Порошенко ввів в дію рішення РНБО щодо української "оборонки"

3 серпня 2016, 10:19

Сергій Остапенко

Президент підписав указ щодо заходів з розвитку ОПК

Порошенко підписав указ про введення в дію рішення РНБО щодо розвитку ОПК. Фото: president.gov.ua

Порошенко підписав указ про введення в дію рішення РНБО щодо розвитку ОПК. Фото: president.gov.ua

Президент Петро Порошенко підписав Указ "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 20 травня 2016 року "Про заходи щодо розвитку оборонно-промислового комплексу України", яким ввів в дію рішення РНБО. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Рада національної безпеки і оборони України розглянула комплекс питань, пов'язаних зі станом справ в оборонно-промисловому комплексі, і збільшення обсягів завдань по переоснащенню Збройних Сил України, інших утворених, відповідно до законів України, військових формувань сучасним і модернізованим озброєнням і військовою технікою в умовах агресії Російської Федерації.

На основі вивчення зазначених питань РНБО доручила Кабінету Міністрів України забезпечити в місячний термін розробку і внесення на розгляд Верховної Ради України змін до Закону України "Про ліцензування видів господарської діяльності" щодо ліцензування господарської діяльності з розроблення, виготовлення, реалізації, ремонту, модернізації та утилізації озброєння. У тримісячний термін Уряд повинен розробити, зокрема, проекти законів України щодо забезпечення сприятливих умов для залучення іноземних інвестицій в оборонно-промисловий комплекс шляхом створення спільних підприємств; особливостей діяльності в сфері розробки і виробництва озброєння і військової техніки; підтримки авіаційної промисловості, передбачивши заходи з оподаткування операцій з ввезення на митну територію України літаків іноземного виробництва за договорами оперативного лізингу та встановлення обмежувального ввізного мита на літаки іноземного виробництва, які перебувають в експлуатації понад 5 років, якщо аналоги таких літаків виробляються в Україні; сприяння здешевленню вартості довгострокових кредитів шляхом субсидування з Державного бюджету України частини витрат на сплату відсотків за кредитами, отриманими в українських фінансових установах для серійного виробництва українських літаків, модернізації та технічного переозброєння авіабудівних підприємств.

Реклама

Уряду також доручено в місячний термін підготувати і затвердити Державну цільову програму реформування і розвитку оборонно-промислового комплексу на період до 2020 року. Крім того, повинні бути затверджені до 1 січня 2017 основні напрямки розвитку озброєння і військової техніки на довгостроковий період.
Кабінету міністрів доручено передбачати у проектах Державного бюджету України на 2017 та наступні роки фінансування в повному обсязі державних цільових програм у сфері розвитку озброєння і військової техніки та оборонно-промислового комплексу

Рішенням РНБО Уряду доручено розглянути питання про списання заборгованості державного підприємства "Суднобудівний завод імені 61 комунара" за спожиту електроенергію перед публічним акціонерним товариством "Миколаївобленерго" і забезпечити в подальшому поставки електроенергії на підприємство з метою забезпечення виконання ним державного оборонного замовлення з відновлення технічної готовності кораблів Військово-Морських Сил Збройних Сил України та Державної прикордонної служби України, які залучаються до бойового чергування і участі в міжнародних заходах.

В тренді
Венедіктова звинуватила САП у безпорадності і вимагає розслідування резонансних справ

Міністерству економічного розвитку і торгівлі України, Міністерству оборони України, Державному космічному агентству України і Державному концерну "Укроборонпром" доручено розробити і затвердити до 20 вересня 2016 року "дорожню карту" реформування системи стандартизації та технічного регулювання в сфері розробки і виробництва продукції оборонного призначення.

Контроль за виконанням рішення Ради національної безпеки і оборони України, введеного в дію цього Указу, покладено на Секретаря Ради національної безпеки і оборони України.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти