Новий губернатор Харківської області Юлія Світлична: "У моїй команді не буде диванних бійців"

4 листопада 2016, 12:09

Макаренко Ганна Макаренко Ганна

Глава Харківської ОДА розповіла про формування команди, відносини з Кернесом і про те, якими справами хоче запам'ятатися як губернатор. Обіцяє навіть домогтися проведення фіналу Кубка України на стадіоні "Металіст"

- Коли вас призначили першим заступником губернатора, ви розуміли, що наступна "зупинка" – пост глави ХОДА?

Реклама

- Я народилася в Харкові, вчилася тут, і вся моя трудова діяльність пов'язана з цим регіоном. На держслужбі я не перший рік, і коли мене призначили першим заступником голови ХОДА, думала не про "зупинки", а про новий рівень відповідальності і якості виконуваної роботи.

- Незабаром після призначення губернатором Харківської області Ігоря Райніна говорили про те, що вас запрошують працювати до Києва. Що за посаду вам пропонували і чому залишилися в Харкові?

- У той час в області формувалася серйозна команда. Нагадаю, Ігоря Львовича призначили губернатором 3 лютого 2015 року, а Мінські угоди, які дозволили укласти перемир'я і зупинити активну фазу військових дій, були підписані 12 лютого. Природно, і в Харківській області на той момент була напружена обстановка. Я не та людина, яка показує слабкість. Це був певний виклик – залишитися в області і працювати на її розвиток.

- Як вам в кріслі губернатора, чи достатньо повноважень для реалізації задуманого?

Реклама

- Так. Нам нічого не заважає утримувати стабільну ситуацію в регіоні і продовжувати його розвиток. Вже є результати: стабільне зростання промвиробництва, хороші показники в сільськогосподарській сфері, залучення іноземних інвестицій, розвиток сфери освіти і науки. Основний акцент роботи – безпека.

- Ви продовжите курс свого попередника або у вас є інше бачення розвитку регіону?

- Я припускаю той напрямок розвитку області, який дав можливість стабілізувати суспільно-політичну ситуацію і продовжувати соціально-економічний розвиток. Однак у мене є і своє бачення розвитку області, формування команди, яку я найближчим часом представлю жителям області.

- Хто буде у вашій команді?

- Я вже запропонувала залишитися своїм заступникам Марку Беккеру і Михайлу Черняку. Є директори департаментів, які показали свою ефективність, але яким ще доведеться заслужити довіру харків'ян і показати якість своєї роботи. Будуть і нові обличчя. Це люди з різним досвідом, але всі вони – з високим рівнем підготовки.

Реклама

- Харківська область – прифронтовій регіон, а питання оборони прийнято вважати суто чоловічими. Чи готові, як глава адміністрації, звалити на себе функції координатора дій правоохоронців і військових – або довіритесь радникам і заступникам?

- Прийнято вважати, що це суто чоловіче питання, проте багато жінок-волонтерів і жінок, що знаходяться зараз на фронті, отже ця теза повністю спростована. Я буду продовжувати вимагати забезпечення правопорядку від силових структур і координувати дії з безпеки в області. У мою команду входитимуть як заступники з відповідною компетенцією, так і радники, які пройшли АТО, і ті, хто розбирається у військовій справі. Псевдоекспертів і диванних бійців в моїй команді точно не буде.

- Які на сьогоднішній день головні проблеми регіону?

- Я б більше акцентувалася на завданнях. Це соціально-економічний розвиток, міжнародне співробітництво, залучення іноземних інвестицій, створення сприятливого бізнес-клімату. Особливу увагу приділяла і буду приділяти взаєминам з громадськими організаціями, бізнесом. Наприклад, у нас склалися хороші відносини з Асоціацією приватних роботодавців, підписані тристоронні меморандуми з міжнародними бізнес-організаціями, налагоджений конструктивний діалог з Союзом ветеранів АТО. Я готова чути конструктивні пропозиції від громадськості і всіх, хто готовий брати участь в розвитку області. Безумовний пріоритет – це безпека в регіоні. Найближчим часом буде прийнята нова програма соціально-економічного розвитку Харківської області на 2017 рік, в ній будуть прописані основні завдання та пріоритети розвитку.

- До досягнень Ігоря Райніна зараховують закінчення будівництва філармонії і, в меншій мірі, станції метро "Перемога". Чим збираєтеся запам'ятатися ви?

Реклама

- Є ряд проектів, реалізація яких стартувала в 2015-2016 роках, і вони будуть завершені протягом двох років. Наприклад, в Харкові за участю наших американських партнерів – USAID будується Регіональний центр надання адміністративних та соціальних послуг, один з найбільших в Україні. У 2017 році плануємо завершити будівництво школи в мікрорайоні "Мобіль" в Пісочині. Необхідність в новому навчальному закладі виникла більше п'яти років тому, але до 2015 року ніхто не брався реалізувати цей проект. Ми домоглися фінансування з держбюджету, вишукали кошти в бюджеті області і підключили до процесу місцеву громаду. Продовжуємо будівництво другого пускового комплексу Харківської обласної філармонії: до 25-річчя незалежності України ми відкрили перший пусковий комплекс – органний зал, другий комплекс – це концертний зал на 800 місць. Ведемо діалог з Кабміном про продовження будівництва метро. Також в області розморожено багато довгобудів, будемо їх закінчувати. Окремий акцент робимо на реконструкцію об'єктів соціальної сфери та освіти саме в районах.

- Назвіть три якості, які дозволяють вважати вас хорошим губернатором?

В тренді
Увійти до складу РФ чи визнати "ДНР": Пушилін готує три варіанти звернення до Путіна

- Я вважаю, що керівник повинен бути професіоналом-управлінцем. Вміти приймати відповідальні рішення в складних умовах, відстоювати їх на регіональному та центральному рівнях. Безумовно, важливо бажання і вміння чути і спілкуватися з людьми.

- Ваші відносини з мером Геннадієм Кернесом дружні або ви воюєте?

- Губернатор і мер будь-якого міста і області, незалежно від прізвищ, зобов'язані бути в діалозі для вирішення робочих питань. Якщо ставити політичні чи особисті амбіції вище господарської діяльності, це буде шкодити в першу чергу людям. Політичних відносин з мером міста у мене немає.

- У 2009-му ви покинули держслужбу на п'ять років. У зв'язку з чим?

- Я вважала неприйнятним курс розвитку країни в ті роки, не бажала працювати в тій системі. Цей період часу я присвятила роботі в реальному секторі економіки, саморозвитку, освіти, отримала кандидатський ступінь з державного управління.

- Не без участі ХОДА в Харкові почали піднімати новий футбольний клуб "Металіст 1925". Як плануєте підтримувати цей проект?

- Ми підтримуємо не тільки цей проект, але і футбол в цілому. За останні місяці нам вдалося зробити чимало. Федерація футболу України та облдержадміністрація підписали меморандум про розвиток як юніорського, так і професійного футболу в області. 15 листопада в Харкові пройде товариський матч між збірними України та Сербії. Я буду домагатися того, щоб фінал Кубка України пройшов на стадіоні "Металіст".

- Чим відрізняється Юлія Світлична в житті і робочому кабінеті?

- Намагаюся в житті бути не фальшивою, тому на роботі і вдома я однакова.

- Які у вас захоплення?

- Спорт. Це те, що дає можливість бути в хорошій формі і загартовує характер. Кожен день займатися у мене зараз немає можливості, але коли є вільний час, я присвячую його саме спорту. Люблю читати і відкривати для себе щось нове.

ЕКОНОМІСТ І КАНДИДАТ НАУК

Ім'я: Юлія Світлична
Народилася: 6.06.1984 р. в Харкові
Кар'єра: з 15 жовтня 2016 року – голова ХОДА

У 2006 році закінчила Харківський держуніверситет харчування та торгівлі за фахом "економіст-міжнародник". У 2012-му – Нацакадемії держуправління при президенті України (Харківський регіональний інститут). Отримала науковий ступінь кандидата наук держуправління. Перша посада – начальник відділу навчально-науково-виробничого центру "Охорона праці", в 2006-му стала заступником генерального директора ТОВ "Гамма". З 2006-го по 2009-ий займала різні посади в Головному управлінні економіки ХОДА. У 2014-му очолювала Департамент з підвищення конкурентоспроможності, і зайняла посаду заступника голови ОДА. 15 жовтня, після перемоги в конкурсі, призначена на посаду голови ХОДА.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти