Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

Рада прийняла закон про судове перезавантаження: подробиці

16 жовтня 2019, 14:34

Рада скоротила склад Верховного суду з двохсот до ста суддів і ввела ще низку нововведень

Верховна Рада прийняла в другому читанні і в цілому законопроект, що передбачає скорочення складу Верховного суду з 200 до 100 суддів. Законопроект (№1008) про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності органів суддівського самоврядування, який раніше критикували в Раді Європи, у другому читанні та в цілому підтримали 236 народних депутатів на пленарному засіданні парламенту в середу.

Норма про скорочення кількісного складу Верховного суду внесена до закону про судоустрій і статус суддів.

Законопроект також вносить зміни в діяльність Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС). Зокрема, уточнюється, що ВККС є колегіальним органом.

Крім того, законопроект передбачає зміни до законів про очищення влади, про Вищу раду правосуддя (ВРП).

Пропонується поширити люстрацію на керівників ВККС і Державної судової адміністрації, які займали свої посади не менше року в період з 21 листопада 2013 року по 19 травня 2019 року. Відповідні зміни будуть внесені до закону про очищення влади.

Регламент ВККС буде затверджуватися Вищою радою правосуддя більшістю голосів від його складу за поданням ВККС.

Реклама

Методику і порядок проведення іспитів при відборі суддів, як і раніше буде готувати ВККС, однак затверджувати це буде ВРП.

Пропонується скоротити кількість членів ВККС з 16 до 12 членів. Їх усіх призначатиме ВРП за результатами конкурсу, який також буде проводити ВРП.

Стаття 95-1 визначає порядок формування конкурсної комісії з відбору членів ВККС.

В тренді
Україна готується до важливих переговорів з ЄС: хто поїде в Брюссель

Передбачається, що до складу конкурсної комісії входитимуть три члени від Ради суддів України і три члени з числа міжнародних експертів, запропонованих міжнародними організаціями, які працюють в сфері боротьби з корупцією. Крім того, прописаний порядок діяльності комісії.

Згідно із законопроектом, буде доповнено перелік підстав для звільнення члена ВККС. Такими будуть, в тому числі, нехтування обов'язками, поведінка, яка підриває авторитет і довіру суспільства до правосуддя та судової влади, в тому числі недотримання етичних стандартів судді.

Звільняти члена ВККС буде не сама комісія, як це передбачено зараз, а Вища рада правосуддя. Разом з тим звільнення з посади судді або припинення повноважень на конституційно передбачених підставах не буде підставою для припинення повноважень члена ВККС.

Рішення про звільнення члена ВРП буде приймати не орган, який призначив його, а безпосередньо ВСП.

Згідно з документом, ВРП створить комісію з питань доброчесності та етики з метою забезпечення прозорості та підзвітності членів ВРП і ВККС. Комісія складатиметься з представників ВРП і міжнародних експертів (по три особи від кожної сторони) і зможе вносити подання про звільнення членів ВРП і ВККС.

Рішення про звільнення з посади члена Вищої ради правосуддя з підстав приймається за поданням Комісії з питань чеснот і етики на спільному засіданні Вищої ради правосуддя і Комісії з питань доброчесності та етики протягом п'яти днів після подання.

Нагадаємо, раніше Верховна Рада прийняла в другому читанні законопроект 1025 про внесення змін до законодавства щодо початку роботи Вищого антикорупційного суду (ВАКС), щоб розвантажити роботу суддів. Тепер цей суд буде займатися справами топ-корупціонерів.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...