Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

Медреформа в Харкові: лікарям обіцяють підвищити зарплату, але зобов'яжуть підписувати контракти з пацієнтами

7 травня 2016, 10:12

Максим Іванов

Для обкатки пілотного проекту вибрали міні-модель обласного центру - місто Чугуїв

У перспективі в рамках нової моделі пацієнт отримає гарантований пак

У перспективі в рамках нової моделі пацієнт отримає гарантований пак / Фото: Сергій Ніколаєв

УХарківськійобластівирішилиперекроїтисферумедобслуговування,замінившидільничнихлікарів.За задумом,прийматимедиківнароботубудутьза допомогою тендера,дотого жлікаряпотрібнобуденабрати1500пацієнтів,якізахочутьукластизнимконтрактіходитинаприйом.Самжелікарзможенайматисобіпомічників,азароблятибудевразибільше,ніжтепер.Прицьомудляпацієнтівмедицинабудебезкоштовною,аплатитилікарямобіцяютьздержскарбниці.

ПІЛОТ. Дляобкаткипілотногопроектувибралиміні-модельобласногоцентру-містоЧугуївзнаселеннямв35тис. осіб,девжепрацюєЦентрпервинноїдопомоги.

Як розповіла "Сегодня" член харківської експертної групи з підтримки медреформи Олена Решетняк, платити місцевим сімейним лікарям за принципом "гроші йдуть за пацієнтом": чим більше клієнтів обслужить лікар, тим більшою буде його зарплата. Передбачається, що люди будуть тягнутися до хорошого лікаря, а тим, чий заробіток з об'єктивних причин буде падати, доведеться або залишати професію, або підвищувати кваліфікацію, змінюючи підхід до роботи. Вибрати лікаря пацієнти зможуть в мережі на сторінці "Ярмарок сімейних лікарів", укладаючи з ними контракт. У свою чергу Центр первинної допомоги стане для сімейних лікарів не керівним органом, а замовником послуг, який буде при необхідності наймати працівника за допомогою тендера. "Основне завдання цих змін – підвищити рівень відповідальності самих медиків і рівень довіри людей. Згідно з нашими опитуваннями, проведеними в тому ж Чугуєві, місцеві жителі зовсім не займаються профілактикою, вони звертаються до лікарів, вже коли потрібно лікуватися. Ми хочемо змінити цю ситуацію в корені", – пояснює нам Олена Решетняк.

Реклама

У облздраві додають: в перспективі в рамках нової моделі пацієнт отримає гарантований пакет медпослуг, який повинні визначити в МОЗ і прийняти в парламенті. У ньому буде чітко прописано, які послуги і з якою періодичністю він зможе отримати безкоштовно. "Якщо пацієнт захоче спілкуватися з лікарем кожен день – будь ласка, але вже за гроші", – говорить заступник директора департаменту Геннадій Бондарчук. Незабаром реформатори планують впровадити нову систему і в Куп'янську, а потім по всій Харківській області. Якщо протягом року зміни себе виправдають, зміни можуть торкнутися всієї країни.

Заразсімейнілікарівобластіотримуютьблизько 3000грнзурахуваннямнадбавокзароботунаділянках.Лікарі,якіпочинаютьроботупіслянавчанняввузах,отримуютьлише1700 грн.За прогнозамиреформаторів,дохід"сімейщиків"новоготипуможевиростивдваразиінавітьбільше.

В тренді
Підозра на коронавірус: стало відомо, що з українськими туристами з Італії

СКЕПТИКИ. Оптимізму реформаторів не розділяють політологи. На думку експертів, в будь-якій сфері є підводні камені, які гальмують нововведення. "До цих пір незрозуміло, якою в Україні має бути модель самої медицини і медичного страхування. Тут багато нелегальних грошей, які не контролюються державою, перш за все через тіньову фармакологію. Тому я сумніваюся, що громадськості зможуть дати результат в масштабах всього суспільства. Потрібні зусилля уряду, президентської команди і громадських працівників і, що особливо важливо, – самих медиків", – вважає політолог Вадим Карасьов.

Медики зі стажем проблеми сімейної медицини в області пояснюють недоліками самої системи, при якій сімейними лікарями стають ті, хто пропрацював дільничними по 20-30 років. За словами чугуївського медика Федора Волоха, навчити таких людей, скажімо, ЛОР-патології, неврології або первинній хірургічній діагностиці – дуже складно, тому потрібно готувати хороших молодих фахівців. "Коли сімейну медицину в Чугуєві тільки відкривали, ми їздили за кордон за програмою обміну досвідом. Там сімейний лікар дійсно володіє первинними навичками вузьких фахівців, крім тих знань, якими володіє терапевт", – згадує Волох. Лікар вважає: щоб реформа запрацювала, медиків потрібно позбавити від непотрібної паперової тяганини і написання звітів. "Сімейний лікар по суті – це приватний підприємець, який сам думає, як заробляти гроші, і це добре. Адже коли ним керують, він так і працює – без ентузіазму", – міркує медик.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...