Фонд Ріната Ахметова допомагає ветеранам праці Покровська, що на Донеччині

3 червня 2020 21:10

Сергій Пономаренко Сергій Пономаренко

Під час коронавірусу літні люди вимагають до себе особливої уваги і турботи

В умовах спалаху коронавірусулітні люди не залишають своїх приміщень без необхідності. Ветеранам праці в Донецькій і Луганській областях представники Фонду Ріната Ахметова привозять додому продуктові набори. Як це відбувається, бачили кореспонденти "Сьогодні".

"Встаю, роблю зарядочку, їм. До аптеки треба піти, придбати ліки, без діла не сиджу, у мене все розписано", – говорить житель Покровська Іван Карпов.

Реклама

До такого розкладу Іван Карпов звик за майже 40 років перебування на пенсії. Але останні кілька місяців життя 89-річного чоловіка змінилося. Усі справи, що вимагають зайвого візиту на вулицю, взяли на себе рідні.

Часті візити, регулярні телефонні дзвінки та особливу увагу до самопочуття. Таким чином Оксана намагається обмежити соціальні контакти свого дідуся, щоб убезпечити його від небезпечного зараження коронавірусом.

"Ми намагаємося робити так, щоб дідусь без зайвої потреби не виходив на вулицю", – пояснює онучка Івана Карпова Оксана Колесова.

Та дотримуватися карантину іноді вкрай важко, зізнається пенсіонер, адже він не звик сидіти на місці. Іван Матвійович понад півстоліття присвятив шахтарській праці.

"Мені було 23 роки, а я вже був начальником дільниці, вивів ділянку, що відставала, в передові. 160 осіб було у моєму підпорядкуванні. Вручну ми працювали, бурили свердловини. Потім, коли вже удосконалилася вугільна промисловість, пішли комбайни", – говорить Іван Карпов.

Роки, віддані вугільній галузі, запам'яталися не тільки тяжкою працею. На шахті Іван Карпов зустрів також майбутню дружину. Зараз у чоловіка троє синів, шестеро онуків і десять правнуків.

Реклама

Рідні телефонують, цікавляться здоров'ям.

Особливу увагу під час пандемії коронавірусу ветерани праці, які живуть на Донбасі, отримують також від Фонду Ріната Ахметова. Волонтери доправляють літнім людям продуктові набори.

"Сьогодні люди похилого віку – одна з найбільш уразливих і нужденних категорій. Серед них ті, хто багато років самовіддано трудився і заслужив особливий почесний статус "Ветерана праці". Фонд Ріната Ахметова передає десять тисяч продуктових наборів для ветеранів праці Донбасу", – говорить директор проєктів і програм Фонду Ріната Ахметова Ірина Блажан.

Продукти ветеранам праці доправляють безконтактно. Набір залишають біля дверей їхнього будинку. Щоб убезпечити літніх людей, волонтери використовують захисні маски і рукавички.

"Велике, превелике спасибі, Рінат Леонідович, за вашу допомогу! Ви даєте людям добро! Дякую вам, будьте здорові!" – говорить житель Покровська Іван Карпов.

Раніше "Сьогодні" розповідали про те, що Фонд Ріната Ахметова спільно з Міністерством охорони здоров'я та Асоціацією анестезіологів допомагає лікарям освоїти апарати ШВЛ.Щоб навички роботи з новим обладнанням могли вдосконалити якомога більше медпрацівників по всій країні, Фонд Ріната Ахметова у співпраці з Міністерством охорони здоров'я та Асоціацією анестезіологів України ухвалили рішення про початок освітнього онлайн-проєкту для медиків.Початок такої співпраці поклало підписання тристороннього меморандуму.

Також ми повідомляли, що Рінат Ахметов направив 300 млн грн на боротьбу з коронавірусом в Україні, що є безпрецедентною допомогою в масштабах країни.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти