Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

Порошенко схвалив податковий компроміс

15 січня 2015, 16:17

Закон доповнює розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України новим підрозділом 92

Петро Порошенко. Фото: AFP

Петро Порошенко. Фото: AFP

Президент України Петро Порошенко підписав закон № 1071-п "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей уточнення податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі застосування податкового компромісу". Про це повідомляється на офіційному сайті парламенту.

Закон доповнює розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України новим підрозділом 92, який регулює механізм уточнення податкових зобов'язань з податку на прибуток та податку на додану вартість при застосуванні процедури податкового компромісу, і яким передбачено подання платниками податків за добровільним рішенням уточнених розрахунків податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та / або податку на додану вартість за будь-які податкові періоди до 1 квітня 2014 року.

Платник податку при застосуванні процедури податкового компромісу повинен сплатити 5% від суми задекларованих або визначених у податковому повідомленні-рішенні податкових зобов'язань; тобто 95% суми відповідного податку будуть вважатися погашеними.

Під час доопрацювання в комітетах у проекті закону додатково враховано таке:

Реклама

- Уточнено положення про добровільність прийняття рішення платника податків про участь у процедурі податкового компромісу;

- Визначено, що процедура податкового компромісу може тривати до 70 календарних днів, а також запропоновано встановити, що проведення податкової перевірки платника податків при поданні уточнюючого розрахунку не призначається за періоди, які контролюючим органом вже проводилася.

В тренді
У "Слузі народу" з'являються групи впливу: Арахамія розкрив "внутрішню кухню"

Також встановлюється, що призначена податкова перевірки платника податків проводиться виключно щодо податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість в рамках процедури податкового компромісу;

- Встановлено, що платник податку, який вирішив застосувати процедуру податкового компромісу в неузгоджених податкових зобов'язань з податку на прибуток та/або податку на додану вартість щодо яких йде процедура судового та/або адміністративного оскарження подати в письмовій формі заяву про намір досягнення податкового компромісу, яка є фактом узгодження податкових зобов'язань;

- До процедури податкового компромісу долучені випадки, коли у платника податків за рішенням контролюючого органу розпочато документальна перевірка або складено акт за результатами такої перевірки. У таких випадках платник податків має право подати до відповідного контролюючого органу уточнюючі розрахунки податкових зобов'язань.

До проекту також внесено пропозицію про доповнення статті 284 Кримінального процесуального кодексу України нормою, згідно з якою кримінальне провадження закривається щодо особи, яка вчинила дії, передбачені статтею 212 Кримінального кодексу, у разі досягнення податкового компромісу відповідно до п. 92 розділу XX "Перехідні положення "Податкового кодексу України.

Нагадаємо, Верховна Рада прийняла податковий компроміс 25 грудня 2014-го.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...