Цікаві і пікантні історії вулиці Мироносицької в Харкові. Цікаві і пікантні історії вулиці Мироносицької в Харкові

В особняку офтальмолога підкидали гроші пацієнтам, а в сучасному музеї сексуальних культур думають про сокровенне

Паралельно Сумської розташувалася тиха, але суперечлива вулиця Мироносицька, гуляючи по якій, можна відшукати як десятки старовинних особняків, так і вельми пікантні містечка. Тут досі зберігся будинок знаменитого офтальмолога Гіршмана, який прийняв близько мільйона пацієнтів. Трохи далі – здавалося б, звичайний житловий будинок, але насправді побудований він на попелищі, за яке поплатилися близько 400 харків'ян.

За словами істориків, вулицю іменували на честь Мироносицької церкви, з якою ми і почнемо нашу прогулянку. А наостанок – заглянемо в музей сексуальних культур світу, де можна підкинути монетку й загадати бажання.

Реклама

Зеркальний струмінь виконує мрії закоханих

__1___13

Излюбленное место харьковчан и гостей города — Зеркальная струя, которую считают одним из семи чудес первой столицы. Бытуют разные легенды о возникновении беседки. Бывшие партийные работники вспоминали, что Зеркальная струя появилась благодаря Никите Хрущеву. Когда в 1940-х генсек приехал в Харьков, ему якобы не понравился вид на троллейбусный парк из окон в кабинете главы обкома партии Виктора Чураева. Последний вскоре распорядился разбить на этом месте сквер с фонтаном. Впрочем, романтики верят в иную легенду, согласно которой Чураев построил беседку для своей возлюбленной, которой очень понравилась похожая беседка в Кисловодске. История послужила возникновению поверья, что харьковская беседка исполняет мечты влюбленных. Считается, что если пара загадает желание под сводом Зеркальной струи — оно обязательно сбудется. Интересно, что бассейн фонтана, расположенный за беседкой, изначально планировали сделать прямоугольным, но когда начали его копать, экскаватор случайно прочертил ковшом кривую линию. Такой креатив понравился архитектору, который решил оставить бассейн кривым.

Реклама

Старинному храму подарили новую жизнь

_-_1___01

За Зеркальной струей раскинулся сквер, который построили на территории бывшего кладбища, когда-то примыкавшего к храму Святых Жен-Мироносиц. Церковь построили и освятили более 200 лет назад, причем изначально она была кладбищенской. Постепенно к деревянной церквушке начали пристраивать дополнительные помещения, а кладбище и вовсе закрыли. В результате деревянный сруб превратился в большой храм с новой колокольней. В 1930 году большевики взорвали церковь, чтобы разбить на ее месте площадь, а затем и троллейбусный парк. Восстановить храм решили шесть лет назад. Тогда многие были против очередной церкви в центре города, да еще и на месте любимого сквера. Но все же год назад строители заложили первый камень храма, тем самым подарив исторической святыне новую жизнь. Сегодня в нижнем зале уже проходят службы, а достроить храм Святых Жен-Мироносиц планируют в 2015-м.

Реклама

За Дзеркальним струменем розкинувся сквер, який побудували на території колишнього кладовища, колись примикав до храму Святих Жон-Мироносиць. Церкву збудували й освятили понад 200 років тому, причому спочатку вона була цвинтарної. Поступово до дерев'яної церковці почали пристроювати додаткові приміщення, а цвинтар і зовсім закрили. В результаті дерев'яний зруб перетворився на великий храм з новою дзвіницею. У 1930 році більшовики підірвали церкву, щоб розбити на її місці площу, а потім і тролейбусний парк. Відновити храм вирішили шість років тому. Тоді багато хто був проти чергової церкви в центрі міста, та ще й на місці улюбленого скверу. Але все ж рік тому будівельники заклали перший камінь храму, тим самим подарувавши історичної святині нове життя. Сьогодні в нижньому залі вже проходять служби, а добудувати храм Святих Жон-Мироносиць планують в 2015-му.

Закинутий Палац новонароджених

__1___14

На вулиці Мироносицькій, 11/6, розташувався старовинний особняк, який наприкінці ХІХ століття належав історикові Владиславу Бузескулу. Крім своїх наукових праць, він прославився тим, що що разом з групою професорів не побоявся розповісти всьому світу про жорстоку політику більшовиків і репресії. 50 років тому житловий будинок перетворився на Палац новонароджених, проте зараз через аварійний стан будівлі його двері на замку. Харківські краєзнавці хвилюються за долю споруди і бояться, що врешті-решт особняк, який вже став занедбаним, знесуть.

Гіршман підкладав гроші селянам

__1___15

У будинку під номером 13 на Мироносицькій сто років тому жив і працював знаменитий офтальмолог Леонард Гіршман. Спочатку будинок був одноповерховим, але з часом "підріс" ще на три поверхи. Тепер же важко уявити, що звичайний житловий будинок колись був свого роду клінікою, де Гіршман прийняв близько мільйона пацієнтів. Тоді під вікнами особняка щодня юрмилися сотні пацієнтів, які приїжджали з усіх куточків країни. Історики розповідають, що офтальмолог починав прийом в 8:00 і часом закінчував його пізно вночі. До видатноого лікаря могла потрапити будь-яка людина, незалежно від соціального статусу. Подейкують, коли до лікаря приходили селяни, з них він не брав ні копійки за прийом. Навпаки, пацієнти потім знаходили у своїх кишенях гроші. А одного разу візок лікаря зупинили місцеві розбійники, але коли дізналися, що перед ними Гіршман, не тільки не стали його грабувати, а й провели додому.

Підірвали житвлий будинок на відстані

_17_1__

Житловий будинок на Мироносицькій, 17, побудували на місці руїн, які залишилися від особняка Косіора. Перед окупацією Харкова в роки Великої Вітчизняної війни наші армійці заклали під особняком радіоміни вагою в 350 кг, а в кімнатах приховали дрібні заряди. Коли в місто увійшли фашисти, один з них – начальник гарнізону Браун, тут же облюбував будинок, але, перш ніж зайняти його, розпорядився перевірити на наявність вибухівки. Дрібні заряди німці відшукали і, вирішивши, що в будинку безпечно, оселилися там. У 1941-му Харків розбудив потужний вибух: радянські бійці активували радіоміни з Воронезької станції, в результаті чого загинули Браун і 12 осіб його штабу. За словами істориків, тоді за одного вбитого німецького солдата розстрілювали десять наших заручників. Тому протягом кількох днів німці помстилися за смерть товаришів по службі, розстрілявши 400 харків'ян.

В Харкові —  найбільш точний годинник у країні

_1_1___08

По парному боку вулиці Мироносицькій, в будівлях №36-42, знаходяться корпуси одного з найстаріших в Україні інститутів метрології. Виявляється, завдяки відомому хіміку Дмитрові Менделєєву в 1901 році тут з'явилася перша в Україні повірочна палатка, де працювали лише три людини, які проводили перевірку торгових мір і ваг. Але з часом кількість співробітників збільшилася, а замість намету виріс сучасний інститут метрології. Зараз у науково-дослідному інституті працює майже 400 осіб. Кабінети напхані сучасною технікою, а над головним входом висять найточніші в Україні годинник, який показує час з похибкою всього в одну секунду за мільйон років.

Дух виповнить еротичні бажання

___1___01

Наостанок заглянемо в Музей сексуальних культур світу по вулиці Маяковського, 5. За словами його співробітників, це єдиний в Україні музей, де вам розкажуть про особливості інтимні стосунки і покажуть незвичайні експонати з усього світу. В одному з десяти залів можна знайти унікальний експонат – дух еротики, який нібито виконує еротичні бажання відвідувачів. У музеї є і статуя давньогрецького бога родючості Приапа. Вважається, що якщо доторкнутися до статуї, підкинути монетку й загадати еротичне бажання – воно обов'язково збудеться. Таку відверту експозицію демонструють не тільки дорослим: школярам тут в правильній формі розкажуть про сексуальні стосунки і фізіологічні зміни.

Читайте також:

Реклама на segodnya.ua Реклама
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Реклама на segodnya.ua Реклама
Говорить президент України
Більше заяв Зеленського
ЗСУ: головне
Докладніше
Допомога під час війни
Більше новин
Love is...💙💛
Подорожуй Україною
У пошуках роботи
Знайти своє місце!
🏠 Квартирне питання
Новини нерухомості
"Разом нас багато"
Нас не подолати
🚘 Актуалка для автовласників
Що ще нового?
Кулінарний майстер-клас
Що приготувати?
⚽ Фан-сектор
Вболівай за футбол!
Be in Techno Trends
Слідкуй за новинами
⭐ Срачi прибули
Більше скандалів
🔮 Прогнози та гороскопи
Що ще кажуть зірки?
Валюта
Курс долара в касах банків (купівля/продаж)
1
ПУМБ ПУМБ
35.8/36.3
2
ПриватБанк ПриватБанк
35.5/36.3
3
Ощадбанк Ощадбанк
35.7/36.15
4
Райффайзен Банк Райффайзен Банк
36.4/37.1
5
Укрексімбанк Укрексімбанк
36.2/36.7
6
Альфа-Банк Альфа-Банк
35.5/36.7
7
Укргазбанк Укргазбанк
35.4/36.4
8
Універсал Банк Універсал Банк
35.4/36.9
9
OTP Bank OTP Bank
31.95/35.0
Герої не вмирають!

Позивний “Депутат”... Сергій Компанієць - старшина роти 93-ї окремої механізованої бригади “Холодний Яр”. Воював на передовій з 2014 року. Хлопці називали 47-річного старшину батьком, бо він допомагав і вчив кожного. Загинув у бою під Ізюмом, прикриваючи побратимів. Його 16-річний син пішов вчитись у військовий коледж…

Історія героя
Рейтинг цін
Скільки коштує житло у новобудовах Києва (грн за м²)
1
Печерський Печерський
90 592
2
Шевченківський Шевченківський
57 791
3
Оболонський Оболонський
54 494
4
Подільський Подільський
51 178
5
Голосіївський Голосіївський
46 989
6
Святошинський Святошинський
36 659
7
Дніпровський Дніпровський
35 882
8
Дарницький Дарницький
35 881
9
Деснянський Деснянський
35 364
10
Солом'янський Солом'янський
31 688
Прогноз 🔑
Рейтинг популярності
Наші спортсмени в Instagram
1
Василь Ломаченко Василь Ломаченко
2157К
2
Олександр Усик Олександр Усик
1698К
3
Олександр Зінченко Олександр Зінченко
1660К
4
Андрій Шевченко Андрій Шевченко
1150К
5
Володимир Кличко Володимир Кличко
1021К
6
Еліна Світоліна Еліна Світоліна
871К
7
Андрій Лунін Андрій Лунін
658К
8
Віталій Кличко Віталій Кличко
515К
9
Дар'я Білодід Дар'я Білодід
496К
10
Юлія Герасимова Юлія Герасимова
449К
У кого найбільший прогрес
ЗАПРАВКИ
Паливо сьогодні
95+
95
ДП
ГАЗ
57,01
54,51
52,01
24,98
57,36
56,30
52,66
25,59
58,05
57,61
49,56
27,54
59,00
57,00
51,90
26,23
59,09
57,29
55,09
27,48
61,88
59,41
55,49
27,66
61,99
59,99
55,99
27,97
61,99
59,99
55,99
27,98
62,99
60,99
56,99
27,98
-
53,05
49,79
25,21
статистика
Курс криптовалюти сьогодні

Валюта

Ціна, usd

Bitcoin (BTC)

65620.02

Binance Coin (BNB)

595.95

Dogecoin (DOGE)

0.12

Litecoin (LTC)

73.43

Theta (THETA)

1.41

Haute Couture
Розклад Fashion Weeks

Париж. Франція

3 – 7 липня

Париж. Франція

Маямі. США

14 – 21 липня

Маямі. США

Нью-Йорк. США

9 – 14 вересня

Нью-Йорк. США

Лондон. Англія

16 – 20 вересня

Лондон. Англія

Мілан. Італія

20 – 26 вересня

Мілан. Італія
Подробиці з модних показів
Вибір українців 🚘
Які нові легкові авто купували у червні
1
Toyota Toyota
456
2
Renault Renault
327
3
Volkswagen Volkswagen
263
4
Hyundai Hyundai
172
5
Skoda Skoda
168
6
Mitsubishi Mitsubishi
162
7
BMW BMW
120
8
Nissan Nissan
102
9
Mercedes Mercedes
94
10
Ford Ford
87
Детальніше
Love is... 💙💛
За що ми любимо Вінницю
Водонапірна вежа

Водонапірна вежа

Фонтан «Roshen»

Фонтан «Roshen»

Вареники з вишнею

Вареники з вишнею

Double-decker

Double-decker

Готель «Савой»

Готель «Савой»

Вiдвiдати мiсто після перемоги

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти