У Львові відзначили річницю проголошення Акту відновлення Української Державності

30 червня 2019 22:01

Захід організувало Львівське обласне об'єднання ВУТ "Просвіта" імені Тараса Шевченка

Реклама

Сьогодні на пл. Ринок, 10 відбулися заходи з нагоди святкування 78-ї річниці проголошення Акту відновлення Української Державності. Декларацію озвучили 30 червня 1941 року саме з балкона товариства "Просвіта", яке знаходилося в цьому ж будинку у Львові.

Про це повідомляє city-adm.lviv.

"Історія нашої держави – суверенної, незалежної і демократичної – непроста і героїчна, тому що завжди знаходився ворог і окупант, який хотів прийти, придушити і залякати. Але він не передбачив однієї речі – величезної сили волі, яка була, є і завжди буде в душі, в синергії, в згоді і силі українців. І сьогодні, коли на нашу територію – в Крим, Донецьку та Луганську області – зайшов окупант, Україна захищає не тільки себе. Вона є тим форпостом, який захищає всю Європу і світ ", – сказав під час заходів заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко.

Захід організувало Львівське обласне об'єднання ВУТ "Просвіта" імені Тараса Шевченка.

Реклама

___________________________________________________________________________________________________

Акт відновлення української державності – декларація про відновлення української держави, проголошена Українськими Національними Зборами з ініціативи ОУН (б) під керівництвом Степана Бандери у Львові 30 червня 1941 року. Документ складався з трьох пунктів. Пункт 1 проголосив відновлення української держави і закликав український народ боротися за суверенну владу на всіх національних землях. У пункті 2 йшлося про створення на західноукраїнських землях української влади, підпорядкованої майбутньому національному уряду в Києві. Пункт 3 містив запевнення, що самостійна Українська держава буде тісно співпрацювати з Німеччиною. Далі було оголошено список членів Державного правління українського уряду на чолі з Ярославом Стецьком.

Не пропусти!
Шеві світить шара: на кого Україна може вийти в 1/8 фіналу Євро
Україна ще може вийти в 1/8 фіналу Євро-2020

Проголошення Акту схвально сприйняли провідні діячі українського політичного руху і українська спільнота. Зокрема, йому присвятив окреме звернення митрополит Андрій Шептицький. У наступні дні по всій Західній Україні активісти ОУН організували мітинги в підтримку Акту, створювали органи місцевої української влади.

Оскільки підготовка документа здійснювалася таємно, його проголошення стало для окупаційної німецької влади "громом серед ясного неба". Через кілька днів, після консультацій з Берліном, гестапо арештовує Ярослава Стецько, Степана Бандеру та деяких інших діячів. Після того як Бандера і Стецько відхилили вимоги німців про відкликання Акту, обидва опинилися в концтаборі Заксенхаузен (за 30 км від Берліна). З 11 липня 1941 р. нацисти заборонили будь-яку політичну діяльність українських організацій, в тому числі – маніфестації на підтримку Акту 30 червня. А вже у вересні німецька поліція безпеки провела масові арешти оунівців, за ґратами опинилися майже 2 тис. осіб. У відповідь залишки керівництва ОУН (б) приймають рішення про перехід у підпілля, активізацію антинімецької пропаганди і підготовку збройного повстання проти окупантів.

Нагадаємо, головне державне свято червня – День Конституції України – традиційно відзначили 28 червня. У 2019 День Конституції припадав на п'ятницю. А це означає, що українці отримали три вихідних дні підряд: з 28 по 30 червня включно.

Реклама

Нагадаємо, свято День Конституції України засноване на честь прийняття головного основоположного документа найвищої юридичної сили в Україні. Конституція України – це Основний закон нашої незалежної країни, який прийшов на зміну діючій на той час Конституції Української Радянської Соціалістичної Республіки від 1978 року.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти