Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

Назад в минуле: раритети науки в музеї історії ХНУ імені Каразіна

3 квітня 2016, 09:46

Макаренко Ганна

На виставці представили унікальні експонати, що зберігаються на різних кафедрах, і особисті предмети вчених і ректорів  

Найцікавіші експонати з різних кафедр вузу. Фото: А. Ма

Найцікавіші експонати з різних кафедр вузу. Фото: А. Ма

Повернутисянакількадесятиліть,атойстоліть,пропонуютьорганізаторивиставки"Світуніверситетськихречей"вмузеїісторіїХНУіменіКаразіна.Тутзібралинайцікавішіекспонатизрізнихкафедрвузу:друкарські машинки,арифмометри,фотоапарати,телефони,радіоприймачіімагнітофони,яківикористовувалисявуніверситетізмоменту заснування.Середунікальнихекспонатів-100-літнігеометричніфігури,доставленіз Німеччини,особистіречівидатнихвченихіректорів.Побачитираритетиможнадо 30квітня.

Першомутелефонубільше100років

2_

У 1888-мувХарковіз'явилисяпершітелефони,яківстановиливпожежнихчастинах,поліцейськихділянкахілікарнях.Апаратз'явивсяівуніверситеті.Головнийзберігач фондівмузеюІринаКалиниченкокаже:студенти невідразувпізнаютьвпристроїзвичнийзаразприлад.Уколекціїстароїтехнікитакожарифмометр,апаратурадлявивченняіноземнихмовібібліотечнийлічильник.

Стук друкарських машин глушили тканиною

5___02

Допоявикомп'ютеріввуніверситетііснуваломашинописнебюро,співробітникиякогодрукувалидокументидляадміністрації.Стеляістіникімнатизмашинкамибулиповністюобшитітканиною,щобпоглинатигучнийзвук.Навиставціможнапобачити100-річнуамериканськумашинку"Ундервуд",машинкузлатинськимшрифтоміпопулярнурадянську"Ятрань".

Гіпсовімоделіпривезлиз Німеччини

Реклама

7___01

Середекспонатівєраритетнігеометричнімоделі.Історіяколекціїпочаласяв 1908-му,колидлягеометричногокабінетузнімецькоїфірмиМартінаШилінгавиписалипершіпартіїмоделей,пізнішезакупилироботиіншихмануфактур.Заразвідреставрованаколекціяналічує240гіпсових,нитянихіметалевихмоделей,якістоятьу викладацькійкімнатікафедри.

Знахідки і машинка відомого археолога

6___01

В тренді
Старі меблі і двері без замків: евакуйовані в "Нові Санжари" поскаржилися на умови (відео)

Навиставцівідтвориликуточоквідомогокубанськогоархеолога,університетськогопрофесораБорисаШрамка(1921-2012),деможнапобачитиособистіречіісторика:переноснудрукарськумашинку,письмове приладдя,олівцівінавітьархеологічнізнахідки.НауковіекспедиціїтапоїздкиШрамкочастознімавнакамеру.Разомз неювекспозиціїпредставленіприладдлямонтажуікінопроекторвченого.Останнійапаратдосіпрацює.

200роківзберігалипапірзбавовниільону

1_

Реклама

Найстарішийекспонат-200-літнівержированілистизпротокольнимизаписамисуспільстванаук.ДосерединиXIXстоліттяпапірвироблялизбавовни,льонуабоподрібненоїтканини.Виготовленумасусушилинадротяній сітці,смугивідякої-вержераіпонтюзо-залишалисянааркушах.Середстарихпредметівможнапобачитиперо,канцелярський ніжікреслярськіінструменти,якимиранішеорудувалиспівробітникиуніверситету.

Череп крокодила і колекція очних протезів

4_

Кафедработанікиподілиласяекспонатамизколекціїмохівталишайників,акафедразоологіїтаекологіїтварин-зоопрепаратами.ЗасловамизберігачафондівІриниКалиниченко,найбільший інтересувідвідувачіввикликаєчерепкрокодила.Тутжеможнарозглянутиколекціюочнихпротезів,придбанув1927-мупрофесором,офтальмологомНатансоном,атакожхімічний посудістереомикроскоп,якимикористувалисявченіістуденти60-70років тому.

Малюнкидля"Чарівноголіхтаря"

3_

Поручзі староюфототехнікоюлежатьзображеннядля"Чарівноголіхтаря"професораАндріяКраснова.У 1890-мувінорганізувавгеографічнийкабінет,дляякогопридбав"Чарівнийліхтар"-апаратдляпроекціїзображень.Вченийвручнунаносивїхнаскляніпластини,якізберігаютьсянагеолого-географічномуфакультеті.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...