Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

Гуманітарна карта Донбасу – нове дослідження

23 червня 2015, 19:32

Гуманітарний штаб Рината Ахметова і «Допоможемо ТВ» представили оновлену Гуманітарну карту Донбасу

Презентація Гуманітарної карти Донбасу. Фото: прес-центр.

Презентація Гуманітарної карти Донбасу. Фото: прес-центр.

Дослідження відображає потреби жителів зони бойових дій і вимушених переселенців. В основі карти – дослідження Київського міжнародного інституту соціології (КМІС).

23 червня, під час круглого столу на тему "Рік після початку конфлікту: Гуманітарна карта потреб мирних жителів Донбасу і блокування гуманітарної допомоги" результати дослідження обговорювали представники Гуманітарної штабу, Всесвітньої продовольчої програми, УКГВ ООН, Міжнародного Червоного Хреста, представник Уповноваженого Президента України з прав дитини, правозахисники, представники громадських організацій.

Рівень потреб людей у містах, непідконтрольних України, залишається високим. Згідно з даними дослідження, 52% опитаних потребують медикаментів, 41% – в продуктах харчування, 34% – в побутових товарах. Найбільш проблемна ситуація – в Стаханові, Ровеньках і Дзержинському. У Стаханові 80% опитаних заявили, що мають потребу в харчуванні, медикаментах, засобах гігієни, – повідомила експерт КМІС Дарина Пирогова під час презентації соціологічного дослідження.

62% жителів, що проживають на непідконтрольних територіях, вважають, що жити важко, але можна терпіти, 32% жителів відзначили, що в їхньому населеному пункті ситуація за останній тиждень погіршилася, що пов'язано з активізацією бойових дій.

За даними дослідження, 29% жителів з 27 міст залишили свої населені пункти.

Реклама

Все менше людей заявляють про бажання виїхати зі свого міста: 93% не збираються їхати, 4% хотіли б, але не мають можливості. 12% опитаних одного разу намагалися переїхати, але були змушені повернутися.

Одним з нових аспектів дослідження став блок питань про психологічний стан людей проживають на непідконтрольних територіях. 93% опитаних пережили травмуючу подію з моменту початку конфлікту на Донбасі та/або скаржаться на хоча б один симптом, який може бути пов'язаний з психологічної "травмою війни".

За півроку знання про допомогу, яку надає Гуманітарний Штаб Рината Ахметова, зросла на 20% – з 58% до 78%.

"Рік тому, коли створювався Гуманітарний Штаб, Ринат Ахметов ставив завдання допомагати своїм землякам, мешканцям Донбасу, які потрапили в біду в результаті війни, і тому для нього дуже важливо, щоб допомога надавалася адресно і саме тим людям, яким особливо важко. Це відповідає принципу ефективності, яким керується Штаб. Гуманітарна карта допомагає побачити больові точки і потреби людей. Саме туди ми направляємо допомогу. Ми там, де наші земляки, це філософія Ахметова, це філософія Гуманітарного штабу", – підкреслила Римма Філь, координатор Гуманітарного штабу Рината Ахметова.

"Усі міжнародні організації та Штаб Ахметова зіткнулися з тим, що протягом 15 днів не могли доставити допомогу мирним людям через лінію дотику. Ми ще раз повторюємо, що потрібні чіткі і прозорі правила доставки допомоги, потрібен окремий пункт пропуску для гуманітарних вантажів", – заявила вона.

З думкою координатора Гуманітарного штабу згодні і в УКГВ ООН. "Питання доступу допомоги залишається актуальним. Щоб допомога надавалася вчасно, необхідно кілька коридорів, також необхідно спростити процедури оформлення гуманітарної допомоги. Ми сподіваємося, що найближчим часом будуть внесені зміни до нормативних актів", – підкреслив представник Управління з координації гуманітарних питань ООН Олександр Овдієнко.

У жовтні 2014 Гуманітарний штаб Ріната Ахметова і "Допоможемо ТВ" вперше представили Гуманітарну карту Донбасу, яка відображає потреби жителів зони конфлікту і вимушених переселенців. В її основі – дослідження Київського міжнародного інституту соціології (КМІС). З моменту створення карти було проведено 5 досліджень. Гуманітарна карта використовується Штабом Ріната Ахметова та міжнародними організаціями для планування допомоги мирному населенню Донбасу.

Представлене під час круглого столу дослідження, було проведено за замовленням Гуманітарного штабу Рината Ахметова і "Допоможемо ТВ" з 2 по 14 червня 2015 року. Методом телефонного інтерв'ю (CATI) був опитаний 2101 респондент у віці старше 18 років. В опитуванні взяли участь жителі 27 міст Донецької та Луганської областей.

Всі подробиці в спецтемі Протистояння на сході України

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...