Спрощена система навчання, меню на вибір і заняття в лісі: на Закарпатті ввели нову систем

11 травня 2019, 20:31

Дітям пропонують самостійно вибирати меню і проводять уроки в лісі

У школах і дитсадках Перечинської територіальної громади на Закарпатті для дітей ввели спрощену систему навчання, меню на вибір і заняття в лісі. Ініціювала реформи мама другокласниці, яка набиралася досвіду в навчальних закладах Німеччини та Австрії.

Реклама

Ранок тут починають з компліментів, а що діти робитимуть надалі, учні вибирають самі. А ще сюди приносять книги на обмін. І страви на обід діти вибирають за картинками в меню.

І це лише частина нововведень в сільському саду на 80 дітей. Завідуюча привезла ідеї з німецького Дортмунда.

"Даємо дитині свободу вибору. Наприклад, якщо у нас за планом два заняття до обіду, два – після обіду. Дітки, а що б ви краще хотіли, а як ви хочете? І тут діти бачать, що їм довіряють", – пояснила Вікторія Галас, завідуюча Сімерського дошкільного навчального закладу.

Зміни впроваджують по всіх навчальних дитячих закладах об'єднаної територіальної громади. Рухома доріжка для веселих змін, шафи з одягом і взуттям в коридорі. З цих, здавалося б, простих речей почали міняти навчальний процес в Сімерській школі.

Зміни активно підтримують і батьки. Закордонні поїздки за досвідом організовує для вчителів мати другокласниці. Викладачів побачене в школах Німеччини і Австрії надихає. Марію Пастеляк вразила робоча домашня атмосфера в віденській гімназії. Тепер вона переглядає власну методику викладання.

"Наші книжки дуже насичені матеріалом. Ми повинні давати не так, як галопом по Європі, як у нас звично говорити, а ми повинні давати основу", – зазначила Марія Пастеляк, вчитель географії та історії.

Реклама

Аліса Смирна, яка влаштовує для місцевих вчителів закордонні поїздки, за фахом – німецький філолог. Коли працювала за кордоном, мріяла, щоб її дитину в Україні вчили інакше.

"Сам підхід до дитини, сам підхід до освіти, якісної освіти, спостереження за дитиною, спілкування з дитиною – у нас наразі це на задньому плані", – розповіла організатор освітніх поїздок для вчителів Аліса Смирна.

Однак до нововведень в навчальних закладах об'єднаної територіальної громади були готові не всі, пояснила "Сьогодні" керівник відділу освіти. Тому на керівні посади призначали, насамперед, молодих фахівців.

"Ми винні гроші місцевого бюджету, ми маємо можливість стимулювати. Ми преміюємо тих людей, які впроваджують нові ідеї, які вони взяли за кордоном", – розповіла Ольга Барзак, начальник відділу освіти, культури і спорту Перечинської міськради.

Потроху справа просувається. Вихованці дитсадка сусіднього Ворочового стали більше часу проводити на природі. Тут ввели так звану "лісову" педагогіку.

"У лісі ми спостерігаємо кожен день за розвитком, наприклад, тепер, навесні, як розпускаються бруньки. Розвиток мови ми також там проводимо. Математику також вони, гуляючи в лісі, вчать", – пояснила Мар'яна Сухар, завідувач Ворочівської установи дошкільної освіти.

Зараз в планах Аліси Смирної повезти за кордон не тільки вчителів, але і учнів – на інтегровані уроки.

Нагадаємо, раніше ми розповідали про те, як в Україні вводиться дуальна система освіти.

Реклама

Також сайт "Сьогодні" нещодавно поспілкувався з відомим українським педагогом, який був визнаний найкращим вчителем країни, – Паулем Пшенічкою.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти