Новий губернатор Харківської області Юлія Світлична: "У моїй команді не буде диванних бійців"

Глава Харківської ОДА розповіла про формування команди, відносини з Кернесом і про те, якими справами хоче запам'ятатися як губернатор. Обіцяє навіть домогтися проведення фіналу Кубка України на стадіоні "Металіст"

- Коли вас призначили першим заступником губернатора, ви розуміли, що наступна "зупинка" – пост глави ХОДА?

- Я народилася в Харкові, вчилася тут, і вся моя трудова діяльність пов'язана з цим регіоном. На держслужбі я не перший рік, і коли мене призначили першим заступником голови ХОДА, думала не про "зупинки", а про новий рівень відповідальності і якості виконуваної роботи.

Реклама

- Незабаром після призначення губернатором Харківської області Ігоря Райніна говорили про те, що вас запрошують працювати до Києва. Що за посаду вам пропонували і чому залишилися в Харкові?

- У той час в області формувалася серйозна команда. Нагадаю, Ігоря Львовича призначили губернатором 3 лютого 2015 року, а Мінські угоди, які дозволили укласти перемир'я і зупинити активну фазу військових дій, були підписані 12 лютого. Природно, і в Харківській області на той момент була напружена обстановка. Я не та людина, яка показує слабкість. Це був певний виклик – залишитися в області і працювати на її розвиток.

- Як вам в кріслі губернатора, чи достатньо повноважень для реалізації задуманого?

Реклама

- Так. Нам нічого не заважає утримувати стабільну ситуацію в регіоні і продовжувати його розвиток. Вже є результати: стабільне зростання промвиробництва, хороші показники в сільськогосподарській сфері, залучення іноземних інвестицій, розвиток сфери освіти і науки. Основний акцент роботи – безпека.

- Ви продовжите курс свого попередника або у вас є інше бачення розвитку регіону?

- Я припускаю той напрямок розвитку області, який дав можливість стабілізувати суспільно-політичну ситуацію і продовжувати соціально-економічний розвиток. Однак у мене є і своє бачення розвитку області, формування команди, яку я найближчим часом представлю жителям області.

Реклама

- Хто буде у вашій команді?

- Я вже запропонувала залишитися своїм заступникам Марку Беккеру і Михайлу Черняку. Є директори департаментів, які показали свою ефективність, але яким ще доведеться заслужити довіру харків'ян і показати якість своєї роботи. Будуть і нові обличчя. Це люди з різним досвідом, але всі вони – з високим рівнем підготовки.

- Харківська область – прифронтовій регіон, а питання оборони прийнято вважати суто чоловічими. Чи готові, як глава адміністрації, звалити на себе функції координатора дій правоохоронців і військових – або довіритесь радникам і заступникам?

- Прийнято вважати, що це суто чоловіче питання, проте багато жінок-волонтерів і жінок, що знаходяться зараз на фронті, отже ця теза повністю спростована. Я буду продовжувати вимагати забезпечення правопорядку від силових структур і координувати дії з безпеки в області. У мою команду входитимуть як заступники з відповідною компетенцією, так і радники, які пройшли АТО, і ті, хто розбирається у військовій справі. Псевдоекспертів і диванних бійців в моїй команді точно не буде.

- Які на сьогоднішній день головні проблеми регіону?

- Я б більше акцентувалася на завданнях. Це соціально-економічний розвиток, міжнародне співробітництво, залучення іноземних інвестицій, створення сприятливого бізнес-клімату. Особливу увагу приділяла і буду приділяти взаєминам з громадськими організаціями, бізнесом. Наприклад, у нас склалися хороші відносини з Асоціацією приватних роботодавців, підписані тристоронні меморандуми з міжнародними бізнес-організаціями, налагоджений конструктивний діалог з Союзом ветеранів АТО. Я готова чути конструктивні пропозиції від громадськості і всіх, хто готовий брати участь в розвитку області. Безумовний пріоритет – це безпека в регіоні. Найближчим часом буде прийнята нова програма соціально-економічного розвитку Харківської області на 2017 рік, в ній будуть прописані основні завдання та пріоритети розвитку.

- До досягнень Ігоря Райніна зараховують закінчення будівництва філармонії і, в меншій мірі, станції метро "Перемога". Чим збираєтеся запам'ятатися ви?

- Є ряд проектів, реалізація яких стартувала в 2015-2016 роках, і вони будуть завершені протягом двох років. Наприклад, в Харкові за участю наших американських партнерів – USAID будується Регіональний центр надання адміністративних та соціальних послуг, один з найбільших в Україні. У 2017 році плануємо завершити будівництво школи в мікрорайоні "Мобіль" в Пісочині. Необхідність в новому навчальному закладі виникла більше п'яти років тому, але до 2015 року ніхто не брався реалізувати цей проект. Ми домоглися фінансування з держбюджету, вишукали кошти в бюджеті області і підключили до процесу місцеву громаду. Продовжуємо будівництво другого пускового комплексу Харківської обласної філармонії: до 25-річчя незалежності України ми відкрили перший пусковий комплекс – органний зал, другий комплекс – це концертний зал на 800 місць. Ведемо діалог з Кабміном про продовження будівництва метро. Також в області розморожено багато довгобудів, будемо їх закінчувати. Окремий акцент робимо на реконструкцію об'єктів соціальної сфери та освіти саме в районах.

- Назвіть три якості, які дозволяють вважати вас хорошим губернатором?

- Я вважаю, що керівник повинен бути професіоналом-управлінцем. Вміти приймати відповідальні рішення в складних умовах, відстоювати їх на регіональному та центральному рівнях. Безумовно, важливо бажання і вміння чути і спілкуватися з людьми.

- Ваші відносини з мером Геннадієм Кернесом дружні або ви воюєте?

- Губернатор і мер будь-якого міста і області, незалежно від прізвищ, зобов'язані бути в діалозі для вирішення робочих питань. Якщо ставити політичні чи особисті амбіції вище господарської діяльності, це буде шкодити в першу чергу людям. Політичних відносин з мером міста у мене немає.

- У 2009-му ви покинули держслужбу на п'ять років. У зв'язку з чим?

- Я вважала неприйнятним курс розвитку країни в ті роки, не бажала працювати в тій системі. Цей період часу я присвятила роботі в реальному секторі економіки, саморозвитку, освіти, отримала кандидатський ступінь з державного управління.

- Не без участі ХОДА в Харкові почали піднімати новий футбольний клуб "Металіст 1925". Як плануєте підтримувати цей проект?

- Ми підтримуємо не тільки цей проект, але і футбол в цілому. За останні місяці нам вдалося зробити чимало. Федерація футболу України та облдержадміністрація підписали меморандум про розвиток як юніорського, так і професійного футболу в області. 15 листопада в Харкові пройде товариський матч між збірними України та Сербії. Я буду домагатися того, щоб фінал Кубка України пройшов на стадіоні "Металіст".

- Чим відрізняється Юлія Світлична в житті і робочому кабінеті?

- Намагаюся в житті бути не фальшивою, тому на роботі і вдома я однакова.

- Які у вас захоплення?

- Спорт. Це те, що дає можливість бути в хорошій формі і загартовує характер. Кожен день займатися у мене зараз немає можливості, але коли є вільний час, я присвячую його саме спорту. Люблю читати і відкривати для себе щось нове.

ЕКОНОМІСТ І КАНДИДАТ НАУК

Ім'я: Юлія Світлична
Народилася: 6.06.1984 р. в Харкові
Кар'єра: з 15 жовтня 2016 року – голова ХОДА

У 2006 році закінчила Харківський держуніверситет харчування та торгівлі за фахом "економіст-міжнародник". У 2012-му – Нацакадемії держуправління при президенті України (Харківський регіональний інститут). Отримала науковий ступінь кандидата наук держуправління. Перша посада – начальник відділу навчально-науково-виробничого центру "Охорона праці", в 2006-му стала заступником генерального директора ТОВ "Гамма". З 2006-го по 2009-ий займала різні посади в Головному управлінні економіки ХОДА. У 2014-му очолювала Департамент з підвищення конкурентоспроможності, і зайняла посаду заступника голови ОДА. 15 жовтня, після перемоги в конкурсі, призначена на посаду голови ХОДА.

Читайте також:

Реклама на segodnya.ua Реклама
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Реклама на segodnya.ua Реклама
Говорить президент України
Більше заяв Зеленського
ЗСУ: головне
Докладніше
Допомога під час війни
Більше новин
Love is...💙💛
Подорожуй Україною
У пошуках роботи
Знайти своє місце!
🏠 Квартирне питання
Новини нерухомості
"Разом нас багато"
Нас не подолати
🚘 Актуалка для автовласників
Що ще нового?
Кулінарний майстер-клас
Що приготувати?
⚽ Фан-сектор
Вболівай за футбол!
Be in Techno Trends
Слідкуй за новинами
⭐ Срачi прибули
Більше скандалів
🔮 Прогнози та гороскопи
Що ще кажуть зірки?
Валюта
Курс долара в касах банків (купівля/продаж)
1
ПУМБ ПУМБ
35.8/36.3
2
ПриватБанк ПриватБанк
35.5/36.3
3
Ощадбанк Ощадбанк
35.7/36.15
4
Райффайзен Банк Райффайзен Банк
36.4/37.1
5
Укрексімбанк Укрексімбанк
36.2/36.7
6
Альфа-Банк Альфа-Банк
35.5/36.7
7
Укргазбанк Укргазбанк
35.4/36.4
8
Універсал Банк Універсал Банк
35.4/36.9
9
OTP Bank OTP Bank
31.95/35.0
Герої не вмирають!

Позивний “Депутат”... Сергій Компанієць - старшина роти 93-ї окремої механізованої бригади “Холодний Яр”. Воював на передовій з 2014 року. Хлопці називали 47-річного старшину батьком, бо він допомагав і вчив кожного. Загинув у бою під Ізюмом, прикриваючи побратимів. Його 16-річний син пішов вчитись у військовий коледж…

Історія героя
Рейтинг цін
Скільки коштує житло у новобудовах Києва (грн за м²)
1
Печерський Печерський
90 592
2
Шевченківський Шевченківський
57 791
3
Оболонський Оболонський
54 494
4
Подільський Подільський
51 178
5
Голосіївський Голосіївський
46 989
6
Святошинський Святошинський
36 659
7
Дніпровський Дніпровський
35 882
8
Дарницький Дарницький
35 881
9
Деснянський Деснянський
35 364
10
Солом'янський Солом'янський
31 688
Прогноз 🔑
Рейтинг популярності
Наші спортсмени в Instagram
1
Василь Ломаченко Василь Ломаченко
2157К
2
Олександр Усик Олександр Усик
1698К
3
Олександр Зінченко Олександр Зінченко
1660К
4
Андрій Шевченко Андрій Шевченко
1150К
5
Володимир Кличко Володимир Кличко
1021К
6
Еліна Світоліна Еліна Світоліна
871К
7
Андрій Лунін Андрій Лунін
658К
8
Віталій Кличко Віталій Кличко
515К
9
Дар'я Білодід Дар'я Білодід
496К
10
Юлія Герасимова Юлія Герасимова
449К
У кого найбільший прогрес
ЗАПРАВКИ
Паливо сьогодні
95+
95
ДП
ГАЗ
47,99
-
51,64
26,43
49,00
47,40
52,00
25,74
49,50
49,00
53,00
25,44
49,50
49,00
53,00
25,38
49,92
48,49
53,45
26,31
51,99
-
56,99
26,47
51,99
49,94
53,49
26,39
52,00
49,18
52,99
26,03
52,00
51,00
55,00
26,85
52,00
51,00
55,00
26,91
статистика
Курс криптовалюти сьогодні

Валюта

Ціна, usd

Bitcoin (BTC)

19995.68

Binance Coin (BNB)

285.9

Dogecoin (DOGE)

0.06

Litecoin (LTC)

53.5

Theta (THETA)

1.08

Haute Couture
Розклад Fashion Weeks

Париж. Франція

3 – 7 липня

Париж. Франція

Маямі. США

14 – 21 липня

Маямі. США

Нью-Йорк. США

9 – 14 вересня

Нью-Йорк. США

Лондон. Англія

16 – 20 вересня

Лондон. Англія

Мілан. Італія

20 – 26 вересня

Мілан. Італія
Подробиці з модних показів
Вибір українців 🚘
Які нові легкові авто купували у червні
1
Toyota Toyota
456
2
Renault Renault
327
3
Volkswagen Volkswagen
263
4
Hyundai Hyundai
172
5
Skoda Skoda
168
6
Mitsubishi Mitsubishi
162
7
BMW BMW
120
8
Nissan Nissan
102
9
Mercedes Mercedes
94
10
Ford Ford
87
Детальніше
Love is... 💙💛
За що ми любимо Вінницю
Водонапірна вежа

Водонапірна вежа

Фонтан «Roshen»

Фонтан «Roshen»

Вареники з вишнею

Вареники з вишнею

Double-decker

Double-decker

Готель «Савой»

Готель «Савой»

Вiдвiдати мiсто після перемоги

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти