Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

Парубій розповів, як Рада працюватиме після виборів

15 квітня 2019, 10:13

Голова Верховної Ради зазначив, що український парламент обраний українським суспільством і відкритий до діалогу

Кабінет міністрів і Верховна Рада працюватимуть над програмою розвитку економіки і підвищенням соціальних стандартів незалежно від результатів президентських виборів.

Про це сказав голова Верховної Ради Андрій Парубій в ексклюзивному інтерв'ю в програмі "Сьогодні. Підсумки з Олегом Панютою" на телеканалі "Україна" в неділю ввечері.

Парубій розповів, як вдається долати заангажованість фракцій під час президентських перегонів і про загальну стратегію з прем'єром Гройсманом та урядом з просування необхідних країні реформ і законів.

"Дійсно, виборча кампанія завжди дає дуже потужне забарвлення для роботи Верховної Ради України. Тим більше, в залі було понад десять кандидатів у президенти. І, звичайно, відчувалося, що президентська кампанія може заповнити і зал Верховної Ради України. Я вважаю, було стратегічно важливим рішенням, що ми кілька тижнів, коли вся країна залучена у президентські перегони, могли розглядати поправки до закону "Про мову". Цей етап треба було пройти. Це саме той закон, який, на моє глибоке переконання, повинен ухвалити український парламент. І фактично тижнями виборчих перегонів, поки точилася виборча гаряча дискусія, ми говорили про мову, про необхідність розвитку і захисту української мови", – зазначив він.

Парубій підкреслив, що парламент з гідністю пройшов цей період. Він твердо переконаний, що вже на наступному пленарному тижні Рада повинна ухвалити закон "Про мову".

"І ми вже маємо план тих законів, які повинен ухвалити український парламент. І частина з них – це, як завжди, той пакет законів, які узгоджені з урядом, і пакет економічних законів. І для нас дуже важливий ряд законів, які необхідні для виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. І дуже важливо – є кілька нагальних законів з безпеки, зокрема "Закон про розмінування", який дозволить нам залучити величезну кількість коштів, донорських коштів, для розмінування тих територій, які, на жаль, були заміновані агресором, які були звільнені. Але сьогодні проводиться копітка робота для того, щоб ми змогли розмінувати і зробити мирними ці території. І наші західні партнери готові надавати великі кошти на це. І, власне, цей закон розблокує і дозволить залучити всі донорські кошти. Перед нами "Виборчий кодекс". Перед українським парламентом ще стоїть дуже багато завдань", – заявив Парубій.

Він висловив упевненість, що український парламент з гідністю пройде ці випробування і зможе всі заплановані закони ухвалити.

Також Парубій розповів і про загальну стратегію з прем'єром і урядом.

"У нас є дві ключові програми, за якими ми співпрацюємо. Одна – це програма економічних законів. І друга – це програма законів, необхідних для виконання Угоди про асоціацію. Ми визначили не тільки перелік законопроектів, а також визначили їх послідовність – які за якими повинні йти. І ми у співпраці з прем'єром Гройсманом і з урядом, і з комітетами реалізуємо цю загальну стратегію", – зазначив Парубій.

Крім того, він визнав, що за минулі п'ять років при владі було багато помилок.

"Були відчайдушні часи, це були неймовірні часи, коли доводилося одночасно захищати Україну від російського агресора, одночасно розвивати українську армію і одночасно відновлювати українську економіку. Тому очевидно, що помилки були. І ці помилки необхідно буде виправляти разом. Але зараз, напередодні другого туру , коли кожен визначається, як проголосувати, ми повинні чітко для себе з'ясувати: це вже питання не просто окремих осіб. Це питання концепції – концепції розвитку держави не тільки на завтрашній день , Не тільки на післязавтрашній день, а на більшість майбутніх років. І ми повинні вибирати насамперед концепції. І ми не можемо в повній мірі сьогодні їх порівнювати. Так як ще немає повноцінних дебатів"- зазначив Парубій.

"Умовно – з команди Зеленського ми чуємо, яким є його бачення ключових питань, за які повинен відповідати президент України. У питаннях безпеки він вважає, що треба йти на переговори з Путіним і треба припинити стріляти. У питанні зовнішньої політики він раптом каже, що в НАТО потрібно йти через референдум. Хоча український парламент вже зробив це положенням української Конституції. З питань гуманітарних він говорить, що всі питання української бутності – і мову, і культуру, і національну пам'ять, і територію потрібно винести за дужки. І це концепція. Концепція, яку ми знаємо, тому що ми жили при цій концепції. Те ж нам говорив Путін – що треба припинити стріляти, треба безпосередньо говорити з бойовиками. Те ж нещодавно нам говорив Янукович – що треба за дужки винести і мову, і культуру, і духовність.Те ж саме говорив Янукович про те, що потрібно в НАТО йти через референдум. Це концепція. Це не просто кандидат, якого ніхто не може в живу почути. Це ціла концепція. І друга концепція. І ми повинні усвідомлювати, що, підтримуючи Петра Порошенка, ми підтримуємо не просто людину, в концепції якого є питання безпеки – є розвиток української армії і захист України від російської агресії. У цій концепції зовнішня політика – це прямий безумовний вектор на ЄС і НАТО, який вже сьогодні закріплений в Конституції. У питаннях гуманітарної сфери – це повернення України в Україну, повернення Україні національного обличчя. І перед нами буде цей вибір – підтримати цю концепцію, чи іншу концепцію. І цей вибір буде надзвичайно відповідальний. Ми знаємо про наслідки урядування Януковича, ми знаємо загрозу, яка стоїть перед Україною під час російської агресії", – заявив він.

Парубій переконаний, що фактично від кожного буде залежати, якою Україна буде завтра, якою українська держава буде завтра. Він упевнений, що "більшість українців підтримають власний український вибір і український шлях".

В тренді
Від МВФ, Світового банку та інших структур Україна отримає 10 млрд доларів – президент

Також голова Верховної Ради торкнувся і перспектив співпраці парламенту з новообраним керівником країни.

"Звичайно, у великій мірі залежить, хто буде обраний на демократичних виборах. А я нагадаю, що перший тур показав, що ми змогли забезпечити чесні і демократичні вибори, – хто переможе на цих виборах. Я можу повністю прогнозувати, яким буде співпраця між президентом і парламентом, якщо переможе Петро Порошенко", – заявив Парубій.

Парубій упевнений, що план економічних, соціальних реформ, а також тих питань, що стосуються євроінтеграції, буде підтриманий його фракцією БПП.

"Я знаю і розумію, якою буде співпраця між Верховною Радою України та Президентом, якщо буде обрано Петра Порошенка. І так само я не знаю, якою буде співпраця, якщо – теоретично собі допустити, – може перемогти Володимир Зеленський. Тому що все, що я знаю від нього про парламент, – що, виявляється, у нього є якийсь секретний план парламенту, але не розумію, чому він секретний", – зазначив він.

Парубій нагадав, що "Верховна Рада України – це вищий законодавчий орган України. І це той орган, який за часів важких випробувань був ключовим острівцем стабільності. Тут була проголошена українська державність, тут, під час Помаранчевої революції, як і під час Революції гідності, було вирішено політичну кризу, коли з країни втік і президент, і прем'єр, і всі члени уряду".

Також він підкреслив, що український парламент обраний українським суспільством і відкритий до діалогу.

"І я, як голова Верховної Ради, відкритий до діалогу. І я не розумію, які секретні плани є щодо Верховної Ради України. Я вже не хочу згадувати про те, що літературний герой з цієї команди один зі своїх фільмів закінчує розстрілом парламенту. Не розумію, звідки такий імпульс. У нас вже були люди, які з гранатами приходили до Верховної Ради України, і потім було чітко доведено, що це сценарій, зрежисований з іншої країни, – з Росії. І тому, звичайно, для мене тут стоїть великий знак питання. Яка може бути співпраця з цією людиною, яка так собі бачить взаємини з парламентом? Не як в цивілізованих країнах, як в Європі, не як в Сполучених Штатах Америки, а мені навіть важко з чим це порівняти", – зазначив Парубій.

Також політик підкреслив, що парламент продовжить працювати.

"Уряд продовжить працювати. До кінця жовтня ми маємо чітко розроблений план і розвитку економіки, і підвищення соціальних стандартів для українців. І український парламент, і український уряд буде над цією програмою працювати незалежно від того, як пройдуть президентські вибори. І ніхто не зможе перешкодити парламенту провести цей пакет реформ", – зазначив він.

Парубій резюмував, що парламент в будь-якому випадку націлений на підвищення соціальних стандартів для українців, незалежно від того, хто їх ініціює, але нагадав, що в основному всі ініціативи йдуть від уряду і вони вже розроблені і сплановані.

Нагадаємо, 5 лютого спікер Верховної Ради Андрій Парубій відкрив 10-у сесію парламенту VIII скликання, на якій були присутні і члени Кабміну, а також розповів, чим в наступні півроку займатиметься парламент.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...