Порошенко підписав указ про святкування Дня Перемоги

3 квітня 2019, 21:11

Кабінет міністрів повинен розробити, затвердити та забезпечити виконання планів заходів

/ Фото: president.gov.ua

Президент України Петро Порошенко підписав указ №99 / 2019 "Про відзначення в 2019 році Дня пам'яті і примирення, Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні і 75-ї річниці вигнання нацистів з України".

Як повідомляється на сайті глави Української держави, указ і приписувані ним заходи підписані "з метою вшанування подвигу українського народу в боротьбі за свободу, увічнення пам'яті загиблих у Другій світовій війні, належного відзначення в 2019 році Дня пам'яті і примирення, День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні і 75-ї річниці вигнання нацистів з України ".

Згідно з указом, Кабінету міністрів України пропонується розробити, затвердити та забезпечити виконання плану заходів з підготовки та відзначення в 2019 році згаданих свят.

Реклама

Зокрема, Кабмін повинен організувати проведення 8 і 9 травня і 28 жовтня 2019 р. в столиці України – Києві, обласних центрах, інших населених пунктах меморіальних, урочистих, культурних, науково-просвітницьких, військово-патріотичних та інших тематичних заходів за участю представників органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, акредитованого в Україні дипломатичного корпусу, духовенства та організацій громадянського суспільства.

Також уряд України має забезпечити організацію і проведення патріотичних заходів у військових частинах, установах освіти, інших установах для молоді за участю ветеранів війни, борців за незалежність України в ХХ столітті, учасників антитерористичної операції і учасників заходів щодо забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій і Луганській областях.

Крім цього Кабінету міністрів доручено здійснення заходів щодо поліпшення умов життєзабезпечення ветеранів війни, насамперед інвалідів війни, учасників бойових дій, сімей загиблих у Другій світовій війні, проведення виставок архівних матеріалів, пов'язаних з участю українського народу у Другій світовій війні, широке висвітлення заходів з відзначення дня пам'яті і примирення, дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні і 75-ї річниці вигнання нацистів з України, підготовку та розповсюдження відповідної соціальної реклами.

Уряду доручається забезпечити в установленому порядку фінансування зазначених заходів і звернутися до релігійних організацій з пропозицією провести панахиди за загиблими у Другій світовій війні і молебні за захисниками Вітчизни.

Реклама

Кабінету міністрів України, обласним та Київській міській державним адміністраціям спрямувати підготовку і проведення заходів щодо відзначення Дня пам'яті і примирення, Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні і 75-ї річниці вигнання нацистів з України для затвердження переможних традицій всіх поколінь захисників України, згоди і консолідації суспільства, посилення турботи про ветеранів війни.

В тренді
Україна – США: "Ми хочемо, щоб нас почули" – онлайн-дискусія Київського безпекового форуму

Міністерству закордонних справ України доручено забезпечити проведення закордонними дипломатичними установами заходів з відзначення Дня пам'яті і примирення, Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні і 75-ї річниці вигнання нацистів з України, в тому числі за участю представників української громадськості за кордоном, а також організацію роботи в державах перебування з висвітлення ролі та внеску українського народу в перемогу країн антигітлерівської коаліції над нацизмом.

Міністерству внутрішніх справ, Національної гвардії, Службі безпеки України, обласним, КМДА доручено вжити в межах компетенції заходи щодо забезпечення порядку, безпеки і прав громадян під час проведення масових заходів з відзначення Дня пам'яті і примирення, Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні і 75-ї річниці вигнання нацистів з України.

Обласним та Київській міській держадміністраціям доручено розробити за участю представників громадських організацій ветеранів війни та затвердити регіональні плани заходів з відзначення в 2019 році Дня пам'яті і примирення, Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні і 75-ї річниці вигнання нацистів з України, інших пам'ятних дат, пов'язаних із Другою світовою війною.

Реклама

ОДА та КМДА також мають вжити додаткових заходів щодо поліпшення соціального, медичного та інших видів обслуговування ветеранів війни, надання їм необхідної адресної підтримки, зміцнення матеріально-технічної бази створених для цієї мети закладів і служб.

Вони ж повинні забезпечити здійснення необхідних заходів щодо впорядкування і підтримки в належному стані меморіалів, пам'ятників, військових кладовищ та інших місць поховань жертв Другої світової війни.

Указ набуває чинності з дня його опублікування.

Також читайте про церковні свята і пости в квітні 2019 року. Крім цього, ми писали, коли в Україні відзначають Великдень-2019.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти