Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

Чому не можна курити на сходових майданчиках і загальних балконах

22 жовтня 2015, 07:05

І чи може куріння на ньому бути приводом для виклику міліції

Сходова клітина. Відноситься до місць, де заборонено курити.

Сходова клітина. Відноситься до місць, де заборонено курити.

"У нас в будинку регулярно виникають сварки з сусідами з приводу куріння на сходових майданчиках і на загальних балконах. Чи відноситься загальний балкон (тобто той, куди є вихід зі сходів) в багатоповерховому будинку до місць, де не можна палити? І якщо так, то як це "не можна" проявляється на практиці? Чи може куріння на ньому бути приводом для виклику міліції або якихось аналогічних дій?" – Ірина Доєва, м.Київ.

Відповідає Кирило Бобровня, провідний спеціаліст "УкрЮрЦентру":

Реклама

"Куріння тютюнових виробів у під'їздах житлових будинків заборонено статтею 13 Закону України "Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення". Загальний балкон також є невід'ємною частиною під'їзду. Відповідно до статті 175-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП), куріння тютюнових виробів у місцях, де це заборонено законом, а також в інших місцях, визначених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради, тягне за собою попередження або накладення штрафу від 3 до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, тягне за собою накладення штрафу від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Виходячи з вищевикладеного, дії ваших сусідів однозначно підпадають під адміністративне правопорушення. Якщо ваші сусіди не реагують на зауваження та прохання, то вихід один – дзвонити в міліцію (поліцію). З досвіду останніх декількох місяців можна з упевненістю сказати, що наряд поліції приїде негайно і вживе належних заходів, оскільки в цьому випадку закон однозначно на вашому боці. Інший вихід, менш, на наш погляд, вдалий – це написати заяву дільничному міліціонеру (виходячи з практики, за вашою заявою навряд чи будуть проведені які-небудь дії)".

В тренді
Пристайко озвучив три пункти, які узгодять на засіданні в ТКГ
Вадим Пристайко

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...