Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

Порошенко затвердив "Стратегію кібербезпеки України"

16 березня 2016, 10:14

Метою Стратегії є створення умов для безпечного функціонування кіберпростору, його використання в інтересах особистості, суспільства і держави

Петро Порошенко. Фото: AFP

Петро Порошенко. Фото: AFP

Президент Петро Порошенко підписав Указ, яким увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 27 січня "Про Стратегію кібербезпеки України". Про це повідомляє прес-службаАдміністрації президента.

У документі наголошується, що поряд з перевагами сучасного цифрового світу і розвитком інформаційних технологій, в цей час активно поширюються випадки незаконного збирання, зберігання, використання, знищення, поширення персональних даних, незаконних фінансових операцій, крадіжок і шахрайства в мережі Інтернет. Сучасні інформаційно-комунікаційні технології можуть використовуватися для вчинення терористичних актів, в тому числі шляхом порушення штатних режимів роботи автоматизованих систем управління технологічними процесами на об'єктах інфраструктури. Більшого поширення набуває політично вмотивована діяльність в кіберпросторі у вигляді атак на урядові і приватні сайти в мережі Інтернет.

У концепції зазначається: "Економічна, науково-технічна, інформаційна сфера, сфера державного управління, оборонно-промисловий і транспортний комплекси, інфраструктура електронних комунікацій, сектор безпеки і оборони України стають все більш уразливими для розвідувально-підривної діяльності іноземних спецслужб в кіберпросторі. Цьому сприяє широка, іноді домінуюча, присутність в інформаційній інфраструктурі України організацій, груп, осіб, прямо чи опосередковано пов'язаних з Російською Федерацією".

Реклама

Метою Стратегії кібербезпеки України є створення умов для безпечного функціонування кіберпростору, його використання в інтересах особистості, суспільства і держави.

Основу національної системи кібербезпеки складуть Міністерство оборони України, Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України, Служба безпеки України, Національна поліція України, Національний банк України, розвідувальні органи.

В тренді
Засідання Радбезу ООН по Криму: захист України чи поступка Росії?

Стратегія передбачає комплекс заходів, пріоритетів і напрямів забезпечення кібербезпеки України, зокрема, створення і оперативну адаптацію державної політики, спрямованої на розвиток кіберпростору і досягнення сумісності з відповідними стандартами ЄС і НАТО, формування конкурентного середовища в сфері електронних комунікацій, надання послуг із захисту інформації та кіберзахисту; залучення експертного потенціалу наукових установ, професійних і громадських об'єднань до підготовки проектів концептуальних документів у цій сфері; підвищення цифрової грамотності громадян та культури безпеки поведінки в кіберпросторі; розвиток міжнародного співробітництва та підтримку міжнародних ініціатив у сфері кібербезпеки, в тому числі поглиблення співробітництва України з ЄС та НАТО.

Крім того, РНБО доручила Кабінету Міністрів разом з СБУ, Службою зовнішньої розвідки та за участю Національного інституту стратегічних досліджень затвердити у двомісячний строк план заходів на 2016 рік щодо реалізації Стратегії кібербезпеки України і надалі розробляти і затверджувати такі плани щорічно й інформувати про стан реалізації.

Реклама

Також Рада вирішила створити Національний координаційний центр кібербезпеки як робочий орган РНБО.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...