Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

Прогулянка Харковом: запорожці й дух Голландії

8 листопада 2015, 06:45

Максим Іванов

Серед експонатів художнього музею є одна з усього 15 відомих робіт Йоахіма Патинира, а стан легендарних «Запорожців» експерти перевіряють двічі на день

Харківський художній музей. Фото: museum.kh.ua

Харківський художній музей. Фото: museum.kh.ua

У двоповерховій будівлінавул.Раднаркомівській,11, розташувавсяХарківськийхудожній музей, в якомуналічують близько25000експонатівукраїнського та російського мистецтваостанніх шестистоліть.До Другої світовоїв музеїзберігалосяв три рази більшераритетів,алевивезтидалеконаСхід іврятувати вдалосялише трохи більше4 000найціннішихтворів.

__1___39

Символ швидкоплинності. За закоханими стежить Смерть з годинником

Одне з них – "Прогулянка" німецького генія Альбрехта Дюрера. Цій найтоншій гравировці на металі вже більше 500 років, і вона є родзинкою колекції. Згідно з сюжетом, красива пара не поспішаючи прогулюється по саду, в якому все цвіте. Але з-за дерева визирає Смерть з пісочним годинником на голові. Шедевр символізує швидкоплинність життя.

clipboard01_199

ХАРКІВСЬКИЙ ПЕЙЗАЖ "НЕБЕСНОГО ХУДОЖНИКА"

_5__1___01

Одну зі своїх найвиразніших робіт Сергій Васильківський написав в околицях Харкова ще наприкінці позаминулого століття. Автор показав українську природу, надавши їй свій традиційний лірико-епічний підтекст. Особливу увагу варто звернути на небо: його автор завжди писав так, що його навіть прозвали "небесним художником". Зауважимо, що Васильківський завжди дуже трепетно ставився до якості своїх робіт. Свого часу він побував у Франції, де накупив безліч фарб та інших необхідних для роботи речей, яких йому вистачило на все життя.

Реклама

ТРУДІВНИЦІ НАД ЗЕМЛЕЮ

_6__1__

Картина "Жниці", написана на початку минулого століття, прославляє жіночу працю, а зображені на полотні жінки можуть здатися святими. У картині простежується декоративність одягу, і стає ясно, що в таких нарядах жінки в поле не виходили. Художник Семен Прохоров ніби хотів показати трудівниць якимись небожительницями: якщо подивитися вниз, його героїні йдуть по яскраво-зеленій траві, посипаній квітами, і ледь торкаються землі, ніби пурхають.

РАРИТЕТНЕ ПОЛОТНО ЗІ СВЯТИМ ФІЛАНТРОПОМ

_1__1__

В тренді
На Донбасі бойовики посилили обстріли: ЗСУ зазнали втрат

РобітголландцяЙоахімаПатинира,якийтворивв XVI столітті,у світі залишилосятрохи більше десятка, і одна зних -"Пейзажзі сценоюпро СвятогоРохе"-зберігається в музеї.За легендою,Рохбув багатий, алероздав своємайно бідним.Аколи в Європіпочалася епідеміячуми,він, допомагаючибіднякам,заразивсясамі пішов житив ліс, дейого підтримувавангел.

"ДЕМОКРАТИЧНІ" КОЗАКИ: З БУЛЬБОЮ І СІРКОМ

Реклама

_3__1__

У Харкові зберігається одна з версій картини Іллі Рєпіна "Запорожці пишуть листа турецькому султану". 130 років тому Рєпін створив дві картини, і друга зберігається в Третьяковській галереї. У петербурзькій версії, на думку Павла Третьякова, зображена козача еліта. А ось харківський варіант більш демократичний: тут показані прості козаки з отаманом Сірком і фігурою, яку прийнято називати Тарасом Бульбою. У музеї кажуть, що щодня кілька разів в день картину оглядають фахівці. Регулярно сюди приїжджають київські реставратори, щоб у разі чого швидко усунути дефекти, що виникають через давність картини.

500-РІЧНИЙ ШЕДЕВР НА ДЕРЕВІ З ДВОМА СЮЖЕТАМИ

_2__1__

На500-річнійкартині"ХрещенняапостоломФіліпомефіопськоговельможі" існуєдва сюжети:обряд хрещенняна першому планіі розмоваапостолазвельможеюна другому.Авторкартини, голландецьЯн ван Скорел, показуєдві події, ретельнопопрацювавши надпейзажем ірозкрившимонументальністьприроди.Роботи таПатинира, іСкорелнаписані надереві,щолише додаєїмунікальності.Обидві картинибулина виставці в Москвів музеїобразотворчих мистецтв імені Пушкіна.

ПОРТРЕТ ЗАКОХАНОГО ЖИВОПИСЦЯ

_4__1__

Василь Суріков – один з найвідоміших російських художників історичного жанру. Свій знаменитий портрет танцівниці Наталії Матвєєвої, який тепер зберігається в Харкові, він писав близько року. Художник був закоханий у героїню свого твору, і це почуття виявилося останнім у його житті. Василь Суріков вперше побачив Наталю в Ялті: в той момент дама читала книгу і відразу ж встигла підкорити майстра своєю надзвичайною поставою, яку він передав на полотні. До речі, на виставці в Третьяковській галереї, присвяченій портретам Василя Сурікова, саме харківську картину визнали кращою його роботою в цьому жанрі.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...