Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

Подорожчання проїзду в Харкові: з'явилася реакція городян

25 жовтня 2018, 15:22

Таїсія Єрохіна

Перевізники в місті нарікають на компенсацію і пропонують змінити перевезення пільговиків

У Харкові з понеділка, 22 жовтня городяни звикають до нових цін на проїзд в маршрутках, які виросли на 1,5 – 2 гривні, і побоюються, що вартість проїзду в електротранспорті також збільшиться.

Перевізники, як завжди, одноголосно заявляють: головна причина подорожчання проїзду – зростання вартості палива. За словами голови Харківської обласної організації профспілки працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства України Алли Макєєвої, в квітні в тариф була закладена вартість палива по 25 гривень за літр, але сьогодні потрібно платити 32,50 гривень. Одному середньостатистичному підприємству потрібно 3 тисячі літрів в день для перевезення пасажирів: збитки в день складали 21 тисяч гривень, а за місяць – півмільйона. Курс валют також позначається на собівартості перевезень: мовляв, в Україні виробляють для автобусів тільки "коробки", а гуму, комплектуючі та запасні частини підприємствам доводиться купувати за кордоном. Перевізники кажуть, що не можуть без підвищення ціни на проїзд підняти і зарплату водіям, штат яких недоукомплектований на 30%

"З лютогопочнутьсяперевірки,іпідприємство зобов'язанебудемати35%рухомогоскладудляперевезеннялюдейзінвалідністю,адо 2020 року-50%",-говоритьАллаМакєєва.

Складнефінансове становищеперевізникипояснюютьітим,щомеріяне компенсуєпільговийпроїздхарків'ян,аїхкількістьстановитьблизько65%відчиславсіхпасажирів.

"Всередньомузаперше півріччяцьогорокунаприкладіодногосередньостатистичногопідприємствабулоперевезено697000пасажирівпільговогоконтингентубезкоштовно.Збиткисклалип'ять мільйонівгривень",-зазначаєМакєєва.

До тогожмеханізмточногооблікупасажирівз пільгамине відпрацьований,адеякілюдизфальшивимидокументамиїздятьбезкоштовно.Томуперевізникипропонуютькількаваріантіввирішення проблеми.За однієюзі схемпропонуютьобмежитикількістьлюдейзпосвідченнями.Наприклад,заодинрейсводійможевзятинабортвідтрьохдоп'ятитакихпасажирів,абообслуговуватибезкоштовнотількивконкретний час,якийне збігаєтьсязгодинамипік.Вирішення цієїпроблемиперевізникибачатьу введеннісистемиE-ticketідлямаршрутнихавтобусів.

"Мисподіваємося,щов 2019році післявпровадженняпроектуелектронногоквиткадляелектротранспортуінамвстановлятьсистемизчитування.Ітакимчиномрозроблятьточнийоблікпасажирівпільговоїкатегорії.Тодіупідприємствз'являтьсяможливостіотримуватикомпенсаціюзміськбюджету",-розповілаМакєєва.

В тренді
Втрати з обох сторін: що відомо про наступ бойовиків на Донбасі

Крімтого,харків'янипобоюються,щослідомзаподорожчанняммаршрутокможутьпідскочититарифиінапроїздвміськомуелектротранспорті.

"Покитаке питання нерозглядається",-запевнивнасдиректорДепартаментуу справахінформаціїтазв'язківзгромадськістюміськрадиЮрійСидоренко.

Нинішнюситуаціюпідвищеннявмеріїкоментуютьякправомірну:"Відповідно до українського законодавствацінивстановлюєтой,хтонадаєпослугу".

Нагадаємо, в Харкові з 22 жовтня проїзд в маршрутках став обходитись городянам на півтори-две гривні дорожче, ніж раніше. 

Крім того, раніше про подорожчання проїзду попередили київські перевізники

Реклама

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...