Воронченко розповів про нову стратегію розвитку ВМС України до 2035 року

30 листопада 2018, 07:45

Воронченко заявив, що кінцевим результатом реформи ВМС буде "відновлення військово-морських можливостей України і надійний захист з моря"

Ігор Воронченко. Фото з відкритих джерел

Ігор Воронченко. Фото з відкритих джерел

Командувач Військово-морськими силами (ВМС) Збройних сил України Ігор Воронченко представив стратегію розвитку ВМС до 2035 року.

Так, під час виступу на 2-й Міжнародній конференції з питань морської безпеки Воронченко заявив, що кінцевим результатом реформи ВМС стане "відновлення військово-морських можливостей України і надійний захист з моря". Але на це потрібно чимало часу, зусиль, а також повна зміна мислення.

В стратегії міститься 5 розділів:

  • Перший стосується бачення розвитку військ і цінностей, які ВМС України будуть домагатися.
  • Другий – моря і берегів.
  • Третій називається "Весла і вітрила" і стосується стратегічного підходу та можливостей майбутніх ВМС.
  • У четвертому розділі йдеться про шляхи та засоби імплементації стратегії.
  • У п'ятому – якими повинні бути майбутні військово-морські сили.

Реклама

За словами командувача Військово-морськими силами, ВМС повинні стримувати агресію, захищати суверенітет і територіальну цілісність України, забезпечувати морську безпеку та економічне зростання України і таке інше. Все це можливе у взаємодії з національними силами оборони і безпеки стратегічних партнерів на морі.

"В ході морської операції з охорони держави основними цілями для ВМС має стати недопущення агресивних дій противника і в подальшому контроль за певною ділянкою моря", – сказав Воронченко.

Він також додав, що прагнення України в НАТО і Євросоюз визначило наших основних стратегічних партнерів, напрямки реформ і розвиток національних сил оборони.

Воронченко вважає, що саме сумісність військово-морських сил з підрозділами Альянсу збільшить їх ефективність при виконанні певних завдань.

Командувач ВМС заявив, що до 2035 року військово-морські сили повинні стати "сучасними, швидкими і інноваційними силами, здатними захистити народ України і національні інтереси в морському і прибережному середовищі завдяки добре вмотивованим персоналом, який налаштований тільки на перемогу".

Реклама

Ігор Воронченко також назвав головні виклики для ВМС, а саме: інновації і майбутня війна, фактор РФ, вплив економічного розвитку і партнерство, а також співробітництво.

Він також підкреслив, що до 2025 року необхідно розвивати здібності для встановлення контролю над територіальними водами і за їх межами. "Орієнтовно 40 морських миль від узбережжя України", – сказав Воронченко. Крім того, до 2030 року необхідно забезпечити відновлення і розвиток здібностей для захисту національних інтересів на морі в межах виключно морської економічної зони України – це до 200 миль від узбережжя.

До 2035 року передбачається подальший розвиток перших двох етапів і їх нарощування.

Кожен етап оцінюватиметься, і при необхідності вноситься коригування.

Реклама

Україна вимагатиме закриття чорноморських проток для військових кораблів і судів Російської Федерації.

Раніше командувач Військово-морськими силами України, віце-адмірал Ігор Врорнченко заявив, що відповіддю Києва на агресію Росії в Азовському морі буде ініціювання перекриття для Росії протоки Босфор.

Нагадаємо, українська сторона ініціювала позачергове засідання Радбезу ООН по російській агресії, а світове співтовариство в свою чергу різко засудило напад росіян на українські кораблі. Першою вагомою відповіддю української влади на новий виток російської агресії стало впровадження воєнного стану в 10 областях України.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти