Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

У Львові готується до відкриття унікальна виставка "Симфонія Життя"

16 червня 2017, 17:06

Тетяна Самотий, Станіслав Донець

Професор зі Швейцарії, який допомагає в підготовці цього проекту, розповів про місію музеїв у сучасному світі

Швейцарський вчений. Упевнений в успіху виставки «Симфонія Життя». Фото: "Сегодня"

Швейцарський вчений. Упевнений в успіху виставки «Симфонія Життя». Фото: "Сегодня"

Музей давно вже став більше, ніж просто виставкою експонатів на задану тематику. У сучасному світі музеї є територією пізнання навколишнього світу і сімейного відпочинку, простором для дивовижних експериментів і соціалізації дітей.

Про це днями в Державному природничому музеї НАН України у Львові розповів професор антропології та музеєзнавства Університету Цюріха (Швейцарія) Ганс-Конрад Шмуц, який приїхав на запрошення львівських колег.

"СИМФОНІЯ". "На сьогоднішній день музеї стали своєрідним фундаментом для стабілізації суспільства, адже ми прагнемо до того, щоб до нас приходили відвідувачі з сім'ями – діти, мами-тата, бабусі-дідусі... Візит до музею може зміцнити сім'ю, – розповів професор Шмуц. – Музеї, як і культуру загалом, не можна вважати просто якоюсь декорацією до більш важливих сфер життя. У них своя місія – тут пізнається навколишній світ і формується особистість людини".

Реклама

Природознавчий музей у Львові, що йде в ногу з часом, перейняв досвід зарубіжних колег і зараз готує унікальну експозицію, частина якої відкриється на початку майбутнього року. "Проект експозиції під назвою "Симфонія Життя" був створений музеєм завдяки гранту Фонду Ріната Ахметова "Розвиток України" в рамках програми "Динамічний музей", – розповіла заввідділом прикладної музеології Наталія Дзюбенко. – Весь сценарій і проект експозиції, навчання, яке пройшли співробітники музею , можливість запрошувати європейських і вітчизняних експертів і консультантів – все було зроблено за гроші проекту. Професор Ганс-Конрад Шмуц – наш консультант у підготовці цього проекту. Мета, яку ми поставили перед собою, – залучити в музейні зали якомога більше сімей з дітьми. Щоб відвідувачі не ходили, нудьгуючи, за екскурсоводом, а відкривали для себе щось нове в навколишньому світі".

ГАРМОНІЯ. Грант від Фонду Ріната Ахметова дозволив музею також відреставрувати старовинні вітрини для експонатів і оживити таку ж раритетну фреску на стіні. Все в музеї має залучати, дивувати і надихати. Нова експозиція "Симфонія Життя" буде саме такою, обіцяють в музеї. Секрет в тому, що розповідь про явища природи буде побудований на порівняннях з музикою. "В музиці є звуки, ритм, гармонія – як і в природі. Ми хочемо розповісти про кризу різноманітності, наприклад, про зникнення незайманих лісів – пралісів, де живе безліч різноманітних видів. І якщо праліс можна порівняти з оркестром, виконуючим симфонію, то штучно висаджену соснову монопосадку – зі спробою виконати симфонію на одній віолончелі. Музеї саме зараз в Україні можуть і повинні стати мостом між суспільством і наукою. і якщо держава не може повністю забезпечити розвиток музейного сектора України, саме приватні ініціативи, меценатство, благодійні фонди повинні взяти на себе цю соціальну відповідальність", – розповіла Наталія Дзюбенко.

Професор Шмуц також упевнений в успіху майбутньої експозиції. "Це буде інноваційна виставка! Музика відкриває розум до сприйняття інформації, і в Швейцарії багато прикладів такого успішного взаємодії. Наприклад, на відкритті ентомологичеськой виставки звучали твори угорського композитора Бартока, в якій використовувалися звуки комах. У підсумку в музей прийшли як любителі ентомології, так і шанувальники музики Бартока. Перші відкрили для себе прекрасні твори, другі – цікавий світ живої природи", – розповів учений.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...