Альтернатива дитсадку: скільки коштують заняття вдома і в клубах

1 квітня 2017 12:38

Оксана Козлова

Уже сьогодні дитсадки Харкова переповнені, в чергах – по 50-70 осіб, а згідно з санітарними нормами, кількість дітей в групі не повинна перевищувати 25 осіб

Зовсім скоро, в квітні-травні, в комунальних дитсадках Харкова почнуть попередньо комплектувати групи вихованців, яких чекатимуть в новому навчальному році. І багато батьків вже зіткнулися з тим, що вільних місць там вже практично не залишилося. Уже сьогодні дитсадки переповнені, в чергах – по 50-70 осіб, а згідно з санітарними нормами, кількість дітей в групі не повинна перевищувати 25 осіб. "Сегодня" вирішила дізнатися, яка ще є альтернатива комунальним дитсадкам в Харкові.

Мама двох дітей Тетяна Кірнос до літа планує міняти район проживання. Пошуки вільних місць в дитячих садах Новобаварського району для неї не увінчалися успіхом. "Ми прийшли в садок за місцем проживання, а там кажуть, що місць немає і вони навряд чи з'являться. Дуже багато бажаючих. Ще три роки тому була зовсім інша ситуація, старшу дочку запрошували в цей садок. Обійшла ще три дитсадки недалеко від будинку – ситуація практично аналогічна", – говорить жінка. У мерії не заперечують, що потреба в дитсадках є.

Причин кілька: масове закриття їх в період з 1993 по 2004 рік, зарахування дітей вимушених переселенців із зони бойових дій, також у дошкільні заклади йдуть і малюки з Харківської області. "У 198 дитячих садах комунальної форми власності виховується і навчається 43 тис. 448 дітей. З початком нового навчального 2017-2018 року кількість вихованців плануємо збільшити на 1200 осіб", – розповіла нам директор міського департаменту освіти Ольга Деменко.

У мерії намагаються відкривати нові дошкільні установи і групи: наприклад, в планах на 2017 рік – запустити в роботу п'ять дитсадків. Але кардинально змінити ситуацію і відразу влаштувати всю дітвору неможливо. Красномовно про це говорять цифри: наприклад, за даними облуправління статистики, в 2016-м в Харкові народилося 12 270 дітей, що в 10 разів більше тієї кількості місць, які можуть зайняти діти в садку в новому навчальному році.

Реклама

ПРИВАТНІ І ВДОМАХарківськібатькизмушенішукатиальтернативукомунальномусаду.Одинзваріантів-приватнийдитячийсадок,інаньоговмісяцьдоведетьсявитратитимінімум4000-5000грн.Задоволення нездешевих,томудеякібатькинамагаютьсяекономити,навітьвідправляючидитинувприватнийдитячийсадок.Наприклад,тамдитинаможеперебуватине повнийдень,авсьоголишедообіду.Заощадитивийде1000-1500грн.

_2_18

Вдома. Збирають невеликі групи дітей різного віку. Фото: vk.com

Засловамиметодистаприватногодитячого садка"ШколарадостіОлениЧерняєвої"АліниДоценко,такавартістьпослугвиправдана,аджедитинаотримуєне тількихорошіумовиперебування,чистііпродезінфікованіприміщення,алеіїжувідшеф-кухарів,розвиваючізаняття,навчання англійській мові,майстер-класи."Такожунасємедсестра,якаконтролюєприйомдітей.Цезменшуєкількістьзахворювань",-говоритьАлінаДоценко.

Реклама

Утравніминулогорокуназаконодавчомурівнібулодозволеностворюватидитячі садки"хатнього типу".Тодііпочалибатькиорганізовуватисяіпрацювативдомашніхумовахцілимисім'ями.Правда,покиподібнихосвітніхзакладівдлядошкільнят нетакбагатоівХаркові.Знаходяться вонивприватнихбудинкахіквартирах,групитамдо10 осіб.

В тренді
У Тернопільській області бабуся випала з 5-го поверху. Вона повисла на мотузках для білизни – відео
Жінку зняли рятувальники і передали медикам. Колаж "Сьогодні"

"Унассадокмаленький,мипрацюємовприватномусекторі.Унасрізновіковагрупа,імибачимовцьомувеликийплюс,особливодлямолодшихдіток.Удитячийсадмиприймаємонавітьмалюків,унаснайменшомувихованцю-1рікі1місяць",-говоритькерівникдитячого садканадому"Слоненя"ГалинаБажаніч.Місяцьперебуваннятамобійдетьсябатькаму4000-4200грн.

НА ЗАНЯТТЯ. Якщобатькам необхіднозайнятисвою дитинунапівдня,алеприцьомувонине готовіплатити4000-5000грн,тодіможнавідправитичадона4-годинні заняття.Практикуютьтакуформуроботизмалюкамивцентрахранньогорозвитку.

Якрозповілинамвдитячомуклубі"Апельсин",якийрозташованийнаХолодній горі,дитиназ 9:00до 13:00знаходитьсяпіднаглядомпедагогів,іунеїбудедуженасиченийдень:воназможевідвідуватизаняття з англійської,риторики,пісочноїанімації,ритміки,творчумайстернюіінші.Натакихурокахдієсистемаабонементів:якщомалюкбудеходити20дніввмісяцьназаняття,тообійдутьсявониу 2000грн.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти