Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

Психологічна реабілітація ветеранів: експерт розповів, як це роблять за кордоном

4 березня 2018, 04:02

Анастасія Іщенко Анастасія Іщенко

За офіційною статистикою, близько 500 ветеранів війни на Донбасі покінчили життя самогубством

Фото: gettyimages

Фото: gettyimages

ВійнавУкраїніпочаласянесподівано,ніхто небувдо неїготовий.Насходікраїниопинилисяне тількипрофесійнівійськові,а йбезлічдобровольців,зякимине проводиласьпсихологічнаробота.Якпідсумок-безлічбійцівзнадломленоюпсихікою,якіможутьстатиновим"втраченимпоколінням".

Всередині січня2018року біля станціїметро"Чернігівська"молодшийлейтенант72-ї бригадиЗСУ
 
Дмитро Балабуха вдарив ножем Руслана Юрченка, якийнезабаромпомервідотриманихтравм.ТакіподіївУкраїніне надточасті,але,на жаль,інодітрапляються.

Проблемавтому,щопоняттяпсихологічноїреабілітаціївкраїнітрохизасуваєтьсянадругийплан.Так,унаспередбаченафізіологічнареабілітація,яка,правда,обмежуєтьсяпутівкоювсанаторій.Аосьщостосуєтьсяпсихологічноїскладової,тотутдужепомітнийсуттєвийпробіл.

ВіталійДейнега,волонтер,засновникфонду"Повернисьживим",розповівсайту"Сегодня",щовіншихкраїнах,наприклад,вСША,психологічнареабілітація-цеобов'язковаіформалізованапроцедура,якуповиненпройтикожен,хтоповернувсязармії.

"В большинстве случаев, например, в Соединенных штатах, этим занимается негосударственная организация, которая за деньги государства это делает. Т.е., ветеран, условно, получает корешок на психологическую реабилитацию, не пройдя которую, он не получит кучу всего, вплоть до денег. Он с этим корешком может пойти на выбор в одну из сертифицированных организаций, которые могут эту реабилитацию оказать", – поясняет Дейнега.

Незважаючинаце,згадаємо про нещодавній флешмоб "22 віджимання", ідеяякогополягалавтому,щобзвернутиувагунапроблемузсамогубствамиветераніввійни.Так,навітьуСША,дебійціпроходятьпсихологічнуреабілітацію,22ветеранакоженденьзакінчуютьжиттясамогубством(статистиказа підсумками2014року).НаскількивеликіцифривУкраїні-страшноуявити,але,цілкомзрозуміло,щореальнастатистиканабагатовищезаявлених500самогубців.

Про те,якою маєбутиправильнапрограмареабілітаціїколишніхвоїнівАТО,читайтевматеріалісайту"Сегодня": Психологія війни: як допомогти ветеранам АТО повернутися до нормального життя.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...