"Кантрі-хоррор" в Одесі: дівчинка і гадюки, сатана і глиняні люди

11 лютого 2017, 11:15

Поліна Мординська

Одеситам показали "сільські жахи" зі зміями, демонами, ангелами і вовками, втілені в колажі з різних типів тканини

Українська художниця Анастасія Подерв'янська показала одеситам свій "Кантрі-хоррор" – виставку колажів з тканини, що оповідають про демонологію українців. У роботах, розмір яких в середньому становить один "квадрат", вона намагалася передати особисті враження від книги про легенди, міфи і релігійні погляди українців, написаної на початку ХХ століття.

У книзі в народних трактуваннях сплелися воєдино християнство і язичництво, а художниця додала до них ще й сучасне бачення. Чорт тут є сусідами з персонажами популярної комп'ютерної гри, а архангелу Михаїлу поспішає на допомогу супергерой. Багато роботи супроводжуються цитатами з книги, що надихнула Подерв'янську, які пояснюють, як люди сприймали світ 108 років тому. Колажі зроблені з різних видів тканини, які зшиті яскравими стібками
.

Реклама

_9254674_9258929

Адресамузею:Лідерсовский б-р,5,офіс166
Режимроботи: вівторок-суботаз11:00 до 19:00
Вихідний: Понеділок
Вартістьквитка:вхідвільний

LOVE. БЕЗМІФА,АЛЕЗТОЧНОЮПОЗИЦІЄЮАВТОРА

dsc_4058_9254668_9258923

Реклама

Першаробота,якапривертаєувагунавиставці,на відмінувідінших,не присвяченоякомусь певномуміфуаболегенді.Цескорішезбірнийобразуявленьпрокохання,деточнопростежуєтьсяпозиціяавтора.Головнийпосилцентральноїфігури-"Любоввбиваєповільно".Наколажідомінуютьчерепа,навколоякихрозташувалисядрібніквітиітварини.

"ДІВЧИНКА І ГАДЮКИ". НЕБЕЗПЕЧНА ПРОГУЛЯНКА І ЗНАННЯ

dsc_4074_9254673_9258928

Наступнаробота-ілюстраціядоміфупро дівчину,яка,гуляючиполісі,попалавлігвогадюк.Зміїхотіливбитидівчину,алезанеїзаступиласяголовнагадюка,якадбалапрогостіінавітьпередалаїйтаємнізнання.Колажвиконанийнаяскравомуатласномуматеріалі,до якогохарактернимигрубими стежкамипришитісірізмії.Головнугероїнюхудожницязагорнулавукраїнське національне вбранняівінокзквітів.

"ГАДЮКА 12 ГОЛІВ". МІФИ ПРО УКРАЇНСЬКУ ГОРГОНУ

Реклама

dsc_4064_9254671_9258926

Ще один колаж, на якому зображені змії, можна назвати портретом української Медузи Горгони. Художниця зобразила гадюку у вигляді дівчини з роздвоєним язиком, на голові якої звиваються 11 змій. Зображення вирізане з тканини і розташоване на вишитій скатертині. Така увага до "зміїної" тематики пояснюється тим, що гадюка, в розумінні наших предків, уособлювала зло, підступність і вбивчу силу. Цих змій боялися всі, хоча мало хто зустрічався з ними в житті, так що образ обріс великою кількістю міфів. Один з них говорить, що якщо гадюка нікому не показується на очі 12 років, то у неї виростають 12 голів. А якщо змія буде "затворнічати" 30 років, то стане великою, як кобила.

В тренді
В Одесі будуть виробляти американські військові вертольоти "Ірокез"

"СТВОРЕННЯ СВІТУ". З ЗАЙЦЯМИ І ТИГРОМ

dsc_4073_9254672_9258927

Нашіпредкивірили,щозвірівстворилавищасилазі своговласноготіла.Ахудожницявідобразилацеймоментза допомогоютермонаклеекдляодягуівирізанихзображеньзрізнихвідрізківтканини.Уцентріполотна-тигр,анавколонього-зайцііптиці.Колірнагаммаірозташуванняелементівнагадуютькосмос.

Реклама

"АДАМ І ЄВА-2". САТАНА І ГЛИНЯНІ ЛЮДИ

dsc_4063_9254670_9258925

Щеодненезвичайнеполотнохудожниціілюструєоднузверсійпоходженнялюдей:божествозробилоАдамаіЄвузглиниізалишилозапікатисянасонці.Уцеймоментдо нихпідкравсясатанау виглядіящірки,якасталапсуватифігурки.Укуткукартини-головаДідаМороза,просмислове навантаженняякоїможнапофантазувати.

"СВЯТИЙ ЮРА". СКАЧЕ НАД ЗГРАЄЮ ВОВКІВ

dsc_4062_9254669_9258924

Георгій Побідоносець,якоговЗахіднійУкраїніназиваютьсвятимЮрою,зображенийвхарактерній позі,алевнезвичнійситуації.Святийнаконіздовгимсписомне вбиваєзмія,аскаченадзграєювовків.Цікавийчоловікздеревапідглядавзасвятимітваринами,через щойогоз'їли.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...
Хочеш бути в курсі останніх подій?
Підпишись на повідомлення. Показуємо тільки термінові і важливі новини.
Хочу бути в курсі
Я ще подумаю
Будь ласка, зніміть блокування повідомлень в браузері!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти