Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

Військово-цивільні адміністрації: для чого потрібні і які у них повноваження

12 березня 2015, 16:58

Дар`я Нинько

У складі керівництва таких органів можуть бути як військовослужбовці, так і цивільні

Віталій Ковальчук. Фото: slovoidilo.ua

Віталій Ковальчук. Фото: slovoidilo.ua

На одному з найближчих засідань РНБО буде розглянуто питання про призначення керівників військово-цивільних адміністрацій на Донбасі, а робота цих органів, ймовірно, завершиться після місцевих виборів. Про це повідомив перший заступник глави Адміністрації президента Віталій Ковальчук.

Він зазначив, що Верховна Рада надала право створювати військово-цивільні адміністрації президента.

"5 березня президент України своїм указом створив відповідні військово-цивільні організації. Йдеться про створення військово-цивільних адміністрацій в Донецькій і Луганській областях, також, відповідно, про створення двох районних та трьох міських військово-цивільних адміністрацій на території Донецької області і трьох районних військово-цивільних адміністрацій на території Луганської області, а також чотирьох сільських так званих військово-цивільних адміністрацій, при цьому їх повноваження поширюються на 10 населених пунктів", – сказав Ковальчук.

Він підкреслив, що в інших областях, крім Донецької та Луганської, відповідно до закону не передбачається створення таких адміністрацій.

Військово-цивільна адміністрація – це тимчасовий державний орган у складі Антитерористичного центру при СБУ, а не військове формування, підкреслив Ковальчук.

Таких адміністрацій є два види – військово-цивільні адміністрації областей і районів, які створюються на базі обласних та районних державних адміністрацій, і військово-цивільні адміністрації населених пунктів, які створюються з нуля.

При отриманні обласними та районними державними адміністраціями повноважень військово-цивільних адміністрацій, вони отримують більше прав, при цьому певні посади в адміністраціях можуть займати військовослужбовці та правоохоронці. При цьому статус керівників відповідних обласних і районних військово-цивільних адміністрацій автоматично отримують голови обласних і районних держадміністрацій.

Крім того, визначається перелік військовослужбовців та правоохоронних органів, які займають посади в цих адміністраціях.

Реклама

"Хочу підкреслити, що якщо виходити із загального складу на сьогодні обласних і районних державних адміністрацій, то військовослужбовці та правоохоронці будуть займати посади, перелік яких, може, буде обмежений не більше ніж від 5 до 10% від загального складу співробітників адміністрації. Тому ми говоримо про те, що це посилення обласних і районних адміністрацій для виконання певних функцій", – зазначив перший заступник голови АП.

Військово-цивільні адміністрації населених пунктів створюються фактично з нуля для забезпечення, в першу чергу, охорони безпеки та цивільного правопорядку на відповідних територіях, а також для забезпечення якісного надання державних послуг населенню.

Керівництво таких адміністрацій визначається спільним поданням голів обласних державних адміністрацій з главою АТЦ при СБУ, а рішення про призначення або звільнення таких керівників буде приймати РНБО.

Ковальчук зазначив, що вже подані певні кандидатури і незабаром на одному із засідань РНБО будуть прийняті кадрові рішення.

Крім військових і правоохоронців, у ці адміністрації можуть входити і цивільні особи, які уклали трудовий договір з АТЦ.

В тренді
Коли піде Путін і що писали про Нові Санжари в The Times: головні висловлювання тижня

Основна функція цих адміністрацій – забезпечення нормальної роботи влади на місцях на певних територіях, які межують із зоною бойових дій. В даний момент частина місцевих рад на цих територіях не функціонує.

Крім того, на територіях, що межують із зоною бойових дій, необхідно забезпечувати охорону громадського порядку, тому військово-цивільних адміністраціям будуть передані деякі функції силових відомств. Це стосується права на організацію евакуації населення, забезпечення у разі потреби водою, ліками, їжею на певній території, посилення контролю документального підтвердження певних осіб та інше.

Реклама

При цьому заступник глави АП підкреслив, що закон тимчасовий, його дія обмежена одним роком, але передбачений варіант його продовження.

"Але у нас є надія, що під час проведення чергових виборів до органів місцевого самоврядування, які відбудуться в останню неділю жовтня 2015 року, автоматично військово-цивільні адміністрації припинять своє функціонування і будуть сформовані відповідні органи, які будуть виконувати необхідні функції, передбачені законом", – сказав він.

Нагадаємо, 26 лютого президент України Петро Порошенко підписав закон "Про військово-цивільні адміністрації", прийнятий Верховною Радою 3 лютого.

Документ передбачає створення та діяльність військово-цивільних адміністрацій як тимчасових державних органів, які діють у складі АТЦ при Службі безпеки України і створюються для забезпечення дії Конституції і законів України, забезпечення безпеки та нормалізації життєдіяльності, правопорядку, участі у протидії диверсійним проявам і терористичним актам, недопущення гуманітарної катастрофи в районі проведення антитерористичної операції.

Відповідно до закону, військово-цивільні адміністрації створюються у разі необхідності за рішенням президента України.

У законі обмовляється, що він припиняє дію через рік з дня його опублікування.

У документі обмовляється, що термін дії може бути продовжений на підставі указу президента України, затвердженого Верховною Радою.

Передбачається також, що цей закон втрачає чинність у разі введення в Україні або в окремих її місцях режиму воєнного стану або оголошення стану війни.

Всі подробиці в спецтемі Протистояння на сході України

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...