Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

Жителі Донецька: "Бойовики нам брешуть, як дихають"

16 вересня 2018, 13:05

Глеб Широков

Підконтрольні сепаратистам телеканали і газети про розповідають про "процвітання республіки" і небачені урожаї зернових

Фото: AFP

Фото: AFP

За чотири роки окупації чого тільки не було обіцяно бойовиками т.зв. "ДНР" жителям окупованих територій! Процвітання і розвиток, масовий прихід інвесторів і торгові взаємозв'язку з усім світом, "московські" зарплати і пенсії ... Все це залишилося тільки в обіцянках для деморалізованих війною донеччан, і за чотири роки цим обіцянкам не вірять навіть залишилися поплічники терористів.

Якщо в 2014-2015 році відсутність процвітання "республіки" списувалося на військові дії, то за останні три роки інтенсивність збройного конфлікту знизилася і звинувачувати війну за те, що обстріляні і зруйновані околиці міста так ніхто і не спромігся відновити, вже не з руки.

Втім, що там околиці ... Взяти хоча б палац молоді "Юність" в центрі Донецька, який постраждав від обстрілів влітку 2014 року. Скільки було клятвених запевнень про його якнайшвидшому відновленні! Ще в на початку 2015 року ватажки бойовиків обіцяли відремонтувати "Юність", а окупаційна влада навіть включила його в "план ремонту на третій квартал 2016 року". У підсумку, відремонтували Донецький краєзнавчий музей, розташований по сусідству, а "Юність" як і раніше тріпотить дрантям полотен, якими затягнутий напівзруйнований фасад. При цьому в палаці працюють дитячі гуртки і секції

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

01_75

Не меншцентральнаЛьодоваарена"Дружба",якубойовикиперейменувалиу"палацспорту",такожз 2014 рокузяєобгорілимбокомпісляпожежі.Такзваний"міністрмолоді,спортуітуризму"вкінці2016рокуобмовився,щотакожбудутьзакладенікоштинаремонт"Дружби",апокийдетехнічнаекспертизаспорудинапредметтого,щосамепошкоджено.Судячи з усього,експертизазатягується,бовже2018йідедокінця,а"Дружбу"ніхтоіне думаєвідновлювати.

 

 02_39

Фото: depo.ua

ЗгорілийвідобстрілуДонецькиймолодіжнийцентр(колишнійДКЖовтневоїреволюції)такождосихпоряєсумнівною"прикрасою"Калінінськогорайону.ЗруйнованібудівлівКиївськомуіКуйбишевськомурайоніговорятьсамізасебе.Адахавтостанції"Трудовська",здається,такізалишитьсяназавждипокритийчисленнимидіркамивідосколківснарядівпісляобстрілучотирирічноїдавності.

"Что касается жилья, то только единицы людей получили какую-то помощь на восстановление, и то – от благотворительных организаций. Жителям района шахты Засядько пришлось своими силами ремонтировать крыши и вставлять окна, вылетевшие после обстрелов. В поселке шахты "Октябрьская" "власти" дали денег покрыть пару крыш рубероидом – все остальное люди покупали и ремонтировали сами", – рассказал житель Донецка Игорь Никаноров.

Обіцяти-не значитьодружитися,іобіцянкамибойовикисиплятьне соромлячись-всеодновиконуватиїхніхто незбирається.

"Помню, в марте этого года "министр связи" Яценко гордо сообщил, что "на 99% решен вопрос с присвоением нам российского телефонного кода +7". Адепты "Новороссии" ликовали, и никто не задумался ни о технической возможности этого перехода, ни о том, с какой это радости российский код будет действовать на территории востока Украины. В итоге имеем большой "пшик", хотя никто из трезвомыслящих людей в это не верил с самого начала", – отметил Никаноров.

Зобіцяногоможназгадатизбіркупершогодонецькоготрамваю(зібралиодин,обіцялидесять)іавтобуса(наросійський"Пазік"понакрутилишильду"Донбас"івидализавеликовузлове складання),запускзаводувГорлівціз виробництвадобрив(заводрозташованийвнебезпечнійпообстрілузоні,дотого жщев 2014 роцівідключенийаміакопровід,безякоговиробничийпроцесне можебутирозпочатовпринципі).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Фото з відкритих джерел

Такожщев 2016році булаобіцянаглобальна"реформаохорони здоров'явреспубліці",протевсе,щозмінилосязтихпір,якрозповілидонеччани-збільшилисярозмірихабарівмедикам.

В тренді
Ворожі обстріли і заборонена зброя: як минула доба на Донбасі

"Еще рассказали, что достроят недостроенные дома и раздадут квартиры людям, потерявшим жилье под обстрелами. Никаких строек в Донецке нет, а люди как жили в общежитиях Харцызска, так и живут", – отметила дончанка Марина Жирнова.

Донеччанипропонуютьзгадати,яккількароків томубойовикизапевняли,щоУкраїназникнезкартисвітуякдержава,даючикраїніпарумісяцівжиття-івсе.Якгарантували"холодомор",аоголошенняосінньогодефолтуУкраїнижителіДонецькавважалинепоганимщорічним жартомвідбойовиків.

Окупантибрешутьпро все,щотількиможна,розповідаючивефіріпідконтрольнихтелеканалівізісторінокгазетпро процвітання"республіки"інебаченіурожаїзернових-прицьомувдокументах"відомств"не разговорилося,що  значна частина пшениці загинула . Улюблене заняття-порівнюватицінинапродуктивДонецькуінапідконтрольнійУкраїнітериторії.Цівикладкивикликаютьсміхудонеччан,якімаютьможливістьвиїжджатизалініюрозмежуванняісвоїмиочимабачити,щоскільки коштує.

"Не знаю,звідкивониберутьсвоїцифри,алеціпорівняннярозрахованіназовсім вженедалекихтелеглядачів,якіне покидалимістоз 2014 року",-відзначаєЖирнова.

Далеко невсімаютьможливістьвиїхати"закордон",аджеобіцяневгрудніминулогорокупідвищеннязарплатіпенсійвдваразидокінця2018 року,судячи з усього,відкладається.Далеко неувсіхє"шахтарські"і"відомчі"пенсії,що дозволяютьстарий недоїдатиостаннійшматок-більшістьнамагаєтьсявижитина3-5тисячрублівна місяць(1228-2047грн).

"Я не буду рассказывать о ценах на продукты и лекарства. Они дорожают не на 5-10 рублей в месяц, а, такое ощущение, что на 50-100 в неделю. До 2017 года мы выкручивались как-то, была гуманитарная помощь Ахметова, цены еще более-менее вразумительные, но сейчас – это просто ад какой-то для всех – и старых и молодых, – говорит пенсионер из Макеевки Григорий Клименко. – Но по телевизору говорят: все отлично, вот-вот перегоним процветающие страны. Господи, они врут как дышат – и не краснеют!"

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

04_21

Фото: "Сегодня"

Ще одна велика афера бойовиків – паспорти "ДНР". Їх володарями стали близько 200 тисяч осіб (за заявою окупаційної "влади"), при цьому якщо на захоплених територіях з ними ще можна жити, то за межами "республіки" уже починаються проблеми. Наприклад, потрапити в Росію з паспортом "ДНР" можна (через неконтрольовані ділянки українсько-російського кордону), і навіть трохи проїхати вглиб. Потім починаються проблеми – купити квитки, забронювати готель, відкрити платіжну карту в банку, оформити кредит за "паспортами ДНР" неможливо. Але якими яскравими були обіцянки про те, що Росія визнала документи "ДНР"! Далеко не всі і не скрізь, а про інші країни і говорити не доводиться.

Обіцяне визнання дипломів "вузів ДНР і ЛНР" також залишилося лише словами. З печатками папірці про закінчення університетів та інститутів на непідконтрольній території випускників не хочуть брати ... навіть на непідконтрольній території, не кажучи вже про інші міста і країни. Викручуються студенти і їх батьки, здаючи паралельно іспити (не безкоштовно) і отримуючи дипломи російських вузів, які, втім, відрізняються від загальноприйнятих російських подібних документів оформленням і номерами.

Ну, і обіцяне в самому початку війни "приєднання до Росії" вже навіть не обговорюється, це питання взагалі зняте з порядку денного. І цей "пшик" бойовикам пробачити не можуть навіть їхні прихильники, кількість яких з кожним днем наближається до нуля.

Нагадаємо, раніше сайт "Сегодня" розповідав
, як в оккупированном Донецке появился новый "бизнес" на мелочи.

Також раніше ми писали про те, як в окупованому Донецьку справи з нерухомістю, а також про те, чи їздять куди-небудь донеччани в період відпусток

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...