Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

Чим заманюють відвідувачів бібліотеки Харкова

13 травня 2014, 10:18

Макаренко Ганна

У бібліотеках влаштовують курси англійської та фестивалі

Бібліотеки намагаються залучати відвідувачів. Фото: "Сегодня"

Бібліотеки намагаються залучати відвідувачів. Фото: "Сегодня"

Харківськібібліотекарівсе частіше намагаютьсявлаштуватимайстер-класиабопровестиконкурси,щобзалучити читачів,яківіддаютьперевагу сучасниммультимедійнимзасобам,залишаючизвичайні книгиприпадати пиломна полицях.Учитальняхпроводять зустрічіз ученими,конкурси,заманюютьмолодьвільнимWI-FI іелектроннимикнигами(див.інфографіку).

Вчора в бібліотеці ім. Короленка стартував фестиваль науки. Як розповіла заввідділом науково-інформаційного забезпечення інноваційних процесів Віра Прохорова, цього року він присвячений темі екології. У програмі фестивалю, який проходитиме до 17 травня, – круглі столи та лекції про проблеми поводження з відходами, безпечному харчуванні і здоров'я, демонстрація екофільмов. 16 травня в 16:00 харків'ян запрошують на майстер-клас, де розкажуть про внесок кожної людини в природу. Крім того, тут стартував проект "Вчені Харківщини", в рамках якого на сайті бібліотеки з'явиться карта з поміченими вулицями і місцями, що мають відношення до винахідників.

У бібліотеці на базі соціокультурного центру працюють різні клуби. На засіданнях клубу лікувально-оздоровчих технологій лектори розповідають про немедикаментозних способах відновлення здоров'я, лікарських властивості рослин і воді. На засіданнях літературної студії збираються як початківці письменники, так і досвідчені літературознавці. Об'єднання налічує близько 60 членів і видає літературний альманах. При відділі літератури працює "Американський клуб". Тут на зустрічах, які проходять двічі на місяць, відвідувачі можуть попрактикуватися в англійській з його носіями.

Реклама

Також в харківських бібліотеках вчать літніх людей користуватися комп'ютером та інтернетом. Як розповіли в бібліотеці ім. Короленка, така програма складається з шести-восьми занять, на яких активним пенсіонерам показують, як набирати тексти, створювати папки, шукати потрібну інформацію в Мережі. "Такі заняття у нас користуються дуже великим попитом. Зараз займаються дві групи, набрали третю і навіть думаємо про те, що потрібно обладнати ще один комп'ютерний кабінет", – поділилися в інтернет- центрі бібліотеки. До слова, самому дорослому відвідувачу комп'ютерних курсів виповнилося 80 років.

В обласнійбібліотецідляюнацтваможнаотриматионлайн-консультаціююриста,відправившизапитання на електроннуадресуhoyub@ukr.net.Відповідьобіцяютьвислатипротягомдекількох днів.У юридичнійдовідковоїконсультуютьз різних правовихпитань,крімкримінального законодавства.Такожвбібліотеці працює психолог, соціолог, засідаємолодіжнийклуб, який об'єднуєхлопців,які цікавлятьсяволонтерськимрухом іміжнароднимистажуваннями,дієбуккросинг.Тут жеобладналиспеціальнузатишну кімнатуArtHouseз креативнимдизайном,де дляюних читачівпроходять творчімайстер-класи,тренінгиз ораторської майстерності,інтелектуальні тарухливі ігри,онлайн-курси англійської,є доступ доWI-FI,планшети іелектроннікниги.

В тренді
На Донбасі ЗСУ знову зазнали втрат: де було "пекельно"

За проектом"Бібліоміст"118читаленьоснастиликомп'ютерами.За словами представникапрограми ВіктораЩетиніна,вони брали участь уконкурсахна отримання грантів,завдяки чому вбібліотеці ім.Тургенєваз'явилася арт-майстерня, денавчатьфотографувати ізнімати відео.

 hff

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...