В екопарку під Харковом – балакучий какаду, рідкісні хижаки і орангутан Кузя

9 липня 2016, 12:33

Максим Іванов Максим Іванов

У харківському екопарку мешкають три види вовків, безліч мавп, пуми, гепарди і леви

«Фельдман Екопарк» в цьому році відзначає п'ятиріччя.

«Фельдман Екопарк» в цьому році відзначає п'ятиріччя.

"Фельдман Екопарк", який знаходиться в селищі Лісовий під Харковом, в цьому році відзначає п'ятиріччя. Зараз в колекції – 2000 особин 200 видів тварин. Цей острівець живої природи славиться рідкісними представниками тваринного світу. Доглядають за тваринами часто волонтери – близько 115 осіб не тільки намагаються створити приємні умови для менших братів, а й буквально повертають їх до життя, адже екопарк вважається ще й службою порятунку тварин. "Часто телефонують із закликом врятувати тварин від мисливців. Приміром, нещодавно до нас потрапили єнотовидні собаки, на яких мисливці тренували псів хапати здобич", – говорить заступник директора з зоотехнічним питань Валерія Іващенка. Одна з особливостей звіринця – контактний зоопарк, в якому відвідувачі можуть гладити і годувати з рук багатьох безневинних тварин – від птахів і кіз до мавп і лам.

АРТИСТ ГЛАША І БАЛАКУЧІ ЖАКО

_3

Реклама

Папуги харківського екопарка – справжні місцеві зірки. Мало того що майже всі вони вміють розмовляти людською мовою, деякі є ще і неперевершеними артистами. Головна зірка серед птахів – семирічний молуккський какаду Глаша. Білоперий красень може співати, танцювати і навіть спілкуватися з відвідувачами. Але, як будь-який артист, він вимагає до себе відповідної поведінки аудиторії. Наприклад, щоб Глаша станцював, люди повинні ритмічно що-небудь наспівувати або нахлопувати. Ну а після виступу папуга чекає оплесків і, в свою чергу, кланяється. Крім Глаші тут мешкають три види папуг ара, в тому числі і гіацинтові, які живуть до 90 років, а також жако – один з найрозумніших представників крилатих зважаючи на свою надзвичайну балакучість.

ПЕРНАТІ РИБАЛКИ ЛЮБЛЯТЬ ЛІТНЮ СПЕКУ

_6

Вконтактнійчастиніекопаркувідвідувачіможутьзробитиселфізпеліканами.Цихптахівможнанавітьпогладити,алекудицікавішенимипростомилуватися.Малотого,щовоничудовопозуютьдляфотографій,пеліканівлегкоможнасплутатизіскульптурою,коливонизастигаютьнаодномумісці.Уприродіці птахиполюютьколективноіхарчуютьсярибою.Прилітаючидо водойми,вонипочинаютьшумноплескатикриламиповоді,заганяютьрибунамілководдііпотімвідловлюютьїї.До речі,пелікани-перелітні птахи,ізиму люблять проводитивАфриці.

Реклама

РІДКІСНІ ХИЖАКИ І МАТИ-ГЕРОЇНЯ

_1_02

Напланетізалишилосялише130бенгальськихбілихтигрів,двоєзякихживутьвнашомуекопарку.АльбаіАбат-доситьмолодапараіпотомствомпокине обзавелися,алевекопаркусподіваються,щоскороунихз'являтьсябілітигренята.

Аосьуамурськихтигрів-найбільшихзсімействакотячих,з населеннямсправийдуть краще.Позвіринцюнавітьходитьславапро матір-героїнюДалілу,якавостаннірокидвічіпривелапочетверотигренят,щовприродівважаєтьсярідкістю.

Реклама

БІЛИЙ ЦАР ЗВІРІВ І НАРЕЧЕНІ ДЛЯ БЕРТИКА

_2_01

По-царськинезворушнийлевБертикживевЕкопаркз3-місячноговіку.Заразйомутрохибільшедвохроків,алерозмірхижакавельми значнийінавітьне віриться,щотутйогоназиваютьручним,аджеспівробітникигладятьйого,якзвичайногокота.АосьпролевицьЧерііКалі,що живутьзнимводномувольєрі,такогоне скажеш:нареченічастеньковлаштовуютьміжсобоюбійки.По сусідствурозташувалисяідвабілихлеви.Представникицьоговидукотячихрідковиживаютьвприроді,аджетваринисприймаютьїхякбілихворон.

ПУМИ І ГЕПАРДИ — ДРУЖНІ ХИЖАКИ

_7

Своїмзагадковимпоглядомбудь-якого відвідувачаможезачаруватипумаЄва.Дивлячисьнацюкішку,не скажеш,щовонанебезпечнахижачка.Євадужедоброзичливадо людей,аволонтерамвдаєтьсяїїнавітьпогладити.Мирнимставленнямдо людейвідоміітутешнігепарди.З давніх-давенлюдиприручалицихнайшвидшихвсвітітварин,що розвивають швидкістьдо120км/год.Уприродігепардитаквтомлюютьсявідпогонізаздобиччю,щовідразуне можутьз'їстиїїізмушені"ділитися"з левамиігієнами.

СІМЕЙНІ ЦІННОСТІ ВОВЧОЇ ЗГРАЇ І ВПРАВНІ "ГАНГСТЕРИ В МАСКАХ"

_4

У харківському екопарку мешкають одразу три види вовків – полярні, євразійські та канадські чорні. Кожен вид по-своєму гарний і унікальний, у кожного свої особливості: полярний вовк полює в північних районах планети в умовах полярної ночі, а євразійського називають санітаром лісу за полювання на хворих тварин. А ось цінності і поведінка у хижаків схожі. По-перше, вони вірні, адже сім'ю створюють одну і на все життя. По-друге, у всіх зграях панує сувора ієрархія, і особини беззаперечно підкоряються ватажкові. Нарешті, якщо вовченя виростить людина, доосла тварина на неї ніколи не нападе.

Кумеднихмешканцівекопаркуєнотів-полоскунівпрозвалигангстерамивмаскахчерезхарактернезабарвленняморди.Хочаіхарактерунихвельмибандитський:унихмаленькіспритніпальчики,якимивониможутьвідкриватибудь-якізамки,запевняютьвекопарку.Цейвидєнотівпрозвалиполоскунамизазвичкуперетиратиїжудлякращоготравлення.Удикій природівонилюблятьселитисяу великихдуплистихдеревахпоручзводоймами.Цікаво,щоколиєноту-полоскунузагрожуєнебезпека,вінприкидаєтьсямертвим.

НЕПОСИДЮЧІ МАВПИ І МАЛЮК КУЗЯ

_5

Гуляючипоекопарках,неможливопройтиповзвольєризгучнимиорангутанами.Здається,ціпримати,які вважаютьсянайрозумнішимипіслялюдинитваринами,просто неможутьвсидітинаодномумісцібільшедесятисекунд.Орангутанамобов'язковопотрібнощосьробити,алевосновномуїмподобаєтьсяперестрибуватизмотузкинамотузкуабозаграватизпублікою.Узвіринціживутьчотириорангутана-Вася,Красунчик,Пумочка,азнедавніхпірщейКузя-однорічниймалюк,якоговолонтериносятьнарукахабовозятьвколясці.

УЛЮБЛЕНЦІ БРИТАНЦІВ ЗІ СКЕЛІ ГІБРАЛТАР

_8

У "Фельдман екопарку" представлено безліч видів мавп, і кожен з них по-своєму цікавий і кумедний. Наприклад, маготи приваблюють відвідувачів надзвичайно розумним поглядом. Можливо, тому цих макак дуже люблять в Великобританії – там їх зображення можна побачити навіть на монетах. Виявляється, маготи зіграли особливу роль в житті британців. Коли під час Другої світової війни чисельність цих приматів на Туманному Альбіоні стала зменшуватися, сер Уїнстон Черчілль видав указ про поповнення загону маготів для підняття військового духу англійців. Мавп везли цілими партіями з Північної Африки. Вважається, що поки маготи живуть на горі Гібралтар, флот Великобританії непереможний.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти