Вказується, що після того, як документ буде зареєстрований в сесійній залі, в уряду буде 45 днів на підготовку письмової відповіді.

Автор петиції, канадець українського походження Нік Кравець зазначає, що підписи під петицією поставили 107 діючих федеральних депутатів і сенаторів з чотирьох основних політичних партій, включаючи трьох партійних лідерів.

Реклама

За його словами, на обговорення в парламент документ буде переданий на наступному тижні, тому до кінця червня можна очікувати офіційну відповідь на нього.

В тренді
Коли піде Путін і що писали про Нові Санжари в The Times: головні висловлювання тижня

Нагадаємо, законодавча пропозиція Єврокомісії про скасування візового режиму для України буде розглянуто в Європарламенті комітетом громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ, який в найближчі тижні визначиться з доповідачем з питання.

Відзначимо, 20 квітня Європейська комісія запропонувала Європарламенту і Раді Європейського Союзу скасувати візи для громадян України. Порошенко чекає, що ЄС надасть безвізовий режим для українців уже через кілька місяців.

Після того, як пропозиція буде прийнята Європейським парламентом і Радою, громадяни України з біометричними паспортами зможуть їздити без віз на термін до 90 днів в Шенгенську зону. Безвізовий режим буде застосовуватися до всіх держав-членів ЄС, крім Ірландії і Великобританії, а також чотирьох асоційованих країн (Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія та Швейцарія). При цьому скасування віз не передбачає автоматичного надання права на роботу в ЄС.