Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

Труба буде звільнений: Рада ухвалила закон про Держбюро розслідувань

3 грудня, 12:58

Слідчі органи Генеральної прокуратури будуть переведені до ДБР навіть без обов'язкового проведення конкурсу

Верховна Рада ухвалила в другому читанні законопроект №2116 щодо вдосконалення діяльності Державного бюро розслідувань, що, серед іншого, має на увазі і звільнення нинішнього директора ДБР Романа Труби. Документ підтримали 250 народних депутатів.

Доповідач із законопроекту голова Комітету з питань правоохоронної діяльності Денис Монастирський попросив поставити на підтвердження правку з переведення слідчих органів прокуратури до ДБР без обов'язкового проведення конкурсу. Народні депутати підтримали поправку 334 голосами. Після чого був підтриманий і сам закон.

Ухвалений закон удосконалює правові основи організації та діяльності бюро, усунуті проблемні аспекти правового, структурно-організаційного, процедурного і кадрового характеру, виявлені за час діяльності Державного бюро розслідувань. Також змінено правовий статус Державного бюро розслідувань і законодавчо врегульовані питання, пов'язані з діяльністю територіальних управлінь ДБР, проходженням служби особами рядового і начальницького складу, конкурсними відборами і переведенням співробітників органу, залученням до дисциплінарної відповідальності тощо.

Перезавантаження ДБР передбачає наступне:

Реклама

  • змінено правовий статус ДБР з центрального органу виконавчої влади, що здійснює правоохоронну діяльність, на державний правоохоронний орган, на який покладаються завдання щодо попередження, виявлення, припинення, розкриття та розслідування злочинів, віднесених до його компетенції;
  • змінений підхід до визначення граничної чисельності центрального апарату і територіальних управлінь Бюро – їх визначає Кабмін за поданням директора ДБР;
  • унормовані підстави притягнення працівників Державного бюро розслідувань до дисциплінарної відповідальності.

У той же час розширюються повноваження директора ДБР. Він може самостійно визначати систему і структуру відомства, їх чисельність; самостійно призначатиме (і звільнятиме) з посади першого заступника і заступників директора ДБР (при цьому кількість заступників збільшується до трьох); ухвалювати рішення про застосування дисциплінарного стягнення на підставі висновку Дисциплінарної комісії.

Читайте також: У Держбюро розслідувань створений спецвідділ у справах Майдану

В тренді
"Свобода слова Савіка Шустера": повне відео ефіру із Зеленським

Також тепер директор ДБР зобов'язаний буде звітувати перед Верховною Радою. За результатами звіту депутати можуть визнати його роботу незадовільною, що може стати підставою для його звільнення з цієї посади.

Важливим моментом цього закону є автоматичне припинення повноважень чинного директора ДБР Романа Труби та його заступників після того, як документ набуде чинності (на наступний день після його офіційної публікації).

Відповідно до закону, директор Держбюро розслідувань призначається президентом України за поданням комісії з проведення конкурсу на займання відповідної посади. Він також звільняється з посади президентом за наявності підстав, визначених законом про ДБР.

Як повідомляли новини "Сьогодні", поки парламент тільки розглядав законопроект про ДБР, президент Володимир Зеленський заявив про злочин в Держбюро розслідувань, що нібито попався на хабарі "права рука" Романа Труби.

Також дивіться в сюжеті, як нещодавно ДБР викрило чиновників Служби безпеки:

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...