Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

Добрі ідеї одеситів: екс-волонтери безкоштовно навчають медицині військових і поліцію

7 березня 2016, 06:50

Сегедський Родіон

Одесити по всій Україні показують, як рятувати життя в екстремальних умовах

Одеська ініціатива "FAST: перша допомога і спецпідготовка" за два роки з невеликого соціального проекту перетворилася в команду тренерів, які навчають долікарській медичній допомозі городян, поліцейських і військових по всій Україні.

"Сегодня" дізналася, що ідея створити курси виникла у колишнього волонтера Червоного Хреста Федора Сердюка. "Після подій 2 травня 2014 року стало зрозуміло, що ні міська, ні екстрені служби, ні самі городяни не здатні ефективно реагувати на надзвичайні ситуації. Одним з аспектів реагування повинна була б стати перша допомога, надана постраждалим в той фатальний день", – розповідає Федір, який після трагедії разом з однодумцями організував безкоштовні курси першої допомоги.

За перші місяці курси пройшли близько 400 осіб, а недавно організатори відмовилися від такого формату роботи. "У січні 2015 го наше увага переключилася на Схід, де люди гинули від ненадання допомоги під час бойових дій. Першою спробою допомогти їм була участь нашого інструктора в проекті "Медсанбат", в рамках якого прямо на Сході були навчені десятки і навіть сотні військовослужбовців", – розповідає співрозмовник.

З лютого 2015 року інструктори "Курсів першої допомоги" на полігоні Перлявка підготували 3000 військовослужбовців ВДВ. "Щоб оплатити нашим тренерам витрати на проїзд та екіпіровку, нам довелося зробити заняття платними. Так, ми почали працювати за такою системою: інструктор викладає на полігоні, поки його колеги викладають в Одесі, висилаючи йому гроші", – кажуть організатори. За 2015 рік інструктори навчили порядку 7000 військовослужбовців, 3000 поліцейських і близько тисячі цивільних осіб.

Зараз заняття проходять за адресою вул. Грецька, 1-а, інструктори співпрацюють з 44 навчальними центрами. Саме інструктори FAST були обрані в якості тренерів патрульної поліції України, навчивши співробітників департаментів Одеси, Миколаєва, Херсона, Дніпропетровська, Слов'янська, Краматорська, Лисичанська, Кривого Рогу. Всього за вісім годин занять поліцейські цих міст вже врятували багато життів громадян в найскладніших ситуаціях, наприклад, хлопця з десятьма ножовими пораненнями.

Курсипершоїдопомогипройшли7000військовихі 3000поліцейських

"Післянашихтренінгівязустрівбійця,якийзавдякиотриманимнавичкамврятувавсвоє життяприважкомупораненнівпах",-розповівспіврозмовник.Інструкторпояснює,щотакікурсиважливічерез13хвилин."Швидка допомогаїдевсередньому20хвилинпомісту.Біологічнасмертьпризупинцісерцянаступаєчерез7хвилин.Підготовлена людинаможепроводитиреанімаціюдоприбуттялікаря,іпотерпілийфактичнобудежитидокваліфікованоїдопомоги",-пояснюєфахівець.

ПАРАМЕДИКИ: ПІДГОТОВКА ШВИДКО І БЕЗ ДИПЛОМА

Цікаво,щонавчаютьдомедичній допомозі людибезвищої медичноїосвіти."Наше завдання-навчитинемедиківнемедичнимдіям.Ізробитицепростою мовоюзвеликою кількістюпрактики.Єдиний"порушник"цієї вимоги-молодийфельдшерреанімаційноїбригадиЛеонідКопус,якийвикладаєвFASTпершудопомогудітям",-розповідаютьучасникикоманди.

В тренді
Ворожі обстріли і серйозні втрати ЗСУ: як минула доба на Донбасі

Рештатренерів-компетентніінструктори,чийпрофесіоналізмпідтвердженийукраїнськоютаіноземноюсертифікацією.Всівонипрацюютьзгрупамипо20осіб,щобкожномуприділитиувагуівідточитивсі навичкидоавтоматизму.

Слухачітренінгівзізнаються,щотакийпідхідвиявляєтьсяефективним."Ячастокатаюсявліткунавелосипеді,іодного разув дорозіменезастав сильнийдощ.Яне впоравсязкеруванняміпотрапивуобгородженузалізнимипрутамиклумбу.Одинзнихроздерменістегно.Однакзамістьтого,щобпанікувати,язатиснуврану,зупинивкровотечу,перебинтувавногуівикликавшвидку.Цікурсивідточуютьавтоматичнінавички,ащепривчаютьзавждиноситизсобоюрукавичкиібинт",-розповідаєодеситКирилоВдовенко.

СПЕЦПРОЕКТ "ДОБРІ ІДЕЇ"

Хочетерозповістипро те,яквидопомагаєтелюдям,-напишітьнампро свій проектнаелектронну адресу:fomina@segodnya.ua,вкажітьПІБтаконтактнийтелефон.Історіїкращихпроектівз'являтьсянасторінках"Сегодня"інасайтіSegodnya.ua.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...