Спільним майном багатоквартирного будинку є приміщення загального користування (в тому числі допоміжні). А право спільної сумісної власності передбачає розпорядження спільним майном за згодою всіх співвласників.

Підвал у вашому будинку є допоміжним приміщенням, оскільки в ньому знаходяться комунікації, без доступу до яких експлуатація житлового будинку неможлива. Незалежно від створення ОСББ всі власники квартир будинку є співвласниками даного підвалу, що засвідчується свідоцтвом про право власності на квартиру і не вимагає здійснення інших юридичних дій (приватизації або оренди). Використання підвалу можливе тільки за згодою всіх співвласників".

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...