Прогулянка по Харкову: загадкові будівлі вулиці Маршала Бажанова

22 жовтня 2016, 11:08

Максим Іванов Максим Іванов

В одному з будинків гостювали знамениті творці безсмертних творів "Золоте теля" і "12 стільців" - Ільф і Петров

Одна з найкрасивіших будівель маршруту розташована під номером 14

Одна з найкрасивіших будівель маршруту розташована під номером 14

Понад 200 років тому, коли в Харкові почала утворюватися вулиця Пушкінська, на її схилах виникла ще одна вуличка, згодом з'єднала центр міста з вулицею Шевченка. Її початкова назва – Черноглазовская, а селилися тут, в основному, німці, лікарі і військові.

Нинішню назву вулиця отримала якраз завдяки тому, що на ній проживав радянський воєначальник, маршал артилерії Юрій Бажанов, про що свідчить анотаційна табличка на будинку №1.

Багатьох харків'ян ця частина міста приваблює своєю загадковістю: хто знає, які таємниці зберігають старовинні будинку №6 і 8, один з яких вже давно покинутий і знаходиться під загрозою знесення. Притягує до себе шукачів пригод і місць для стильних фотосесій будівля-привид під номером 11, в якому раніше розміщувалося відділення протитуберкульозного диспансеру. А в нічим непримітному будиночку гостювали знамениті творці безсмертних творів "Золоте теля" і "12 стільців"
— Ильф і Петров.

НЕПРИМІТНИЙ БУДИНОКДЛЯЗНАМЕНИТИХ ГОСТЕЙ

_16_9007773_01

Реклама

СтарадвоповерховаспоруданаперетинівулицьМаршалаБажановаіДівочоїзберігаєпам'ятьпровидатнихписьменників.У1921-мутутзнімалидвікімнатиЮрійОлеша(авторроману-казки"Тритовстуни")іВалентинКатаєв("ХвиліЧорногоморя").Погостюватидо нихзаїжджализнаменитіІлляІльфіЄвгенПетров,атакожпоетЕдуардБагрицький.Цікаво,щонабудівлі досікрасуєтьсяадреснатабличказісторичною назвоювулиці-Чорноглазівська.

ПАМ'ЯТНИКАРХІТЕКТУРИВАЛИТЬСЯ ІЧЕКАЄПОРЯТУНКУ

_6_04

Будинки№№6,8моглибстатиокрасоюцентруХаркова.Будинкивстилімодернвизналипам'яткамиархітектури,алезаразвонипредставляютьсобоюлишезагрозудляперехожих.Друга будівляпустуєдесяткироків,вженеодноразовопіднімалипитанняйогознесення.Втім,якрозповів"Сегодня"головнийархітекторобластіМихайлоРабинович,найближчим часомзодчіразомзвласникамирозроблятьпланйогопорятунку.

Реклама

КОЛИШНЮ БУДІВЛЮ ДИСПАНСЕРА ОБХОДЯТЬ СТОРОНОЮ

_11_9007771

Захованийвідпоглядуперехожихбудинок№11-одинзтих,якіхарків'яни обходятьстороною,алелюбителівекстримуістаровинивінпритягує,якмагніт.Унинінапівзруйнованомубудинкуранішезнаходилосявідділенняпротитуберкульозногодиспансеру.По просторахмережіпро будинокходятьстрашилки,мовляв,до спорудикращеіблизько непідходити,щобне заразитисянебезпечноюболячкою,алефахівцізапевняють:передзакриттямвідділеннявприміщенняхпровелидезінфекціюізнищилипаличкуКоха.

ОФІЦЕРСЬКИЙ ДІМ І КВАРТИРА МАРШАЛА

Реклама

В тренді
У Карпатах вдарив червневий мороз: з'явилося фото засніженої вершини

_5_9007776

Внічим непримітнійжитловій п'ятиповерхівці,захованійвглибинівнутрішніхдворів,в 1930-хселилиофіцеріввищогокомандногоскладуХарківськоговійськовогоокругу.Ачерез рокиводнузквартирбудинку№5в'їхавтойсамийрадянськийвоєначальникЮрійБажанов,вчестьякоговсередині1970-хіперейменуваливулицюЧорноглазівьску.Маршалартилерії18роківкомандувавакадемієюППОім.Говорова.Тутже,у дворібудинку,можнарозглянутитривеличезнихчерешчатихдуби,внесенихдо спискуботанічнихпам'ятокприродимісцевогозначення.

ЗАГАДКОВУ БУДІВЛЮ ПЕРЕТВОРИЛИ В ЛІКАРНЮ

_20_9007775

Цілкомвідповідаєдухувулиці,надаючиїйзагадковостіінавітьпохмурості,будинок№20.Ім'яархітектораневідоме,алефасадвиглядаєнезвично.ПобудованевкінціXIXстоліттядвоповерхова будівлязчервоної цеглинапевноспочаткубулочиїмосьособняком.За інформацієюкраєзнавців,в1920-ітутзнаходивсяінститутістанціяпереливаннякрові.Тепержевдвоповерхівцірозмістивсяобласнийпсихоневрологічнийдиспансер.

"ЗАМОК" ПСУЮТЬ БАЛКОНИ І ГРАФІТІ НА СТІНАХ

_14_9007772

Одназнайкрасивішихбудівельмаршрутурозташованепідномером14.Будиноквстиліросійського модерну,що нагадуєзамок,спроектувавОлександрРжепішевськийна замовленнянімецькогопромисловцяМаксиміліанаГельферіха-Саді.Ранішебудинок служивприбутковим будинком,авнашіднійоговиднеабияк зіпсувалиграфітінастінахінеестетичнібалкони,якіприлаштовуютьновівласникидорогихапартаментіввцентріміста.

ВІД ДИТЯЧОГО САДКА ДО УНІВЕРСИТЕТУ

_17_9007774

ІсторичноюадресоюуніверситетуміськогогосподарствавважаєтьсяКуликівськийспуск,12,алесамез бокувул.МаршалаБажановавузвідкриваєтьсяу всій красі.Новікорпусиуніверситетузвелитутвкінці1960-х-початку 1970-х.Теперодинзнихвважаєтьсяголовнимвходомвхрамнауки,ранішенацьомумісцібувдвоповерховийособняк,якийз часомперетвориливдитячий садок.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти