Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

Більше 90% жителів Донбасу не хочуть покидати рідний дім – соціологи

23 червня 2015, 19:50

Люди повертаються, незважаючи на ескалацію військового конфлікту на Донбасі і серйозні труднощі в побуті

Директор КМІС Володимир Паніотто. Фото: прес-центр.

Директор КМІС Володимир Паніотто. Фото: прес-центр.

Абсолютна більшість людей, що проживають на територіях Донецької та Луганської області, не планують виїжджати. До них додалися і 12% переселенців, що повернулися додому. Такі дані досліджень Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) прозвучали під час презентації оновленої Гуманітарної карти потреб Донбасу.

Кількість тих, хто виїхав з березня майже не змінилося. З 2,9 млн. Жителів 27 міст Донбасу виїхало приблизно 850 тисяч (29%). Про це заявив генеральний директор КМІС Володимир Паніотто під час круглого столу "Рік після початку конфлікту. Гуманітарна карта потреб мирних жителів Донбасу", ініційованого Гуманітарним штабом Рината Ахметова і "Допоможемо ТВ".

"93% не хотіли б залишати місце проживання. Ще 4% хотіли б, але не можуть, і тільки 1% планує виїхати. З часом все менший відсоток респондентів, які досягаються в процесі опитування, заявляє про своє бажання виїхати з населеного пункту. У порівнянні з груднем, кількість тих, хто не хотів би виїхати, зросла на 9%", – розповіла Марина Шпікер, науковий співробітник КМІС.

Дослідження Гумкарти показують, що з часом все менша кількість опитаних планують свій від'їзд. А ті, хто хотів би поїхати, гірше собі уявляють, куди саме.

Реклама

"Ті, хто хотів би поїхати, в червні в порівнянні з березнем, мають менш певні плани про направлення від'їзду – 34% не знають, куди вони збираються мігрувати. Ті, хто знають, частіше воліють України (28%) або інше місце в межах Донбасу (9%). У Росії переїхали б 19%", – зазначила Шпігер.

У червневій хвилі опитування вперше досліджувалися особливості міграції тих, хто переїжджав, але все-таки повернувся в свій населений пункт. Серед опитаних 12% виїжджали з міста самі або це робили члени їх сімей. Аналіз відповідей цих 12% показує, що переїзд носив переважно короткостроковий характер: 79% виїжджали на строк до 3 місяців. Люди старшого покоління спочатку планували переїзд тільки на час проведення активних бойових дій, молодь – на тривалий період.

"Основні причини повернення – припинення активних бойових дій (31%), відсутність грошей для оплати житла (27%) і побоювання за залишене майно (24%), – розповіла Дарина Пирогова, науковий співробітник КМІС. – Крім того, переселенці зіткнулися з труднощами при влаштуванні на нову роботу, дискримінацію з боку роботодавця, невмотивовані штрафи та зменшення зарплати, що істотно знизило рівень життя на новому місці".

Примітно те, що люди повертаються, незважаючи на ескалацію військового конфлікту на Донбасі і серйозні труднощі в побуті. Ось які проблеми вони назвали головними, після свого повернення додому: відсутність вакансій і висока конкуренція, затримки зарплат на працюючих підприємствах, високі ціни на продукти харчування та медикаменти, необхідність економити на кожній покупці, пропускний режим з Україною.

"Чим у цій ситуації можуть допомогти благодійні волонтерські організації і держава? Повернулися переселенці говорять про те, що були б раді одноразової матеріальної допомоги та забезпечення будівельними матеріалами на відновлення житла. Також актуальні консультації та допомогу в оформленні перепусток", – впевнена Дарина Пирогова.

Гуманітарна карта потреб мирних жителів Донбасу була розроблена на замовлення Гуманітарного штабу Рината Ахметова і "Допоможемо ТВ". В основі карти – дані соціологічного дослідження КМІС, проведеного 2-14 червня 2015-го. Було опитано 2101 респондент.

Всі подробиці в спецтемі Протистояння на сході України

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...