Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

Штаб Ахметова продовжує підготовку кризових психологів – у Києві стартував 4-й етап навчання

23 березня 2015, 19:35

Заняття проводить Олександр Венгер, відомий дитячий психолог, що працював у багатьох гарячих точках світу

Психолог Олександр Вегнер. Фото: Прес-центр.

Психолог Олександр Вегнер. Фото: Прес-центр.

Сьогодні, 23 березня, у Києві розпочався 4-й модуль навчання для 250 психологів, які працюватимуть з дітьми та сім'ями з Донбасу. У квітні четвертий модуль почнеться і для груп, які проходять навчання в Маріуполі. Тема цього модуля: "Групова робота з дітьми та підлітками за допомогою арт-терапії".
Арт-терапія – один з найбільш ефективних методів роботи з наслідками психологічної травми у дітей, підлітків і дорослих. Арт-терапія – це використання в терапевтичних цілях засобів образотворчої діяльності: малювання, ліплення, аплікації. Для психіки дитини малюнок є потужним засобом впливу на переживання, пов'язане з певним об'єктом або подією.
Різні арт-терапевтичні техніки, які в своїй роботі з жителями Донбасу будуть застосовувати психологи, допоможуть дітям і дорослим впоратися з такими завданнями:

Реклама

  • відновлення активності;
  • відновлення порушених функцій самоконтролю;
  • зниження емоційного напруження, подолання тривоги, страхів та інших несприятливих переживань і емоційних станів;
  • підвищення самооцінки, впевненості в собі;
  • опрацювання подань про майбутнє;
  • подолання комунікативних проблем, відновлення порушених сімейних контактів.

"Особливістю четвертого модуля стало те, що психологи в процесі навчання самі проходять арт-терапію: малюють, ліплять і самі ж, під керівництвом тренера, вчаться діагностувати, аналізувати психологічну проблему, і допомагають з нею впоратися. Також Олександр Венгер з числа учасників тренінгу вибирає асистентів, які разом з ним проводять окремі заняття, тим самим через практику освоюючи методику і набуваючи цінний досвід", – розповіла Анастасія Коберський, координатор проекту підготовки кризових психологів Штабу Рината Ахметова.
Нагадаємо, проект "Травма війни" Гуманітарного штабу Рината Ахметова з підготовки кризових психологів стартував у листопаді 2014 року. Для участі були відібрані 250 кращих фахівців з усієї України, які вже мають диплом психолога. Навчання проходить безкоштовно. Роботу тренерів оплачує Гуманітарний штаб. На сьогодні, це єдиний в Україні проект, спрямований на підготовку фахівців, що працюють з травмою війни, і відновлення психологічного стану переселенців з Донбасу і жителів зони бойових дій. Проект Штабу унікальний не тільки своєю масштабністю і підбором тренерів, а й тим, що фахівці, які проходять курс, вже почали працювати з людьми, як в зоні бойових дій, так і на підконтрольних України територіях.

Всі подробиці в спецтемі Протистояння на сході України

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...