Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

Поїздка через КПВВ на Донбасі: салон авто оглядають, обшивку простукують

6 листопада 2016, 07:13

Зайцев Василій, Станіслав Донець

Прикордонники з підозрою ставляться до тютюнових виробів і спортивним добавкам

На Донбасі. Фото: AFP

На Донбасі. Фото: AFP

З 30 вересня в зоні військового конфлікту на сході України мирним жителям стало ще складніше перетинати лінію розмежування. Контрольні пункти в'їзду-виїзду перейшли на зимовий час роботи і скоротили тимчасове вікно, коли люди можуть перетинати блокпости. Якщо раніше правоохоронці працювали по-осінньому часу з 7.00 до 18.30, то тепер час пропуску скоротився на півтори години. Сайт Сегодня.ua дізнався, як відбилася зміна на тих, кому доводиться перетинати лінію розмежування.

"Пропуск осіб і транспортних засобів буде здійснюватися в нових тимчасових рамках, які встановлюються для режиму роботи контрольних пунктів, з 8.00 до 17.00. Таким чином, час роботи КПВВ стає менше", – йдеться в офіційному повідомленні Держприкордонслужби.

Силовики розповідають, що зміна часового режиму в першу чергу пов'язано з політикою безпеки мирного населення, яке перетинає лінію розмежування. У відомстві підкреслюють, що в темний час доби підвищується ймовірність обстрілу з боку бойовиків
.

14610989_1810889535822813_8477749471542088686_n

Фото: Соцмережі

Останнім часомпоїздказалініюрозмежуваннясталащенебезпечніше-бойовикимало некоженденьобстрілюютьпунктив'їзду-виїзду,незважаючинаюрбимирнихлюдейтам.Однимзостанніхінцидентівставобстрілконтрольногопоста"Мар'їнка"внічна30 жовтня.ЯкповідомляєДержприкордонслужбаУкраїни,протягомгодинипротивникзі стрілецькоїзброївіввогоньз бокунаселеногопунктуОлександрівка.

"Прикордонникиу відповідьвогонь невідкривали.Днемранішеросійськінайманцітакожвідкриваливогоньнаданомунапрямку.Обстрілпочавсяо 22.00.На той часпропускніопераціївже нездійснювалися",-пояснилиу відомстві.

Бойовики збирають черги

Скороченнярежимуроботиукраїнськихпунктівпропускузовсім необрадувалоперетинаютьлініюрозмежуваннямирнихжителів.Людискаржаться,щочерезвеличезні черги,які збираютьсянаблокпостахтакзваної"ДНР",вонине встигаютьвчаснопройтиукраїнськіпунктипропуску.Засловамимісцевихжителів,якщоранішевеличезнічергизбиралисянаукраїнськихКПВВ,тозаразукраїнськісиловикисталинабагатоспритнішим-іпройтиконтрольможназапаругодин.Аосьбойовикинавпакизбираютьвеличезнічергинасвоїхблокпостах.

Реклама

"На Оленівці "митниця ДНР" останнім часом збирає черги, – нарікає донеччанин Анатолій. – Якщо раніше при виїзді з Донецька на блокпосту рідко кого зупиняли, то зараз навіть там зранку збирається черга в кілька десятків машин. А коли приїжджаєш на Оленівку, черга легко може налічувати понад сотні автомобілів. І все детально перевіряють, документи, салон оглядають, обшивку простукують. В результаті до українського блокпосту під'їжджаєш майже впритул до закриття. А як тепер бути – не знаю. Напевно знову повертаємося до того часу, коли доводиться ночувати між блокпостами".

Особлива увага – рюкзакам і картатим сумкам

Разомзтим,що перетинаютьлініюрозмежуванняпішкирозповідають,щотакможнанабагатошвидшепройтиблокпости.Силовики невитрачаютьчаснаперевіркуавтомобіля,атількинаперевіркудокументівівмістсумок.Однак,людивсеоднопереживаютьчерезскороченнярежимуроботипропускнихпунктівлюдине зможутьоднимзаодинденьзробити поїздкунаокупували терени.

cvm-t3twgaavzo1

В тренді
"Накривають квадрати, як у 2015": реакція політиків та експертів на атаку бойовиків

Фото: Соцмережі

"У нас на блокпосту на Майорську завжди були досить великі піші черги. То у них база не працює, то світла немає, – розповідає горлівчанка Ірина. – А потік людей завжди був значний. Багато їздили на мирну територію, щоб закупити продукти. У Горлівці, вважай ціни московські, а в тому ж Торецькому на третину, а то й у два рази дешевше. Повертались за один день. Щоб встигнути, доводилося рано вставати і до відкриття блокпоста і під закриття блокпоста поверталися назад. Часу ледь вистачало. А тепер доведеться як -то щось думати. Адже якщо навіть подобово знімати в Торецькому квартиру, то різниця у витратах буде невелика".

Огляд сумок і валіз навіть в пішій черзі проводиться ретельно. Як розповіли донеччани, особливу увагу прикордонники приділяють рюкзакам і картатим сумкам "човникам". "Завжди попросять відкрити і витрусити все що там є. Особливо уважні до сигарет. Якщо везти місцеві, зроблені в Донецьку з місцевою акцизною маркою, можуть причепитися – що за товар, навіщо вивозиться. Дуже не люблять банки зі спортивним харчуванням – вони строкаті, яскраві , напевно, цим і підозрілі. Якщо є ліки, часто запитують, що це і від чого. У мене завжди з собою серцеві краплі, і кожен раз я пояснюю, що це, і показую", – розповіла донеччанка Олена Крутова.

Реклама

"Неблокпости,азнущання"

ОскількиДонецькосьужетретійрікживевустановленомубойовиками"ДНР"власномучасовому поясі(що збігаєтьсязчасовим поясомМоскви,нагодинувідрізняєтьсявідкиївського),тоосьужекількаднівводіїплутаютьсяв часі."Приїжджаємодо8 годининаКПВВ,ацеще 7година заукраїнським часом,требазайвугодинустоятичекати.НуіколизпоїздівлюдейзабираємовМаріуполіабоКостянтинівці,тозавждиприбуттяуточнюємо-за яким часом?"-поділивсядонецькийперевізникЄвгенЛялін.

14610989_1810889595822807_3762050918820475966_n

Фото: Соцмережі

Донеччаникажуть,щовтомувигляді,вякомупунктив'їзду-виїздуіснуютьзараз,їмдалііснуватине можна.

"Це нестількиперевірки,скількизнущання.Чомунормальнийпроїздповинензалежативідтого,яказмінаначергуваннііприсутнінаблокпостуОБСЄшники?Виднож,щоне справляютьсяприкордонники-требазбільшуватиїхкількість,чи що. Пішічерзіпо500 осіб бувають-прояку безпекублокпостівможнаговорити?Вжеповернулибавтобуси.Зайшов-іперевіряйвідразу40 осіб,ане одногозпівгодини.Якможназалишатилюдейночувативчистомуполінахолоді?Знущання!",-обурюєтьсягорловчанінІгорСоколов.

Всі подробиці в спецтемі Жизнь на Донбассе

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...