У ЄС погодилися з вимогами Нідерландів щодо ратифікації асоціації з Україною

15 грудня 2016, 21:35

Відповідні висновки Європейської Ради були оприлюднені в четвер у Брюсселі після завершення офіційної частини саміту ЄС

Фото: deluxevoyage.com.ua

Фото: deluxevoyage.com.ua

Лідери Європейського Союзу погодилися з пропозиціями прем'єр-міністра Нідерландів Марка Рютте, які спрямовані на розблокування ратифікації Угоди про асоціацію між Україною і ЄС, яка була припинена через негативний результат референдуму в Нідерландах.

Як передає власний кореспондент УНІАН, відповідні висновки Європейської Ради були оприлюднені в четвер у Брюсселі після завершення офіційної частини саміту ЄС.

Зокрема, пропозиції Нідерландів оформлені у вигляді додатку до Угоди.

Реклама

"Європейська Рада наголошує, що рішення, викладене у додатку, є юридично обов'язковим для 28 держав-членів Європейського Союзу і може бути змінене або скасоване лише за спільною згодою їхніх глав держав і урядів. Воно набуде чинності після того, як Королівство Нідерландів ратифікує угоду і Союз її укладе. Якщо цього не відбудеться, рішення припинить своє існування", – йдеться у висновках.

Раніше прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте досяг домовленостей з лідерами Європейського Союзу, які дозволяють розблокувати ратифікацію Угоди про асоціацію Україна-ЄС.

В самому додатку йдеться, що глави держав і урядів 28 держав-членів ЄС, бажаючи вирішити занепокоєння, висловлені на референдумі в Нідерландах, повністю відповідно до Угоди про асоціацію Україна-ЄС, а також відповідно до мети ЄС поглибити відносини з Україною, вирішили наступне:

1. Прагнучи встановити міцні і тривалі відносини між сторонами угоди, засновані на загальних цінностях, Угода не надає Україні статус країни-кандидата на вступ до ЄС, а також не є зобов'язанням для надання такого статусу Україні в майбутньому.

В тренді
Експерт пояснив, чому Україна сама повинна чинити опір агресії Росії

Реклама

2. Угода підтверджує співпрацю з Україною у сфері безпеки, зокрема, в галузі запобігання конфліктам, врегулювання криз і запобігання розповсюдження зброї масового знищення. Вона не містить зобов'язання для Союзу або держав-членів забезпечити гарантії колективної безпеки або іншу військову допомогу або сприяння Україні.

3. Маючи на меті підвищення мобільності громадян, Угода в той же час не надає українським громадянам або громадянам Союзу, відповідно, права проживати і працювати на території держав-членів або України. Угода не зачіпає права держав-членів визначати обсяги допуску на їхню територію громадян України, які шукають роботу.

4. Угода підтверджує прихильність Союзу підтримувати процес реформ в Україні. Угода не вимагає додаткової фінансової підтримки з боку держав-членів Україні і не змінює виключного права кожної держави-члена визначити характер і обсяг своєї двосторонньої фінансової підтримки.

5. Боротьба з корупцією займає центральне місце в зміцненні відносин між сторонами Угоди. Згідно з Угодою, сторони будуть співпрацювати у сфері попередження та боротьби з корупцією, як у приватному, так і в державному секторі. Співробітництво між сторонами, що стосується верховенства права, спрямоване, зокрема, на зміцнення судової системи, підвищення її ефективності, збереження її незалежності і неупередженості, а також боротьбу з корупцією.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти