Росія відмовиться від "гумконвоїв" на Донбас – ЗМІ

15 вересня 2017 8:50

За неофіційними даними російських чиновників, гроші перерозподілять на потреби окупованого Криму

Так звані "ДНР" і "ЛНР" можуть з 2019 року не отримати принаймні частину допомоги з російського бюджету. Замість підтримки т.зв. "республік" Росія може направити ці гроші на будівництво і модернізацію інфраструктури анексованого Криму та Калінінградської області. Про це пише російське видання РБК, посилаючись на доручення Мінфіну РФ "виключити з проекту федерального бюджету на 2018 рік і на плановий період 2019 і 2020 років в повному обсязі витрати на надання в 2019-2020 роках гуманітарної підтримки окремим територіям", яке було дано за підсумками наради у російського віце-прем'єра Дмитра Козака.

Реклама

У відкритих документах щодо російського бюджету (закони про бюджет і супровідні матеріали до них, звіти казначейства про виконання бюджету, матеріали Мінфіну, Рахункової палати) ЗМІ не знайшли формулювання "гуманітарна підтримка окремих територій" або схожої на неї. За словами федерального чиновника і двох джерел, близьких до Кремля, за цим формулюванням, найімовірніше, стоїть допомога самопроголошеним "республікам" Донбасу.

"Коли раніше обговорювалося питання у Суркова [помічник президента Владислав Сурков], як легалізувати допомогу Донбасу без уточнення назви конкретних "республік", все думали, як зробити процес більш-менш прозорим, але без згадки "ЛДНР". Зійшлися саме на цьому формулюванні, яке запропонував Сурков", – згадує один зі співрозмовників видання.

Загальна сума, в яку оцінюються інфраструктурні проекти, становить 165 млрд рублів на три роки. Однак оцінити, виходячи з цих даних, скільки грошей витрачається з бюджету РФ на т.зв. "Л/ДНР", неможливо, зазначає видання.

"Розподіл коштів йде на користь тих регіонів, які Росія в жодному разі не збирається віддавати, а ось в майбутньому статусі донбаських "республік" вона не впевнена", – заявив перший віце-президент Центру політичних технологій Олексій Макаркін.

Реклама

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Однак співрозмовники видання – два джерела в Держдумі РФ і одне в уряді – підкреслюють, що, навіть якщо влада Росії і вирішила припинити витрати на "гуманітарну підтримку" Донбасу, це не означає, що фінансова підтримка самопроголошених "республік" припиниться.

В тренді
У Дніпрі жінку тричі переїхав чоловік на авто – як її рятували
Після ДТП жінку привезли до лікарні і прооперували. Колаж "Сьогодні"

"Фінансування "ДНР" і "ЛНР" повністю засекречено, описується секретними постановами (розпорядженнями) уряду, закритими рядками в бюджеті", – говорить одне з джерел. Неясно, що розуміється під витратами на "гуманітарну підтримку", але, швидше за все, це лише один з кількох каналів фінансування т.зв. "ДНР" і "ЛНР", пояснює воно.

У пресі лише кілька разів називалися цифри можливої російської допомоги самопроголошеним т.зв. "республікам" Донбасу. Bloomberg повідомляв, що Росія щомісяця перераховує т.зв. "ДНР" 2,5 млрд руб. на виплати пенсій. У лютому 2017 року Служба безпеки України стверджувала, що бюджетом т.зв. "ЛНР" на перший квартал цього року передбачено надходження понад 11 млрд руб., з яких близько 9 млрд руб. – допомога російського уряду.

Крім того, Росія в рамках "гуманітарної підтримки" поставляє електроенергію до т.зв. "ЛНР". В "бюджеті" т.зв. "ДНР" є "гуманітарна допомога" як джерело доходної частини.

Реклама

Нагадаємо, за даними МНС РФ, з серпня 2014 року на Донбас направлено 68 російських автоколон, які доставили більше 70 тис. т вантажів. Українській стороні так і не вдалося отримати справжню інформацію про зміст вантажівок, характер і номенклатуру "гумдопомоги".

Як відомо, з весни 2017 року "гумконвої" з РФ стали вирушати на Донбас один раз на місяць замість двох

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти