"Благодійність – це справа всього мого життя": 11 років тому був створений фонд Ріната Ахметова

За цей час успішно були реалізовані програми "Рак виліковний", "Зупинимо туберкульоз в Україні" і "Сирітству – ні!"

11 років тому був створений Благодійний фонд Ріната Ахметова "Розвиток України". Про це сьогодні під час онлайн-конференції в "Сегодня-Мультимедіа" розповіла Римма Філь, координатор Гуманітарного штабу Ріната Ахметова.

"Прості люди та їхні біди перебувають у фокусі Ріната Ахметова вже багато років. Він допомагав просто як людина, потім – як президент футбольного клубу "Шахтар", вже 11 років як засновник Благодійного фонду, а останні два роки – як засновник Гуманітарного штабу", – зазначила Філь.

Реклама

15 липня 2005 року – дата заснування Фонду. Рінат Ахметов ухвалив рішення створити благодійний фонд з метою перейти від актів доброї волі до послідовної стратегії соціального розвитку, щоб брати участь в усуненні причин соціальних проблем українського суспільства.

"11 років тому Рінат Леонідович виголосив такі слова: "Благодійність повинна бути з тихим голосом. Але про системні проблеми потрібно говорити голосно, щоб нас почули... Благодійність – це вміння почути і розділити чужий біль. Це системне вирішення системних проблем, націленість на результат. Благодійність – це справа всього мого життя". Щире прагнення засновника допомагати країні і людям знайшло відображення в діяльності Благодійного фонду "Розвиток України", – розповіла координатор Гумштабу.

Стратегія Фонду полягала у системному вирішенні соціальних проблем у пріоритетних сферах, визначених засновником: освіта, виховання дітей, охорона здоров'я, культура і адресна допомога. "Кожен проект Фонду – це системне вирішення тієї чи іншої проблеми, як слідства, так і її причини. Фонд досяг унікальних результатів за всіма напрямами діяльності, – запевнила Римма Філь. – Наприклад, у сфері охорони здоров'я успішно була реалізована програма "Рак виліковний". Це перша і поки єдина в Україні масштабна програма, створена для того, щоб люди в Україні одержали можливість проходити діагностику та лікування онкологічних захворювань згідно зі світовими стандартами. За період реалізації програми понад 80 тисяч осіб отримали можливість діагностувати і вилікувати ряд онкологічних захворювань на обладнанні, встановленому фондом у клініках-партнерах. Був створений перший в Україні Центр променевої терапії на базі Рівненського обласного онкологічного диспансеру. Встановлено сучасне обладнання в 7 обласних онкодиспансерах Західної України. Тільки в 2016 році 55 дітей змогли пройти обстеження на цьому обладнанні".

Реклама

Завдяки програмі "Зупинимо туберкульоз в Україні" понад 35 тисяч пацієнтів пройшли обстеження на обладнанні, закупленому Фондом. За період реалізації програми з 2008 по 2013 рр. в Донецькій області захворюваність серед вперше виявлених хворих на туберкульоз знизилася на 22% порівняно з 2008 роком, а смертність від туберкульозу – на 41%.

З серпня 2014 по серпень 2015 рр. Фонд Ріната Ахметова на основі міжнародних практик апробував проект "Амбулаторна модель лікування хворих на туберкульоз" у Краматорську. В рамках проекту була створена мобільна бригада, яка 6 разів на тиждень виїжджала до пацієнтів для прийому лікарських препаратів. "Всі обстеження – забір крові, мокротиння, введення ін'єкційних препаратів – проводилися вдома у пацієнта. За рік реалізації даного проекту звичайний туберкульоз був вилікуваний у 100% хворих, мультирезистентний – у 75%. З'ясувалося, що такий вид амбулаторного лікування хворих на туберкульоз значно ефективніший (на 16,2%) і дешевший, ніж стаціонарний", – розповіла координатор Штабу.

Актуальною на сьогодні є програма "Адресна допомога". "Це підтримка тут і зараз людей, що опинилися у важкій життєвій ситуації. Допомога в першу чергу надається дітям на забезпечення невідкладного лікування і тривалих курсів реабілітації. У мирний час Фонд надав допомогу 20 702 людям з усієї України. З початком війни програма "Адресна допомога" працює в рамках Гуманітарного штабу. За 23 місяці роботи Штабу понад 43 тисячі мирних жителів Донбасу отримали допомогу", – озвучила вона.

Реклама

Програма "Сирітству – ні!" і в мирний час, і зараз, ставить головне завдання ‒ допомогти дитині знайти сім'ю. За час реалізації проекту 8 120 тисяч дітей з усієї України були усиновлені або влаштовані у прийомні сім'ї завдяки всеукраїнському інтернет порталу національного усиновлення www.sirotstvy.net. Були відкриті 2 Центри матері і дитини в Донецьку та Києві, кризовий центр у Дніпропетровську, працюють 4 центри підтримки сімей. Створено 41 дитячий будинок сімейного типу, в яких виховується більше 400 дітей.

"У серпні 2014 року рішенням Ріната Ахметова саме на базі Фонду, використовуючи досвід співробітників, їхній потенціал, був створений Гуманітарний штаб, який щомісяця допомагає сотням тисяч людей, приречених на виживання під час збройного конфлікту на Донбасі. По суті, Фонд прийняв інший формат роботи. Штаб – це швидкість прийняття рішень, це допомога тут і зараз. За два роки роботи Гуманітарного штабу нам вдалося врятувати понад 1 млн. 118 тисяч жителів Донбасу, ‒ сказала Римма Філь. – І сьогодні всі сили Штабу спрямовані на надання допомоги людям, тому що потреба в допомозі залишається актуальною. Але ми всі сподіваємося, що незабаром настане мир, і Фонд повернеться до реалізації проектів мирного часу".

Читайте також:

Реклама
Найважливіші та найцікавіші новини завжди під рукою
“Сьогодні” в Telegram Пiдпишись на RSS-канал

Рекомендації

Всі новини
Останні новини
Показати ще
Реклама
У тренді
Пряма трансляція
Щоденник незалежності 🇺🇦
Короновірус за тиждень

32 261

захворіло за тиждень в Україні

+17%

Вакцинація
Станом на 23 вересня 2021 р.
Люди, які отримали мінімум одну дозу
5 355 959
Люди, які пройшли повну вакцинацію
6 624 026
Погода
Прогноз на сьогодні
Дізнатися
статистика
Курс гривні СЬОГОДНІ

Валюта

Ціна (грн)

Долар США ($)

26.53

Євро (€)

31.08

Російський рубль (₽)

0.36

Комаровський в темі
Чи можна заразитися COVID-19 після щеплення
Запитай у лікаря
Гороскоп
Твій гороскоп на сьогодні
Читати гороскоп
Битва супертяжів
25 вересня
До бою Усик - Джошуа
Новини боксу
Ніколь Кідман для американського Harper's Bazaar
На замітку
Де зігрітися восени
Бути в курсі
ТОП-5 фавориток редакції
"Міс Україна-2021"
@saraednswel
@saraednswel
@liza__miroshka
@liza__miroshka
@____rudi_____
@____rudi_____
@martareznichenko
@martareznichenko
@kris_trump
@kris_trump
1/2
Осінь у великому місті
Головні концерти жовтня
Хочу співати і танцювати

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти