Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

День усиновлення: прийомних батьків не лякають діагнози дітей і генетика

1 жовтня 2017, 06:27

Людмила Грубник

У Харківській області про маму і тата мріє 1174 дитини, а це в 11 разів більше, ніж подружніх пар, готових стати батьками


У Христини, Микити та Альбіни тепер

У Христини, Микити та Альбіни тепер

В останній день вересня в Україні – День усиновлення. "Сегодня" з'ясувала, скільки в регіоні дітвори залишилося без батьківського піклування, скільки сімей готові подарувати любов чужим дітям і чому харків'яни вирішуються на усиновлення.

ЯК У СІМ'Ї.На жаль, кількість дітей, які шукають сім'ю в області, обчислюється сотнями (див. інфографіку). Багатьом з них вдається знайти хоч і приймальню, але справжню сім'ю. Одна з них живе в Пісочині: там дитячий будинок сімейного типу Курбатових сьогодні виховує десять прийомних дітей, батьків яких позбавили батьківських прав. Подружня пара – Олексій та Олена – взяла під опіку дітей ще в 2009-му. "Мій чоловік виріс у багатодітній родині і завжди мріяв, щоб і в його будинку було людно і гамірно. Після того, як наша рідна дочка підросла, ми вирішили виховувати чужих дітей", – каже Олена.

Спочатку пара хотіла взяти п'ятьох дітей, але виявилося, що у деяких з них були братики і сестрички. "Саме так у нас і набралася ціла футбольна команда – шість хлопчиків і чотири дівчинки у віці від 4 до 12 років", – продовжує жінка. Зараз сім'я також виховує десятьох дітей – від 11 до 17 років, одна дівчинка навіть встигла випуститись, на її місце прийшла нова вихованка
.

Бутибатькамидесятьохдітей-дуженепросте завдання,томуважливознимивідразуналагодитиконтакт,ітодівсестаненасвоїмісця.Крімсімейноїатмосферивбудинкуповинніпрацюватиіправиладляпорядкуідисципліни.УКурбатових,наприклад,обов'язковимиєзагальнісніданкиівечері,домашняробота,нуівдомавсіповиннібутине пізніше21:00.

Також,впевненібатьки,мамамітатамважливорозуміти,навіщовонистворюютьдитячийбудиноксімейноготипу."Наше головне завдання-підготуватицихдітейдо дорослогосамостійного життяівипуститиїхповноціннимичленамисуспільства.Такождопомагаємоїму всьому:сьогодні,наприклад,майбутнімвипускникам,двомхлопчикам,робиморемонтвїхмайбутньомубудинку",-пояснюєОлена.

Накожну дитинусім'яКурбатовихотримує допомогу-3554грнвмісяць.Кажуть,цьоговистачає,алевпритул-дітинормальнохарчуються,одягаються,унихєтелефони,комп'ютери.Вихованцідитячого будинкузаразходятьвшколу,двоєзних-вмісцевому училищі,крімтого,відвідуютьгурткиз рукоділлятаспортивнісекції.

Реклама

ВСИНОВИЛИ ТРЬОХ. Нерідко прийомними батьками стають і ті харків'яни, кому не вдавалося мати власних дітей. Але їм пощастило стати справжніми батьками для колишніх вихованців дитячих будинків. Показовою є історія 9-річного Микити, 8-річної Христини і 6-річної Альбіни, які свого часу залишилися без батьківського піклування і тривалий час жили в дитячому будинку. На одному з сайтів для усиновителів фотографію Альбіни побачила харків'янка, фахівець в IT-сфері Катерина Іванова, вони з чоловіком Віталієм Бондаренком давно мріяли про велику родину, але не могли мати дітей. А коли майбутні батьки дізналися, що у Альбіни є ще братик і сестричка, то вирішили взяти всіх трьох.

Парапройшлачерезчисленніперевіркиінавітьсудовутяжбудовжиноювпівроку,якувиграла.Атепервониготовівідкриватидітямсвіт."Вихованцідитячихбудинківне бачатьсвіту всіхйогобарвах.Нашідітипершиймісяцьнаметро,тролейбусіліфтвпід'їздідивилисяякнаатракціони.Мижхочемодатиїмгарну освіту,допомогтизнайтисебевжитті.Дляцьогомивжезробилибіометричніпаспортиіскоровідправимосядивитисясвіт",-говоритьКатерина.

В тренді
З'явилося відео початку пожежі в одеському коледжі, зняте студентом

Зараздітвораходитьвшколузмовнимухилом,натворчігуртки,удосконалюєанглійськунакурсах,любитьвідвідуватипарки.Молодібатькизайнятіпошукомновоїпростороїквартиридлявеликої родиниірадятьвсімусиновителямне зупинятисянапівдорозі,аджерезультат-дружнавеликародина-тоговартий.

ШУКАЮТЬ РІДНИХ. Сучасніприйомнібатьки,яківирішуютьсянаусиновленнядітей,дужечастойдутьза покликомсерця,ібагатьохне лякаютьдіагнозидітвориабоїхбіологічнихбатьків.Яскравийприклад тому-КЗОЗ"ОСДР "Зелений гай",девданиймоментперебуває106дітейдосемироківзпорушеннямцентральноїнервовоїсистемиінародженихвідВІЛ-інфікованихматерів."Протягомдев'ятимісяцівцьогорокузбудинкудитиниусиновилидесятьдітей.Щедвоє дітейзнаходятьсявпроцесіусиновлення",-говоритькерівникустановиІгорТитаренко.

СИРІТ СТАЛО МЕНШЕ

Вобластіпроживаєблизько426000 дітей,алелише1%знихростебезріднихбатьків."Миспостерігаємопозитивнудинаміку:якщов2014-мунаоблікуяксиротиабодіти,якіпозбавленібатьківського піклування,складалися4470дітей,тов 2017-муїхкількість зменшиласяна171 особи",-розповідаєначальникслужбиу справахдітейХОДАОльгаШевченко.На щастя,більшістьдітворисьогоднізнаходитьсяпідопікоюв88дитячихбудинкахсімейноготипуабопроживаютьвприйомнихсім'ях,якихвобласті-314.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...