Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

У Маріуполі розробили стратегію масштабної психологічної допомоги переселенцям і місцевому населенню

15 червня 2015, 18:13

Психологи і соціальні працівники вперше зібралися разом для того, щоб обговорити ситуацію, пов'язану з необхідністю надання психологічної допомоги місцевим жителям

Психологічну допомогу від штабу Ахметова отримали понад 15 тисяч дітей. Фото: Д. Павлов.

Психологічну допомогу від штабу Ахметова отримали понад 15 тисяч дітей. Фото: Д. Павлов.

14 червня в Маріуполі пройшла актуальна конференція-форум "Розробка стратегії з надання психологічної допомоги вимушено переміщеним особам і місцевому населенню", організаторами якого виступили Маріупольський союз молоді, Гуманітарний штаб Рината Ахметова, ГО "Розвиток Приазов'я" і Данська рада у справах біженців. Захід проходив за підтримки Міської ради і ГЦСССДМ.

Представники міських, благодійних і міжнародних організацій, психологи та соціальні працівники вперше зібралися разом для того, щоб обговорити ситуацію, пов'язану з необхідністю надання психологічної допомоги місцевим жителям, сім'ям військових і вимушеним переселенцям, створити майданчик для обміну досвідом, внести свої пропозиції та розробити подальшу стратегію.

Одним з головних завдань форуму було показати, які саме організації в Маріуполі займаються психологічною роботою. "Важливо, щоб ми не тільки вчилися, а й обмінювалися досвідом – такими словами відкрила форум Уляна Токарєва, начальник центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Маріупольської міської ради. – Сьогодні тут зібралися представники різних сфер – соціальної, системи освіти, громадських та міжнародних організацій, МНС, міністерства оборони. Потрібно знати, при необхідності, до кого звертатися і кого залучати".

На форумі працювали такі секції, як "Робота з організації дозвілля дітей", "Профілактика професійного вигорання фахівців", "Особливості надання допомоги людям похилого віку", "Організація психологічної підтримки сімей учасників бойових дій", "Примирення".

Реклама

Під час свого виступу Дар'я Касьянова, керівник проектів Гуманітарного штабу Рината Ахметова, зазначила, що Штаб працює в Маріуполі з самого початку конфлікту: "Маріуполь для нас дуже важливе місто, оскільки тут знаходяться не тільки вимушені переселенці, а й мирні жителі, які щодня відчувають на собі вплив військового конфлікту. І очевидно, що надання психологічної допомоги сьогодні – це інвестиції в майбутнє наших дітей і дорослих, які, я сподіваюся, скоро почнуть з новими силами будувати мирне життя".

Як відомо, Психологічна служба Гуманітарного штабу була створена в серпні 2014 року. "І відразу ж ми зіткнулися з тим фактом, що в Україні немає фахівців, готових ефективно допомагати людям з "травмою війни". Більше того, психологи, що працюють з переселенцями, самі потребували допомоги, – розповіла Дар'я Касьянова. – Але ми вивчили міжнародний досвід, знайшли фахівців в Ізраїлі, Америці, Європі, Росії, України, і протягом півроку навчили 250 фахівців. Сьогодні вони активно працюють, надають підтримку переселенцям і жителям за лінією дотику".

Маючи величезний запит на кризову психологічну допомогу, професійне співтовариство України кожен раз стикається з викликом, тому як академічну освіту не дає практичних знань. А додаткове спеціалізоване навчання отримують одиниці.

"Величезна кількість тренінгів з стресів і діагностика не дає комплексного підходу для допомоги людям сьогодні. Я думаю, що проект навчання від Гуманітарного штабу – фундамент на десятиліття", – каже учасниця форуму Альона Лук'янчук, координатор Психологічної служби Гуманітарного штабу Рината Ахметова.

За весь час роботи психологи-волонтери Штабу допомогли понад 15 тисячам дітей та їх батьків. Тільки в Маріуполі близько 6 тисячам дітей була надана як первинна, так і більш серйозна глибинна психологічна допомога. Більше 40 дітей перебувають на тривалому консультуванні – це діти, які втратили рідних, бачили смерть близьких, отримали важкі каліцтва.

З березня 2015-го в Маріуполі працює Центр психологічної підтримки, куди може звернутися будь-яка людина. "Щомісяця Маріупольський центр психологічної допомоги надає підтримку більш ніж однієї тисячі дітей. З'ясувалося, що на сьогоднішній день тут найбільш актуальна саме психологічна допомога, – каже Дар'я Касьянова. – Всі фахівці прекрасно усвідомлюють, що через деякий час психологічні наслідки можуть вплинути і на фізичне здоров'я дитини. Ці проблеми у міру дорослішання дитини йдуть з ним у доросле життя".

Під час форуму учасники знайомилися один з одним і обмінювалися досвідом. Адже визначення напрямків роботи та зон відповідальності для надання більш ефективної підтримки людям і максимальної співпраці фахівців – така основна задача конференції.

"Потрібно спиратися один на одного, знати, хто і чим займається, направляти один до одного пацієнтів, тому що на сьогоднішній момент тільки Гуманітарний штаб Ріната Ахметова займається глибинною психокорекційної психотерапевтичної роботою. І дуже важливо, що міжнародні та громадські організації, державні структури об'єднують сьогодні свої зусилля для розробки стратегії з надання психологічної допомоги", – заявила Олена Лук'янчук, координатор Гуманітарного штабу Ріната Ахметова.

Всі подробиці в спецтемі Протистояння на сході України

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...