Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

Вступ до вузів Харкова: у боротьбі за студентів комісії не міняли вартість контракту

20 травня 2014, 09:14

Макаренко Ганна, Максим Іванов

 Згідно з правилами прийому абітурієнтів, вузи готові надавати перевагу випускникам, які відвідували підготовчі курси  

 Скоро випускники будуть думати про надходження.

 Скоро випускники будуть думати про надходження.

Незабаром в вузах першої столиці стартує гаряча пора: вже 3 червня випускники шкіл почнуть складати тести з незалежного зовнішнього оцінювання знань, а потім підуть штурмувати приймальні комісії. Тим часом у вузах вже оголосили умови прийому, вивішують кількість бюджетних місць і вартість навчання за контрактом (див. інфографіку). Незважаючи на те, що підскочив курс долара, помітних змін у вартості контрактного навчання не відбулося: у всіх харківських вузах вона залишається на минулорічному рівні. Серйозних змін у проведенні вступної кампанії в приймальних комісіях не чекають, але відзначають: Міносвіти все ще може внести якісь новинки. Як і колись, інваліди, сироти, чорнобильці, діти шахтарів і військовослужбовців мають право вступати поза конкурсом. "Можливо, міністерство внесе одну зміну до правил прийому: середній бал атестата буде обчислюватися не за 200-бальною системою, а за якоюсь іншою", – говорить заступник відповідального секретаря приймальної комісії ХНПУ ім. Сковороди Ольга Чередниченко.

У вузах не приховують: ціни на навчання не збільшують, щоб утримати кількість контрактників на колишньому рівні. "Інфляція хоч і була, але жодна з спеціально не подорожчала. Принаймні, наш вуз має можливість утримувати вартість на колишньому рівні", – говорить Ольга Чередниченко. За її словами, напливу абітурієнтів у педагогічному університеті не очікують. "По-перше, цього року менше заявок подали на тестування, ніж у минулі роки, по-друге, свою негативну роль зіграє ситуація в Криму, адже чимала частина наших студентів завжди представляла півострів", – розповідає Чередниченко.

А от у НЮУ ім. Ярослава Мудрого вірять, що кількість абітурієнтів цього року не впаде, навіть незважаючи на відносно високу вартість навчання. "Гарна освіта буде завжди в ціні, якими б складними не були часи в країні, – говорить керівник прес-служби вузу Ірина Подкуркова. - Звичайно, відмінною рисою нинішнього навчального року є ситуація з Кримом: є студенти, яких ми приймали в наш вуз з анексованого півострова. Вони мають можливість вступити до нашого університету на тих же умовах, на яких вони навчалися в Криму.

У ХНУ ім. Каразіна також вирішили подбати про кишені батьків абітурієнтів. "Вже років п'ять тримаємо ціни на навчання на колишньому рівні, підвищення якщо і були, то зовсім незначні. Все тому, що суми і так великі, і людям важко платити", – говорить старший інспектор Центру довузівської освіти ХНУ Тетяна Теверігіна. Прогнозів про кількість абітурентов в ХНУ поки не роблять: чекають, коли Міністерство освіти надішле всі необхідні для підготовки до вступної кампанії документи. "Кількість бюджетних місць зменшать на фізико-математичному факультеті, на інших додадуть. Нові спеціальності поки вводити не збираємося" – сказала Теверігіна.

Реклама

Згідно з правиламиприйому абітурієнтів,вузи готовівіддаватиперевагувипускникам,які відвідувалипідготовчікурси.За словамизаст. відповідальногосекретаряприймальної комісіїХНАДУСергіяОксак,більше 100 чоловіквжезакінчуютьнавчання напідготовчихкурсах."Успішніслухачіпід час вступуотримаютьдо результатівЗНОдодаткові20балів",- говоритьОксак.

dip

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...