Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

Порошенко затвердив нову Концепцію розвитку сектора безпеки і оборони України

16 березня 2016, 09:28

Денис Беспалов Денис Беспалов

Найбільш актуальними в середньостроковій перспективі залишатимуться, зокрема, загроза агресивних дій Росії, говориться в документі

Петро Порошенко. Фото: AFP

Петро Порошенко. Фото: AFP

Президент України Петро Порошенко підписав указ, яким ввів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони від 4 березня "Про Концепцію розвитку сектора безпеки і оборони України". Про це повідомляє прес-служба Адміністрації президента.

"Основною метою реформування та розвитку сектора безпеки і оборони визначено формування і підтримку можливостей, що дозволить гарантовано забезпечити адекватне і гнучке реагування на весь спектр загроз національній безпеці України, раціонально використовуючи наявні в держави можливості та ресурси", – йдеться в повідомленні.

Згідно з документом, найбільш актуальними в середньостроковій перспективі залишатимуться, зокрема, загроза агресивних дій Росії для виснаження української економіки і підриву суспільно-політичної стабільності з метою знищення України і захоплення її території, застосування військової сили, а також технологій гібридної війни; тимчасова окупація РФ території Криму і подальші дії по дестабілізації обстановки в Балто-Чорноморсько-Каспійському регіоні.

Реклама

Також загрозами для України є розвідувально-підривна і диверсійна діяльність Росії та інших держав і дії, спрямовані на розпалювання міжетнічної, міжконфесійної, соціальної ворожнечі і ненависті, сепаратизму і тероризму, створення і всебічна підтримка маріонеткових квазідержавних утворень на тимчасово окупованій території частини Донецької і Луганської областей; нарощування РФ військових угрупувань поблизу державного кордону України і на тимчасово окупованій українській території, в тому числі розміщення на півострові Крим тактичної ядерної зброї; діяльність на території України екстремістських незаконних збройних угруповань, спрямована на дестабілізацію внутрішньої соціально-політичної ситуації в Україні, порушення функціонування органів державної влади, органів місцевого самоврядування та блокування важливих об'єктів промисловості та інфраструктури. Крім того, викликами визначається можливе використання території України для ведення бойових дій в разі виникнення військового конфлікту між державами – членами НАТО і РФ.

Реформування сектору безпеки і оборони передбачає реалізацію комплексу завдань, які полягають, зокрема, у впровадженні принципів і стандартів, прийнятих в державах – членах ЄС і НАТО, дотриманні принципів верховенства права, патріотизму, компетентності та департизації; підвищенні рівня координації та взаємодії; запровадженні ефективної уніфікованої системи планування і управління ресурсами з використанням сучасних європейських і євроатлантичних підходів; створення національної системи кібербезпеки; професіоналізації сил оборони і створення необхідного військового резерву; зміцненні взаємодії з партнерськими спецслужбами держав – членів НАТО, зокрема прийнятті конкретних заходів взаємної довіри.

В тренді
Мер-"бандит" Бондаренко проти президента Зеленського: всі подробиці конфлікту

В інформації, оприлюдненої прес-службою президента України зазначається, що РНБО доручила Кабінету міністрів забезпечити розробку і внесення законопроектів, спрямованих на реалізацію положень зазначеної Концепції.

У тримісячний термін уряд, Служба безпеки України, Служба зовнішньої розвідки, Управління державної охорони повинні розробити з урахуванням положень Концепції концептуальні та програмні документи розвитку складових сектору безпеки і оборони, а в двомісячний термін Міністерство оборони має доопрацювати Стратегічний оборонний бюлетень України та внести його на розгляд РНБО.

Реклама

Цим документом визнається такою, що втратила чинність, указ президента від 29 грудня 2012 року №772 "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 29 грудня 2012 року "Про Концепцію реформування і розвитку Збройних сил України на період до 2017 року".

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...