Порошенко підписав закони про інклюзивну освіту

5 липня 2017, 17:18

События на ТК Украина

Пілотні проекти з розвитку інклюзивної освіти вже реалізуються в Запорізькій, Дніпропетровській, Хмельницькій, Чернігівській, Житомирській областях

Президент України Петро Порошенко під час відвідання середньої загальноосвітньої школи №168 Києва підписав Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про освіту" щодо особливостей доступу осіб з особливими освітніми потребами до освітніх послуг" та Закон "Про внесення змін до статті 31 Закону України "Про реабілітацію інвалідів в Україні" щодо транспортного обслуговування осіб з інвалідністю ". Про це повідомляє прес-служба президента.

Глава держави зазначив, що радий зустрічі з колективом навчального закладу, який більше десятиліття тому ініціював дуже добру справу по підготовці до життя юних українців в умовах інклюзії.

Він зазначив, що сьогодні, коли відвідував різні класи школи і спілкувався з учнями, він побачив, що маленькі діти вже розуміють, що таке інклюзія, вміють допомагати дітям з особливими потребами соціалізуватися, відчувати себе повноцінними громадянами нашої держави.

Реклама

За словами Порошенка, інклюзія нерозривно пов'язана з нашим європейським вибором, тому надзвичайно важливо, що закон про внесення змін до закону "Про освіту" щодо інклюзивної освіти був дуже швидко розроблений і прийнятий Верховною Радою.

"Проблема не в тому, що раніше школам забороняли брати дітей з особливими потребами. Ні. Проблема в тому, що зараз після підписання цього закону, дитині і батькам не можна відмовити. І ми перетворимо школу на справжній європейський освітній інститут", – підкреслив Порошенко.

Президент подякував народним депутатам України за швидку підтримку цієї ініціативи.

"Сьогодні ми з вами беремо участь в історичному моменті. Не в Адміністрації Президента, не в уряді, не у Верховній Раді, а у вашій школі я прийняв рішення підписати зазначений Закон. Він є новим з точки зору закріплення в ньому імперативні гарантії навчання дітей і молоді з особливими освітніми потребами нарівні з іншими учнями в інклюзивну освітньому середовищі", – повідомив Порошенко.

Реклама

Глава держави також наголосив на необхідності збереження цих гарантій в новій редакції Закону "Про освіту", який на наступному тижні будуть голосувати народні депутати.

Крім того, Порошенко підписав Закон "Про внесення змін до статті 31 Закону України "Про реабілітацію інвалідів в Україні" щодо транспортного обслуговування осіб з інвалідністю.

"Сьогодні це обов'язок держави після того, як я підпишу цей закон, забезпечити кожну людину з особливими потребами транспортом для того, щоб він міг дістатися до відповідного центру", – підкреслив президент.

В тренді
Ексрадник Путіна пояснив, як Україні відстояти суверенітет

Порошенко висловив впевненість в тому, що зараз в Україні створені всі необхідні умови для розвитку інклюзивного освітнього середовища.

Реклама

"Однак успіхів у напрямку впровадження в Україні інклюзивної освіти можна досягти виключно за рахунок забезпечення системного підходу. У цьому контексті слід відзначити роботу Уряду і Міністерства, які, ініціюючи відповідні законодавчі зміни, демонструють дуже активну позицію в питаннях впровадження інклюзивної освіти", – зазначив він .

Президент відзначив і активну роль місцевої влади та громадських організацій, волонтерів.

"Я хочу подякувати всім, хто взяв участь в реальній роботі з впровадження шкільного експерименту інтегрованого навчання дітей з обмеженим фізичними можливостями в умовах середньої загальноосвітньої школи", – сказав Порошенко.

Петро Порошенко також подякував своїй дружині Марині Порошенко, яка на чолі благодійного фонду останні два роки приділяла велику увагу тому, щоб позитивний досвід інклюзивної освіти був поширений в усій Україні.

Пілотні проекти з розвитку інклюзивної освіти вже реалізуються в Запорізькій, Дніпропетровській, Хмельницькій, Чернігівській, Житомирській областях.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти