Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

Ухвалення закону по Донбасу і дипломатичний скандал з Угорщиною: головне за тиждень

6 жовтня 2018, 08:07

А тим часом з Москви прийшла несподівана новина - Сенцов припинив голодування

Верховна Рада. Фото: facebook.com/verkhovna.rada.ukraine

Верховна Рада. Фото: facebook.com/verkhovna.rada.ukraine

Нацьому тижніособлива увага була прикутадо Верховної Ради,дерозглядалисязаконопроектипоособливому статусуДонбасуіпро українську мову.АтимчасомміжУкраїноюіУгорщиноюпаспортнийскандалперерісвдипломатичний.

Що було в Верховній Раді

У вівторок Рада прийняла жорстку заяву на адресу ПАРЄ через спроби повернути Росію. Українськідепутатизасудилидіїєвропейськихполітиківівважають,щоспробаскасуватиможливістьдляоскарженняповноваженьнаціональнихделегаційє"політично мотивованоюімає на метізабезпечитибезперешкоднеібезумовнеповерненнявПАРЄРосії.ТакожвРадіпригрозилиАсамблеїповністюпереглянути співпрацюзорганізацією.

Серед тижняпрезидентПетроПорошенковнісдо парламентузаконопроектпро продовженнядіїзакону"Про особливий порядокмісцевогосамоврядуваннявокремихрайонахДонецькоїіЛуганськоїобластей".Ів четверРада продовжила особливий статус Донбасу на рік.ТеперособливийпорядокмісцевогосамоврядуваннявокремихрайонахДонбасувступитьвсилутількипіслявиконанняРосієюсвоїхзобов'язань.

Пізніше депутати прийняли в першому читанні закон про українську мову. Документомпередбачається,щоєдинимробочою мовоювбудь-якихдержавнихчикомунальнихінстанціях,судахіарміїмає бути українська.Цежстосуєтьсяітакихсфер,як освіта,наука, охорона здоров'я,спортінавітьтранспорт.

Такожсередіншогодепутатизатвердиливійськове вітаннявЗбройнихсилахіНаціональній поліції"СлаваУкраїні",апрезидентпообіцявпідписатийого14 жовтня -вДеньзахисникаУкраїни.ТакожРадавідмовилаГенеральномупрокурорувзняттідепутатськоїнедоторканностііпритягнення до кримінальноївідповідальностінародногодепутатаСергіяДунаєва, що нене підтримавшиподанняГПУ.

Реклама

Дипломатичний скандал України і Угорщини

ЧерезпаспортнийскандалнаЗакарпаттіміністрзакордонних справПавлоКлімкінзапропонувавБудапештусамимвідкликатиїхдипломатазБерегово,абоКиїввидворитьйого.Відповідьтакі непішовівпідсумку співробітник консульства Угорщини в Берегово був оголошений персоною нон грата. Вартовідзначити,щоМЗСУкраїнине назвавім'ядипломатаівсуспільствівирішили,щоцеконсулБерегово,алевидворилизкраїниВашДьордь,якийзаймаєодиннаймолодшихрангіввконсульстві.У тойжечаснасайтіугорськоговідомствавінзначитьсяконсулом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

УвідповідьУгорщинавирішилавислатидипломатаУкраїни.Про цеміністрзакордонних справкраїниПетерСійяртопісляаналогічногорішенняКиєва.Пізнішебулоопублікованоім'яукраїнськогоконсула,якоговишлеУгорщина-ним виявивсяпершийсекретарконсульськоговідділудиппредставництваДмитроКеречанін.

В тренді
Міністр оборони Загороднюк: Мінські угоди нам підходять

В свою чергу секретар РНБО Олександр Турчинов вважає абсолютно адекватними дії МЗС України щодоугорськогодипломата.На його думку,діїугорськихполітиківспрямованінате,щобпіднятисобірейтинг.

Вихід Кучми з переговорів в Мінську

ДругийпрезидентУкраїниіпредставникукраїнської сторонивТристоронньоїконтактній групівМінськуЛеонід Кучма вийшов з переговорів по Донбасу. Самвінпов'язавцерішеннязпохилим вікомітим,щойомуважковжедаютьсяпереговоривМінську.Вінзакликав невідмовлятисявід"мінськогопроцесу"іпорадивне особливосподіватисяна"нормандськийформат".

Післявиходуекс-президентазТристоронньоїконтактноїгрупивінрозповів, хто міг би замінити його на переговорах в Мінську.Зайогословами,представникомУкраїнивТКГможебутирадникпрезидентаУкраїни(з 2014 року),колишнійпершийзаступникміністразакордонних справРусланДемченко(2010-2014рр.).

Також він розповів, чому США не беруть участь в "мінському процесі" по Донбасу. Зайогословами,США непотрапилив"мінськийпроцес"через відмовуколишньогоамериканськоголідераБаракаОбамиінебажанняМосквибачититамамериканців.

Сенцов припиняє голодування

Уп'ятницюзаступникдиректораФедеральноїслужбивиконання покарань(ФСВП)ВалерійМаксименкозаявляв,щоСенцовприпинивголодування, розпочатещевтравні,іщойомубудутьнаданікращідієтологиРФ.Трохипізніше український омбудсмен Людмила Денісова підтвердила відмову Сенцова від голодування.Воназазначила,щоте рішеннябулоприйнято,зважаючи на все,черезкритичний станйогоздоров'я.Омбудсменпояснила,щопроцесвиходузголодуваннящебільшскладнийістрашний,ніжсаме голодування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Потім сам Сенцов пояснив причину припинення голодування взаяві, якупередавчерезсвогоадвокатаДмитраДінзе.Вінзазначив,щовйоговнутрішніхорганахпочалисяпатологічнізміниінайближчим часомйогобудутьпримусовогодувати.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...