Ринок праці в Харкові: експерти придумали, як перемогти безробіття

23 вересня 2016 6:58

Максим Іванов Максим Іванов

Центри зайнятості разом з вузами і роботодавцями досліджують ринок праці, щоб з'ясувати, які професії знадобляться через п'ять років

У Харкові вирішили боротися з невідповідністю попиту і пропозиції робочої сили на ринку праці. Керівники місцевих промислових підприємств нарікають на гостру нестачу кваліфікованих фахівців з металообробки, машинобудування і будівництва, в той час як на одну вакансію економіста, бухгалтера та продавця претендують по кілька десятків безробітних.

Реклама

Приміром, за словами голови правління заводу ФЕД Віктора Попова, знайти працівників непросто навіть з урахуванням середньої зарплати в 12 000 гривень, при цьому на завод просяться ті, хто не відповідає кваліфікаційним вимогам.

Щоб виправити ситуацію, центр зайнятості, разом з вузами і роботодавцями, пішов на експеримент: Харківська область стане першим регіоном, який займеться прогнозуванням ринку праці. Як пояснив заступник директора облцентру зайнятості Анатолій Толстих, фахівці використовують складну методику, засновану на соціологічних дослідженнях. В регіоні будуть прогнозувати тенденції попиту в розрізі професій, а потім передавати дані в Міносвіти.

"Виходячи з прогнозу, в міністерстві побачать, які професії будуть затребувані через п'ять років, і правильніше розподілять кількість бюджетних місць у вузах. Так, молодих людей не будуть настільки масово навчати професіям, які виявляться незатребуваними. У свою чергу будуть задоволені і роботодавці, які почнуть отримувати потрібних фахівців в необхідній кількості", – пояснює Толстих.

На думку експертів, прогнозування ринку праці – важливий, але не єдиний захід, який слід провести для задоволення попиту на робітничі кадри.

В тренді
У ресторані Кам'янського повісили карту з "російським" Кримом – фото
Територію півострова замалювали тим же кольором, що і РФ. Фото: Максим Городенко
Реклама

Директор рекрутингового агентства Андрій Андренко вважає, що корінь проблеми – у популяризації робітничих професій. "На початку року ми шукали людину на вакансію фрезерувальника і витратили набагато більше часу, ніж очікували. Людей просто це не цікавило. Хоча ще в 2007 році була черга бажаючих на таку вакансію", – згадує рекрутер.

Опинившись без роботи, робітники-професіонали воліють мігрувати, адже у нас фахівець з механічної обробки отримує в середньому 12 000 гривень, а в Польщі він може розраховувати на 800-1000 євро.

Всі подробиці в спецтемі Зарплати в Україні

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти