Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

Порошенко дозволив відправляти електронні петиції

24 липня 2015, 20:35

Відповідно до Закону, електронна петиція повинна зібрати відповідну кількість голосів на її підтримку

Президент підписав Закон про електронний обіг та електронну петицію. Фото: president.gov.ua

Президент підписав Закон про електронний обіг та електронну петицію. Фото: president.gov.ua

Президент підписав Закон "Про внесення змін до Закону України "Про звернення громадян" щодо електронного обігу та електронної петиції". Зазначений Закон прийнято Верховною Радою України 2 липня 2015 рокуза ініціативою президента України, – повідомляє прес-служба глави держави.

Законом вводиться подання громадянами індивідуальних і колективних звернень в електронній формі з використанням мережі Інтернет, засобів електронного зв'язку. Передбачено, що в такому зверненні, крім прізвища, імені, по батькові, місця проживання громадянина, викладення суті даного питання, також повинна бути вказана електронна пошта, на яку заявнику може бути направлений відповідь, або відомості про інших засобах зв'язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при відправленні електронного обігу не потрібно.

Законом також запроваджується можливість звернення громадян до Президента, Верховної Ради, Кабінету Міністрів України та органам місцевого самоврядування шляхом подачі електронної петиції через офіційні веб-сайти відповідно Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, органу місцевого самоврядування або громадського об'єднання, яке здійснює збір підписів на підтримку електронної петиції.
Законом передбачені вимоги до змісту петиції – в ній повинна бути викладена суть звернення, при цьому електронна петиція не може містити заклики до повалення конституційного ладу, порушення територіальної цілісності України, пропаганду війни, насильства, жорстокості, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, заклики до вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини. Відповідальність за зміст електронної петиції несе її автор (ініціатор).

Реклама

Відповідно до Закону, електронна петиція повинна зібрати відповідну кількість голосів на її підтримку. Електронна петиція, адресована президенту, Парламенту або Уряду, повинна зібрати на її підтримку не менше 25 тис. підписів громадян протягом не більше 3 місяців з дня опублікування петиції. Вимоги до кількості підписів громадян на підтримку електронної петиції до органу місцевого самоврядування та строку збору підписів визначаються статутом територіальної громади.

В тренді
Форум в Давосі: політолог розповів, як сприйняли виступ Зеленського
Володимир Зеленський

У випадку, якщо електронна петиція у встановлений строк не набрала необхідної кількості голосів на її підтримку, вона розглядається як звернення громадян відповідно до Закону України "Про звернення громадян".

Закон набирає чинності через 3 місяці з дня його опублікування, крім положень, що містять доручення Кабінету Міністрів України, пропозицію Президенту України та рекомендацію органам місцевого самоврядування прийняти нормативно-правові акти (рішення), необхідні для реалізації закону, – вони набирають чинності з дня, наступного за днем опублікування Закону. Положення, які нормують питання подання та розгляду електронних петицій, – набирають чинності через місяць з дня опублікування Закону.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...